Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Įmonės duomenų valdymo informacinės sistemos loginis projektavimas

Įmonės duomenų valdymo informacinės sistemos loginis projektavimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606162636465
Aprašymas

Sutartinių terminų sąrašas. Anotacija. Summary. Įvadas. Pagrindinė dalis. Užduoties analizė. Įmonių tikslai. Įmonių organizacinė struktūra. Bendroji problematika ir metodika. Funkcinių reikalavimų ruošimo problematika ir metodika. Funkcinių reikalavimų ruošimo eiga bei numatomos grėsmės. Projektinės dalies aprašymas. Sistemos dalyviai. Sistemos panaudojimo atvejai. Informacinės sistemos administravimas. Darbo užduočių valdymas. Projektų valdymas. Klientų administravimas. Buhalterinė apskaita. Dokumentų apskaitos vedimas. Serverių valdymas. Komercinių pasiūlymų administravimas. Viešųjų pirkimų stebėsena. Žinių bazė. Darbuotojų bendravimas. Finansinis informacinių sistemų (IS) pagrindimas. Išvados ir rekomendacijos. Priedai (9). Darbas iliustruotas paveikslėliais ir schemomis.

Ištrauka

Per pastaruosius keletą metų naujų informacinių technologijų projektavimas ir vystymasis nulėmė žmonijos vystymosi progresą. Daugeliui išsilavinusių, informuotų žmonių personalinis kompiuteris tapo būtina darbo priemone. Globalus kompiuterių tinklas sudarė sąlygas globalios informacinės sistemos kūrimui, atsirado nauja informacinė visuomenė.
Baigiamojo darbo tikslu pasirinkau paruošti specifikaciją naujai kuriamai universalei informacinei sistemai. Kodėl universali? Todėl, kad ši sistema bus taikoma net tik toje įmonėje kurioje dirbu, bet ir kitose, panašaus tipo įmonių. Šioje informacinių technologijų įmonėje dirbu jau pusę metų. Per šį laiko tarpą teko dalyvauti keliuose dideliuose informacinių sistemų kūrimo projektuose. Dažniausiai įmonėse yra įdiegta ir eksploatuojama ne viena skirtinga programinė įranga įmonių procesams valdyti, darbų ir buhalteriniai apskaitai vesti. Neretai tenka darbuotojams tą pačią informaciją (pvz. klientų kontaktus) vesti į skirtingas posistemes. Todėl daugelio įmonių poreikis turėti nuosavą vieningą informacinę sistemą, padedančią automatizuoti rutininius darbus ir gerinti klientų aptarnavimo kokybę. Ši sistema pasitarnautų ne tik kaip įmonių viduje naudojamas produktas, bet ir kaip universali sistema, kurią galėtų lengvai pritaikyti visos panašaus tipo įmonės. Pasirinkau baigiamojo darbo temą "įmonių duomenų valdymo informacinės sistemos specifikacija", nes manau kad:
• Pasirinkta tema geriausiai padės parodyti įgytas žinias Vilniaus Universitete
• Pagal paruoštą specifikacijos projektą informacinė sistema bus sukurta artimiausiu metu, sukurta specifikacija pasitarnaus ir praktiškai
• Atliekamas darbas pagerins mano teorines ir praktines žinias IS srity
• Baigiamojo darbo rašymas bus įdomus, kūrybingas ir naudingas ateityje kuriant ir įgyvendinant IT projektus
Išnagrinėti bendras įmonių problemas bei sukurti universalią informacinę sistemą maksimaliai pritaikytą prie įmonių, kuri nori efektyviau panaudoti savo resursus ir susisteminti savo veiklą, panaudojant programinės įrangos priemones. Baigiamojo darbo tikslas yra kuo tiksliau ir išsamiau iki 2007 m. gegužės 28 d. paruošti specifikaciją IT sprendimais užsiimančių įmonių vieningai informacinei sistemai, kuri palengvintų ir pagreitintų bei pagerintų darbą įmonių viduje.
Baigiamojo darbo pasirinkimą lėmė tai, kad įmonėje susiformavo poreikis kurti naują vieningą informacinę sistemą, kuri užtkrintų darbuotojų darbo stebėjimą bei kontroliavimą, įmonių apskaitos vedimą, bei išanalizuoti bendras tokio tipo įmonių problemas. Ši įmonė, kurioje dirbu, priklauso vidutinių įmonių grupei pagal darbuotojų skaičių, tačiau net ir esant mažam skaičiui žmonių tenka naudoti kelias programas kurios palengvina darbą su duomenimis, o tokios sistemos kaip darbuotojų užduočių kontroliavimas ir valdymas įmonių viduje visai nėra, todėl sukūrus informacinės sistemos specifikaciją bus atlikta pusė darb IS sukūrimo link.
Pagrindiniai veiksniai turėją įtakos baigiamojo darbo temos formulavimui ir darbo rašymui – darbas šioje įmonėje, bei kasdieninės problemos, kurios kyla tokiose įmonėse dėl IS neturėjimo. Visų įmonių dirbančių IT srityje darbo specifika yra labai panaši, todėl problematiką imu iš dabartinės darbo vietos. Taip pat, paruoštos specifikacijos projektas pasitarnaus ir praktiškai, pagal jį bus sukurta vieninga informacinė sistema.
Šiame darbe yra aprašomas informacinės sistemos, skirtos konkrečiai verslo įmonei, kūrimas. Analizuojama veiklos sritis, organizavimo būdas, valdymo sistema, duomenų srautai, procesai ir kt. Aprašomas informacinės sistemos specifikacijos kūrimo procesas. Darbo rezultatas – sukurtos specifikacijos pristatymas, ir jei liks laiko išteklių prototipas, vaizduojantis grafinę vartotojo sąsają ir pagrindines sistemos funkcijas.


Galutinis baigiamojo darbo tikslas – kuo galima tiksliau ir išsamiau išanalizuoti IT srityje dirbančių įmonių problemas, rasti jų sprendimo būdus, paruošti specifikaciją įmonių naujai kuriamai vieningai informacinei sistemai, kuri būtų taikoma universaliai. Informacinė sistema turi būti maksimaliai pritaikyta prie įmonių veiklos ir organizacijos struktūros. Šiam skyriuje apžvelgsime pagrindines įmonių problemas, jų vidaus funkcijas, atsižvelgę į įmonių darbo politiką parengsime IS funkcionalumus.
Informacinė sistema turi apimti visas pagrindines įmonių sritis:
• tiekimas – greitas, nebrangus ir patikimas susisiekimas su tiekėjais
• operacijos – tvarkyti visas įmonių atliekamas finansines operacijas
• marketingas ir pardavimas – darbui šioje grandyje pridedama daugiausia vertės.
• servisas – klientų aptarnavimo kokybės gerinimas
• bendroji struktūra – jos supaprastinimas, vidutinių sluoksnių (tarpininkavimo) naikinimas, visos organizacijos perorientavimas į išorę
• žmonių ištekliai, personalas – supaprastina naujo personalo priėmimo procedūra
• aprūpinimas – įmonių vidinių poreikių tenkinimo gerinimas
Įmonių pagrindą sudaro materialinių vertybių (prekių) arba paslaugų, pinigų ir informacijos srautai. Jų sėkmingas reguliavimas reikalingas tam, kad įmonių galėtų vystytis rinkos sąlygomis. Srautų turinys ir savybės priklauso nuo konkretaus valdymo objekto. Dabar, įsigalėjus informacinėms technologijoms, informacija taip pat tapo valdymo objektu. Kaip ir prekės ar paslaugos, informacija pati savaime neatsiranda. Ji gaunama apdorojant duomenis. Duomenys – tai įvairūs informaciniai vienetai, tokie kaip pvz., vardas, pavardė, kodas, kaina, darbų trukmė ir pan.
Įmonių sėkmė tame, jog visos įmonių turi nuolat stebėti savo veiklos kryptį, bei strategijas skirtas tai veiklai sėkmingai įgyvendinti, tai yra tikrinti paslaugų tiekėjus, bei bendradarbiavimo partnerius, visus įmonių veiklos sąryšius kurie prisideda prie sėkmingos įmonių veiklos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos diplominis darbas
KategorijaInformatika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis61 puslapis 
Dydis1.71 MB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasMatematikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones duomenu valdymo informacines sistemos loginis projektavimas [speros.lt].doc
Microsoft Word Priedai Imones duomenu valdymo informacines sistemos loginis projektavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Diplominiai darbai
  • 61 puslapis 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • dr. Alminas Čivilis
Pasidalink su draugais