Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Informacinės technologijos viešajame administravime

Informacinės technologijos viešajame administravime

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Informacinės sistemos viešajame administravime. Kompiuterinės sistemos. Naujos komunikacijos galimybės. Internetas. E valdžia. E valdžios samprata. E valdžios paslaugos. "Valdžios elektroniniai vartai". Išvados.

Ištrauka

Naujos informacinės komunikacinės technologijos, sparti interneto plėtra lėmė didžiulius pokyčius ir valdymo bei viešojo administravimo srityse. Pasikeitė valdymo aplinkos, informacinės valdymo sistemos tampa vis svarbesnės administruojant institucijas. Vis daugiau dokumentų buvo pa¬ruošiama ir perduodama elektronine forma, jie pradėti pasirašinėti skaitmeniniu parašu.
Atsirado vadinamoji "nepopierinė" dokumentų apyvarta, todėl pradėjo keistis biurokratijos, kaip valdymo instrumento, vieta valdymo ir administravimo struktūrose. Padidėjo informacinių valdymo sistemų vaidmuo organizacijoje: ji keitėsi nuo grynai techninio pagalbinio praeityje iki strateginio "organizacijos nervų sistemos" vaidmens žinių visuomenėje. Interneto plitimas leido žmonėms plačiau dalyvauti valdymo ir administravimo institucijų veikloje bei priimant valdymo sprendimus, pradėjo formuotis "dalyvaujamosios demokratijos" sąvoka. Pradedamos kurti ir įgyvendinti elektroninės valdžios ir elektroninės vyriausybės koncepcijos, strategijos ir programos. Tačiau atsiradusios naujos informacinės komunikacinės technologijos kartu kelia ir įvairias grėsmes tiek atskirų piliečių, tiek visuomenės teisėms ir turi būti įvertintos kuriant pilietinę visuomenę.
Šios naujos informacinių komunikacinių technologijų taikymo valdyme bei viešajame administravime problemos yra svarbios kuriant Lietuvoje pilietinę žinių ir informacinę visuomenę. Jos ir aptariamos šiame leidinyje. Jame mažiau nagrinėjamos konkrečios techninės detalės ar sprendimai, o daugiau dėmesio skiriama galimybių, tendencijų, plėtros ypatumų bei ateities perspektyvų analizei.

Kompiuteris yra elektroninių ir elektromechaninių įtaisų sistema, kuri gali dekoduoti ir vykdyti įvairias programas. Kompiuterį (kompiuterinę sistemą) sudaro dviejų tipų įranga: techninė ir programinė. Dažniausiai (o socialinėje sferoje beveik visada) kompiuteriu, kaip in¬telektualiu įrankiu, naudojasi žmogus, o tai, pagal S. Hulchinsoną ir S. Savvejerį, sudaro kompiuterinę sistemą. Todėl viešajame administravime kompiuterinę sistemą paprastai sudaro ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis38.27 KB
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines technologijos viesajame administravime [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais