Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Informacinės technologijos Lietuvoje

Informacinės technologijos Lietuvoje

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Informacinių technologijų sektorius Lietuvoje. Informacinių technologijų sektoriaus produkcija ir pridėtinė vertė. Informacinių technologijų gamyba. Informacinių technologijų prekių eksportas ir importas. Informacinių technologijų sektoriaus įmonės ir darbuotojai. Telekomunikacijų ir audiovizualinė rinka Lietuvoje. Fiksuotas ir judrusis ryšys. Interneto prieiga. Audiovizualinė rinka. Namų ūkių ir gyventojų naudojamos informacinės technologijos. Informacinių technologijų naudojimas namų ūkiuose. Gyventojų naudojamos informacinės technologijos. Informacinių technologijų panaudojimas įmonėse. Informacinių technologijų panaudojimas finansinio tarpininkavimo įmonėse. Informacinės technologijos valstybės ir savivaldybių valdymo institucijose. Informacinės technologijos švietimui ir kultūrai. Informacinės technologijos sveikatos priežiūros įstaigose. Žinių visuomenės link.

Ištrauka

Naujos informacinės technologijos sparčiai ir gana agresyviai braunasi ne tik į žmonių darbo aplinką, bet ir į kasdienę šeimos buitį. Nuolatinė mokslo ir technologijų plėtotė lemia esminius darbo procesų pokyčius – didėja planavimo, valdymo, sisteminės analizės ir kitų intelektualių operacijų vaidmuo. Procesas įgauna svarbią ekonominę, politinę, visuomeninę ir socialinę reikšmę ir lemia perėjimą iš industrinės į informacinę visuomenę.
Žinios tampa modernios ekonomikos pagrindu ir perėjimu nuo turto ekonomikos prie žinių ekonomikos, kuri skatina produkcijos, susijusios su informacinėmis technologijomis, gamybą. Šiuolaikinės informacinės technologijos leidžia veiksmingai apdoroti, saugoti ir perduoti informaciją. Kompiuteriai, ryšių priemonėmis sujungti į sparčius duomenų perdavimo tinklus, gali užtikrinti kiekvienam gyventojui efektyvų servisą savo veiklai kompiuterizuoti. Vis plačiau yra taikoma nauja sąvoka, apibrėžianti žmonijos raidą – informacinė visuomenė.
Informacinė visuomenė arba žinių visuomenė – tai atvira, išsilavinusi, nuolat besimokanti ir žiniomis savo veiklą grindžianti visuomenė, kurios nariai gali, moka ir nori visose savo veiklos srityse efektyviai taikyti šiuolaikinių informacinių technologijų priemones, naudotis savo šalies ir viso pasaulio kompiuterizuotais informacijos ištekliais, o valstybės ir savivaldos institucijos, įstaigos, pasitelkdamos šias priemones ir išteklius, priimti sprendimus, užtikrinti gyventojams prieinamą ir patikimą viešąją informaciją. Informacines technologijas galima laikyti pagrindiniu veiksniu, lemiančiu gamybos organizavimą įmonėse, darbo pobūdį, švietimo poreikius, gyventojų kvalifikacinį pasirengimą ir santykį tarp įmonių, viešojo sektoriaus ir namų ūkių. Dėl šios priežasties atsirado poreikis patikimos statistinės informacijos, kuri nušviestų plėtros procesą ir skirtingus žiniomis pagrįstos ekonomikos ir informacinės visuomenės bruožus. Statistikos departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės statistinius duomenis informacinių technologijų ir žinių naudojimo srityje pradėjo rinkti nuo 2002 metų.

Išankstiniais duomenimis 2004 m. informacinių technologijų sektoriaus produkcija veikusiomis kainomis, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 4,6 procento ir jos lyginamasis svoris šalies bendrojoje produkcijoje išaugo nuo 4,8 procento 2000 m. iki 5,1 procento 2004 metais.
Išankstiniais duomenimis informacinių technologijų sektoriaus pridėtinė vertė veikusiomis kainomis 2004 m. palyginti su 2003 m. išaugo taip pat 4,6 procento. Sektoriaus pridėtinės vertės lyginamasis svoris bendrojoje pridėtinėje vertėje padidėjo nuo 5,6 procento 2000 metais iki 5,8 procento 2004 metais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis61.69 KB
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines technologijos Lietuvoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais