Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Informacinės technologijos (7)

Informacinės technologijos (7)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Lentelių sąrašas. Įvadas. Kas gi tas tinklas? Globalūs kompiuterio tinklai. Internetas. Interneto adresai ir kompiuterių vardai. Prisijungimas prie interneto. Interneto ryšio paslaugos ir interneto informacinės paslaugos. Verta žinoti. Išvados.

Ištrauka

Internetas, kompiuterio tinklai, kompiuterinės svetainės... visi šie žodžiai vis dažniau sutinkami mūsų kasdienybėje. Tikriausiai nei vienas žmogus nebeįsivaizduoja savo gyvenimo be šių žodžių. Mokyklos aktyviai diskutuoja apie internetą ir jo suteikiamas galimybes bei moksleivius. Studijos be kompiuterio taip pat nebeįsivaizduojamos. Internetas – šį žodį šiandien žino vis daugiau žmonių: studentų, mokslininkų, pramonės specialistų, kultūros darbuotojų, verslininkų.
Šiame darbo uždaviniai pateikti informaciją:
kas yra internetas,
kaip sudarytas internetas,
kaip sudaromi interneto adresai,
interneto ryšio ir informacijos paslaugos,
kas yra kompiuterinis tinklas,
kokia nauda iš interneto,
iš kur atsirado internetas.
Šio darbo tikslas kuo paprasčiau ir kuo daugiau pateikti informacijos apie vieną
reikalingiausių objektų šiuolaikinėje visuomenėje, t.y. kompiuterį ir internetą.
Darbo pabaigoje nurodyta literatūra naudota parašyti šiam darbui.

Internetas yra pats populiariausias globalus kompiuterių tinklas, jungiantis dešimtis
tūkstančių mažesnių kompiuterių tinklų beveik visose pasaulio šalyse. Pagrindinės dvi interneto paslaugų kategorijos yra ryšių paslaugos ir informacijos paslaugos. Kiekvienas čia suranda kažką naudingo: nuo kompiuterinio žaidimo iki profesionalios programos, nuo populiariausios dainos iki rimtų mokslinių straipsnių. Nespėji apsidairyti – o Internete ir su juo susijusiose technologijose jau atsirado naujų dalykų. Internetas - pasaulio kompiuterinių tinklų sistema, kurios žinioje yra didžiulis duomenų, programų, dokumentų ir kitokios informacijos kiekis ir kuri leidžia asmeninį kompiuterį naudoti tos informacijos paieškai. Internetas puiki mokymosi ir žinių kaupimo priemonė, be to, jis sukuria mums naujas verslo galimybes, suteikdamas priemones ir aplinką elektroniniam verslui plėtoti.
Kompiuterinis tinklas – tai daugybė kompiuterių, kažkokiu būdu sujungtų kartu. Iš esmės tai kažkas panašaus į radijo ar televizijos tinklą, kuris sujungia daug radijo ar televizijos stočių tam, kad jos visos galėtų dalintis įspūdžiais. Skirtingai nei TV, kompiuterinis tinklas yra abipusis. Internetas iš tikrųjų nėra paprastas komunikacijų tinklas. Tai tinklų tinklas, kur visi tinklai laisvai keičiasi informacija. Komunikacinių tinklų įvairovė didelė – nuo didelių ir oficialių (korporaciniai tinklai. Tokie kaip AT&T, Digital Equipment) iki mažų ir nevaržomų. Kolegijų ir universitetų kompiuteriniai tinklai jau seniai yra Interneto dalimi, taip pat kaip ir vidurinės bei pagrindinės mokyklos.
Interneto tinklą dabar sudaro virš 40 tūkst., tarpusavyje sujungtų ir bendraujančių kompiuterių tinklų, daugiau kaip 160 pasaulio šalių. Interneto tinklu jau naudojasi daugiau nei 100 mln. Vartotojų. Interneto abonentai tarpusavyje bendrauja elektroniniu paštu ir turi galimybę tiesiogiai prisijungti prie bet kurio šio tinklo kompiuterio (Telnet, Ftp) ir naudotis jo resursais (procesoriumi, atmintimi, informacijos katalogais). Interneto tinklo savybės:
Demokratiškumas. Internetas neturi valdymo centro.
Patikimumas. Interneto tinklų duomenys perduodami pagal TCP/IP protokolo taisyklių rinkinį. Duomenų patikimumas yra pakankamas.
Pigumas. Interneto paslaugos yra daug pigesnės nei kitų tinklų.
Informacijos kiekis. Interneto tinkle yra sukaupta daug įvairios pažintinės įvairiai veiklai naudingos informacijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis23.28 KB
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines technologijos (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais