Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Informacinės technologijos (5)

Informacinės technologijos (5)

  
 
 
123456789101112131415161718192021
Aprašymas

Įvadas. Internetas. Interneto paslaugos. Laikraščiams dar liko gyventi maždaug dvidešimt metų. Moksleiviai kuria elektroninės mokyklos modelį. El. mokyklos idėja. Telefonai. MP3 grotuvai. Skaitmeniniai fotoaparatai. Skaitmeninės vaizdo kameros. Mažieji kompiuteriai. Apklausa. Išvados.

Ištrauka

Aš, susidomėję sparčiu šiuolaikinių technologijų ir naujųjų komunikacijų reikšmingumo augimu, nusprendėme pasidomėti, ar žmonijai jos reikalingos. Nusprendėme sužinoti, kaip dar ilgai išliks senieji mūsų paveldai, juk tobulėjančios ir nuolat pingančios technologijos gali juos paprasčiausiai išstumti iš bendrosios rinkos ir palikti ,,senąsias relikvijas"tik kolekcionieriams, taigi sužinojau su kuo ir kaip mes gyvensime ateityje.


Internetas - tai pasaulinis kompiuterinis tinklas, jungiantis vyriausybines organizacijas, mokslo, mokymo įstaigas, komercines firmas, pavienius kompiuterių vartotojus. Tai didžiausias kompiuterių tinklas pasaulyje, sudarytas iš daugybės mažesnių nacionalinių ir komercinių kompiuterių tinklų ir apimantis daugiau nei 160 šalių.
Internete rasite politinių įvykių, įvairiausių mokslo sričių pasiekimų apžvalgą, informacinių agentūrų pranešimus, verslo, finansinę informaciją, sporto naujienas, literatūros kūrinius, periodinius leidinius, galėsite prieiti prie specialių duomenų bazių ar informacijos archyvų, užsisakyti keliones, surasite oro prognozę, netgi horoskopus bei valgių receptus.
Pasaulinis kompiuterinis tinklas šiuo metu jungia apie daugiau kaip 62 000 tūkstančius TCPIP ryšio protokolų dirbančių tinklu ir virš 60 milijonų vartotojų. Prie Internet tinklo prijungtų kompiuterių skaičius kasmet padidėja 2 kartus. Apie 10 % tarptautinio telefoninio srauto yra susiję su informacijos perdavimu Internet tinkle. Internet tinklo abonentai tarpusavyje bendrauja elektroniniu paštu (E-MAIL), turi galimybę tiesiogiai prisijungti prie bet kurio tinklo kompiuterio ir naudotis jo resursais bei gali tiesiogiai kalbėtis per kokią nors programą (mIRC, ICQ etc.).
Klientams Internet tinklas siūlo plačią informacinių ir ryšio paslaugų įvairovę: • Naudojimasis tekstinėmis bei hypermedia
(tekstas+garsas+vaizdas+video) bylomis. • Informacinės duomenų bazės. • Patogios informacijos paieškos bei pateikimo priemonės
(Gopher, World Wide Web, Wais, Veronica, Archie). • Elektroninis paštas (E-Mail). • Darbas su tolimu kompiuteriu. • Bylų persiuntimas. • Interneto telefonas. • Video konferencijos. • Daugialypės informacijos tinklas. • Archyvų peržiūra. • Interneto radijas.
Interneto pradžia siekia "šaltojo karo" laikus. JAV prezidento Eizenhauerio įkurta agentūra ARPA (Advanced Research Project Agency) 6 dešimtmečio pabaigoje pradėjo kurti kompiuterines telekomunikacijas. Ši agentūra turėjo sukurti kompiuterių tinklą, kuris dirbtų patikimai atominio karo atveju. Pradinės sąlygos: bomba gali pažeisti bet kurią ryšio liniją, bet kurį mazgą.
Užduoties sprendimas: jungti kompiuterius taip, kad informacija galėtų keliauti bet kuria iš daugelio ryšio linijų ir nėra tokio mazgo, į kurį eitų visa informacija. Siunčiamas pranešimas skaidomas į daugelį paketų, kiekvienas paketas "aplipdomas" adresine informacija ir keliauja savarankiškai iki paskirties taško, kur jis vėl "sulipdomas". Kiekviename tarpiniame mazge turi veikti kompiuteris su programa-maršrutizatorium, kuri parenka tolesnį paketo kelią, apeidama neveikiančius segmentus. (Segmentas - tai teksto dalis tarp pauzių). Šie informacijos siuntimo susitarimai pavadinti TCP/IP protokolu.
1969 metais 50 Kbps (Kbps - kilobaitas per sekundę) greičio linija buvo sujungtas keturių mazgų tinklas: Los Andželo universitetas, Stanfordo tyrimų institutas, Santa Barbarosos ir Jutos universitetai. Citata pagal laikraščio "Knight-Rider" straipsnį: "Profesorius Kleinrokas ir grupelė diplomatų iš Los Andželo sugalvojo beprecendentinį planą: užsiregistruoti Stanfordo instituto kompiuteryje ir pabandyti ten nusiųsti duomenų porciją. Jie turėjo parašyti "logwin" ir žiūrėti, ar raidės atsiranda tolimame ekrane. Kleinrokas pasakojo:
"Mes parašėme "L" ir telefonu paklausėme "Ar matote L?"
"Taip, mes matome "L", išgirdome atsakymą.
"Mes parašėme "O" ir paklausėme "Ar matote O?"
"Taip, mes matome O", pasigirdo atsakymas.
"Tada parašėme "G" ir ryšys nutrūko"… Taip prasidėjo revoliucija."
Pradžioje tai buvo kelių universitetų ir Gynybos ministerijos kompiuterių tinklas. Jis buvo pavadintas ARPAnet. Pirma vieša tinklo demonstracija įvyko 1972 metais Kompiuterinių komunikacijų konferencijoje. Iš konferencijos įrengto terminalo buvo galima kreiptis į bet kurį iš 40 JAV sujungtų kompiuterių. 1983 metais ARPAnet pasidalijo į du tinklus: MILnet - karinių užduočių vykdymui ir ARPAnet - civilinių užduočių vykdymui. Abu tinklai buvo tarpusavyje sujungti. Šis naujas darinys buvo pavadintas Internet. Lygiagrečiai atsirado nepriklausomi švietimo ir kiti tinklai: BITnet, CSnet. Vėliau jie taip pat prisijungė prie Interneto. 1985 metais Internete buvo virš 2000 mazgų. Svarbus Interneto vystymo etapas yra 1986 metai, kada nacionalinis mokslo fondas (NFS, JAV) sukūrė superkompiuterių tinklą NSFnet, kuris tapo pagrindine interneto arterija.
Internetas sudaro galimybę žmonėms bendrauti nauju kokybiniu lygiu: perduoti selektyviai arba plačiai paskleisti informaciją tekstais, vaizdais, garsais. Mokymo formai, kurią anksčiau vadindavo neakivaizdine, tobulinti buvo atvertos naujos perspektyvos. Naudodamiesi Internetu besimokantieji gali aktyviai bendrauti su lektoriumi. Nebereikia ilgai laukti, kol bus paštu atsiųsti ištaisyti darbai ar mokymo medžiaga. Mokslo centruose eksperimentuojama tiriant videokamera perduodamų paskaitų efektyvumą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Dydis86.07 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacines technologijos (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Panevėžio "Vilties" vidurinė mokykla / 10 Klasė/kursas
  • P. Petritytė
Pasidalink su draugais