Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Dirbtinis intelektas (7)

Dirbtinis intelektas (7)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Dirbtinio intelekto samprata Taikymai. Filosofiniai klausimai. Kompiuterinės intelektikos mokslinių tyrimų kryptys. Dirbtinio intelekto istorija bei pasiekti rezultatai. Išvados.

Ištrauka

Šiuolaikiniai kompiuteriai atlieka sudėtingiausius veiksmus įvairiausiuose srityse. Tačiau dažniausia į juos žiūrima kaip į tam tikros specifikacijos, siauros srities įtaisus, technologijos požiūriu, priemonę norint atlikti konkretų darba ar veiksma.
Laikas nestovi vietoje, kompiuterinių prietaisai tobulėja kiekviną dieną, progresas milžiniškas. Kas prieš metus buvo nauja, šiai dienai jau įprasta. Kopiuteriniai tapo nepakeičiami pagalbininka daugumoje sričių. Kalbant apie ateiti galima tik isivaizuoti kas bus po 10 metų. Ar žmones pakeis kompiuteriai. Ar kompiuteris sugebės priimti sprendimus pats. Dabar skirtingai nei žmonėms, kompiuteriui kolkas yra sunku suprasti specifines situacijas ir prisitaikyti prie naujų. Todėl didelės pastangos yra dedamos vystyti "dirbtinį intelektą".
Dirbtinis Inteleketkas kas tai?. Populiausioji enciklopedija "Wikipedia" dirbtinį intelektą aiškina kaip – kompiuterinį intelektą ir išskiria mokslo šaką suinteresuota jo sukūrimu. Populeriausi apibrėžimai sako, kad ši sritis yra "intelektualių agentų nagrinėjimas ir kūrimas", kur intelektualūs agentai yra sistemos, kurios suvokia savo aplinką ir imasi veiksmų, John McCarthy, žinomas kaip termino pradininkas, apibrėžia DI kaip "intelektualių mašinų mokslas ir inžinerija".Dirbtinis intelektas yra mokslas, kuris nagrinėja ir bando padėti mašinoms rasti sprendimus į sudėtingų problemų atvėjus. Tai paprastai apima žmogaus intelekto, ir jo taikymo, kaip algoritmą kompiuteriui patogiu būdu. Tai daugiau ar mažiau lanksti sistema, ar veiksmingas metodas, kuris gali būti priimtas atsižvelgiant į nustatytus reikalavimus, kurie veikia kaip dirbtinė žmogaus elgsena.


Mes laikomės požiūrio, kad intelektualus yra tik žmogus. O programų sistema, kompiuteris, mašina arba bet koks kitas žmogaus sukurtas artefaktas (angl. artifact) yra ne intelektualus, bet "intelektualus" (kabutėse), kitais žodžiais, intelektualizuotas. Tačiau DI literatūroje kalbant apie "intelektualias" sistemas arba mašinas yra priimta kabutes praleisti.
Ką reiškia "intelektualus"? "Intelektualiais" yra laikomi šie gebėjimai:
1) jausti, priimti;
2) suprasti;
3) prognozuoti;
4) manipuliuoti – atlikti kažkokį veiksmą.
Dirbtinis intelektas artimai siejasi su kognityvistika, tačiau tai nesutampančios mokslo sritys. kognityvistika (angl. cognitive science). Kognityvistikos tyrimo objektas yra žmogus, tiksliau, kaip masto žmogus, o DI tyrimo objektas yra kompiuteris, tiksliau, kaip "masto" kompiuteris, kitais žodžiais, kaip padaryti, kad kompiuteris "mastytų". Tuo ir susijusios šios dvi mokslo sritys. Tik žmogui yra būdingas žmogiškasis intelektas. O kompiuteris gi pasižymi dirbtiniu intelektu.
Dirbtinio intelekto sritis, kaip sako pats jos pavadinimas, aprėpia daugiausia techninius, inžinerinius intelekto klausimus, tuo tarpu kognityvistika tiria žymiai platesnį reiškinių ratą, aprėpia įvairius kitus pažinimo reiškinius. Tai sako ir tradiciškai išvardijamos jos sudėtinės dalys: kompiuterių mokslas (informatika), psichologija, lingvistika, neurologija, filosofija.
Kompiuterių esmės aiškinimą pradėjo nuo dviejų pagrindinių jo tipo skirtumų. Vienas jų pagrįstas nuosekliu informacijos perdirbimu, jis sudaro skaitmeninio kompiuterio pagrindą. Kitas pagrįstas lygiagretaus informacijos perdirbimo principu. Pagal jį funkcionuoja neurokompiuteriai, arba neurotinklai. Dabartiniai neorotinklai yra daugiasluoksniai, ten kur reikia lygiagrečiai perdirbti didelius informacijos kiekius, todėl neurokompiuteris yra lyginimas su žmogaus mąstmu. Jų sandara artimesnė žmogaus smegenų sandarai. Jo funkcionavimas aprašomas sąvokomis.
Dirbtinis intelektas taip pat skiriasi nuo įprastų kompiuterinių algoritmų tuo, kad gali apsimokyti, tai atlikdamas tą patį veiksmą gali elgtis kitaip priklausomai nuo prieš tai atliktų veiksmų. Intelekto požymis yra gebėjimas spręsti blogai suformuluotus uždavinius. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis832.6 KB
AutoriusKarolis
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLiepis
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasMatematikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dirbtinis intelektas (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Liepis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą