Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Dienraščio telekomunikacijų tinklas: UAB "Po saule"

Dienraščio telekomunikacijų tinklas: UAB "Po saule"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748
Aprašymas

Įmonė UAB "Po saule" užsiima dienraščio "Po saule" leidyba. Įvadas. Firmos apibūdinimas. Firmos ir jos telekomunikacijų tinklo priešistorė. Duomenys apie firmą. Duomenys apie darbuotojus. Teikiamos elektroninės paslaugos. Interneto svetainės struktūra. Mokamos elektroninės paslaugos. Elektroninių paslaugų privalumai. Informacinių ir telekomunikacinių paslaugos. vartojimo poreikio analizė. Informacijos srautai firmoje. Informacijos srautų analizė. Informacijos srautai firmos viduje. Informacijos mainai su išore. Duomenų bazės. Duomenų apsauga. Videokonferencinis ir audiokonferencinis ryšys. Informatikos ir telekomunikacinių priemonių parinkimas. Asmeninės ryšio priemonių parinkimas. Grupinio naudojimo priemonių parinkimas. Kitų įrenginių parinkimas. Tinklų parinkimas. Vidinio tinklo organizavimas. Tarpfilialinio ryšio sudarymas. Interneto ryšio prijungimas. Tinklų apkrovimas. Fiksuoto telefono ryšio abonentų sukuriama apkrova. Duomenų perdavimo technologijoms tenkama apkrova. Įrenginių numeracija. Ekonominiai skaičiavimai. Išlaidos už fiksuotą telefoninį ryšį. Išlaidos už pokalbius mobiliuoju ryšiu. Išlaidos už internetą. Išlaidos už duomenų perdavimą mobiliuoju ryšiu. Bendros mėnesio išlaidos telekomunikacijoms. Epilogas. Išvados. Priedai (10 psl.).

Ištrauka

Šiuolaikinės įmonės nepriklausant nuo jų veiklos srities naudojasi telekomunikacijomis. Norint rinkoje sėkmingai konkuruoti reikia modernizuoti ir atnaujinti firmos technologijas, įdiegti naujas paslaugas. Šie sprendimai yra labai svarbūs tiek įmonės veiklos organizavimui, tiek jos galutinio rezultato kokybei.
Šiame darbe nagrinėsima įmonė UAB "Po saule" užsiima dienraščio "Po saule" leidyba. Jos veikla itin susijusi su intensyviais informacijos mainais - informacija yra leidinio gyvavimo pagrindas. Telekomunikacijos, ypatingai balso perdavimas, yra pagrindinė produktų ir paslaugų dalis, kuri sukuria pajamas šiai kompanijai.
Tobulėjant technologijoms, spartėjant gyvenimo tempui, jaučiamas ir kuo greičiau surinktos, apdorotos ir pateiktos informacijos poreikis. Be telekomunikacijų priemonių, padedančių taupyti laiką, mūsų leidinyje spausdinama informacija nebūtų efektyvi, todėl leidinys rinkoje neturėtų svarios vertės.
Sunku įsivaizduoti dienraštį, kuris išgyventų be paprasčiausių telekomunikacijų technologijų – telefonijos ar kompiuterių tinko. Tačiau žaibiškai tobulėjant technologijoms, taip pat žaibiškai į firmos veiklą diegti naujovių neskubama. Dažnai atnaujinti telekomunikacijų tinklą ekonomiškesniais specializuotais sprendimais yra nenaudinga, nes nespėja atsipirkti investicijos į ankstesnes technologijas (įrangos kaina, įvedimo mokestis, abonentinis mokestis).


Firma buvo įkurta Kauno technologijos universiteto (KTU) Telekomunikacijų ir elektronikos fakulteto Studentų atstovybės RAFES leidžiamo jaunimo leidinio "Njuspeipis" darbo organizavimo ir pagrindinių darbuotojų (redaktoriaus, redaktoriaus pavaduotojo, vadybininko, maketuotojų, pagrindinių žurnalistų) pagrindu naujoje techninėje bazėje Vilniuje.
Metai prieš įkuriant UAB "Po saule" buvo paskelbta apie leidiniui ieškomų darbuotojų pareigybes, reikalavimus, kad priimant naujus darbuotojus nereikėtų skubėti, ir būtų galima suburti darnią puikių specialistų komandą.
Leidinys "Njuspeipis" (vienas jo numerių pateikiamas šio prieduose) buvo leidžiamas naudojantis KTU telekomunikacijų tinklu bei SA RAFES priklausančiais ir jos 2 patalpose esančiais tinklo elementais:
3 kompiuteriais *,
2 fiksuoto ryšio telefonais *,
1 skeneriu,
1 spausdintuvu *,
1 instaliuotu į kompiuterį fakso aparatu,
1 koncentratoriumi (HUB’u),
1 komutatoriumi (SWITCH’u),
1 serveriu.
* pažymėtos ryšio priemonės buvo prijungtos prie universiteto vidaus ryšio sistemos, tad, pavyzdžiui, spausdintuvu buvo galima naudotis iš abiejų kompiuterių. Abu fiksuoto ryšio telefonai turėjo išėjimą ir į išorinius tinklus.

Kadangi prie KTU telekomunikacijų tinklo prijungtas "Litnet" firmos interneto ryšys, tad internetu naudojosi ir "Njuspeipis". Interneto svetainėje http:// njuspeipis.ktu.lt buvo galima nemokamai peržvelgti leidinio archyvą bei palikti atsiliepimą.
Šios išvardintos technologijos buvo naudojamos informacijai rinkti (rašiniams bei marketingui) ir apdoroti (maketavimui). Į spaustuvę paruošta medžiaga buvo vežama kompaktiniame diske. Leidinys buvo platinamas nemokai, "Njuspeipio" darbuotojų. Beje, tai buvo visuomeninė veikla, darbuotojams (20 SA RAFES narių ir apie 20 kitų KTU fakultetų ar kitų aukštųjų mokyklų studentų) mokamas atlyginimas nebuvo.

Kompiuteriais buvo naudojamasi ne tik "Njuspeipio" leidybai, bet ir kitai SA RAFES veiklai. Turint tiek mažai technologijų net ir leidžiant po 2 "Njuspeipio" numerius į mėnesį, kompiuteriai buvo apkrauti apie 16 valandų į parą. Dėl to reikėjo naujo darbuotojo – suvedinėtojo, nes žurnalistai laukti eilėse prie kompiuterio savo tekstui suvesti sugaišdavo labai daug laiko.
Neturėdami savo darbo vietų, žurnalistai ir kiti darbuotojai – visuomenininkai tik kartais užsukdavo į redakciją, tad skubos tvarka atsiradę darbai tekdavo dažniausiai besilankantiems. Firmai įsigijus mobilaus ryšio telefonų tą krūvį būtų galima paskirstyti tolygiau.
Tad kuriant firmą nuspręsta kiekvienam darbuotojui skirti asmenines darbo vietas su kompiuteriu ir kai kuriems darbuotojams su fiksuoto ar mobilaus ryšio telefonu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-19
DalykasInformatikos diplominis darbas
KategorijaInformatika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis46 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis3.9 MB
AutoriusDonatas
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2002 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDoc. R. Plėštys
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasTelekomunikacijų ir elektronikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dienrascio telekomunikaciju tinklas UAB Po saule [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 46 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Doc. R. Plėštys
  • 2002 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą