Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Lietuviški sintezatoriai (Aistis, MBROLA)

Lietuviški sintezatoriai (Aistis, MBROLA)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Trumpa įžanga į kalbos sintezę. Aistis. MBROLA. Lietuviško teksto iš interneto skaitymas. Išvados.

Ištrauka

Kompiuteris vis labiau tampa neatskiriama mūsų visų gyvenimo dalimis, nes tai yra įdomu, patogu ir vis kažkas nauja. Svarbiausia yra tai, kad kompiuteris tapo viena svarbiausių pagalbinių priemonių žmonėms. Pritaikius tekstas – kalba sistemą kompiuteris gali padėti žmonėms daugelyje gyvenimo situacijų – pasitikrinti elektroninį paštą telefonu, mokytis užsienio kalbos, akliesiems girdėti parašytą tekstą ir t.t.
Savo darbe trumpai aptarsiu kas tai yra kalbos sintezė, tekstas – kalba sistemos, taip pat apžvelgsiu kelis lietuviškus sintezatorius, tokius kaip Aistis ir Mborla, bei "SpeechLT". Trumpai aptarsiu jų veikimo galimybes, veikimo principus ir pan.

Kalbos sintezė – tai dirbtinis žmogaus kalbos "gaminimas". Remiantis tuo, kad kalbos sintezės sistemos verčia kompiuteryje užrašytą tekstą į kalbą, tai tokios sistemos dar dažnai vadinamos tekstas - kalba sistemomis (TTS – text-to-speech). Šios sistemos simbolinę lingvistinę reprezentaciją, tokią kaip fonetinė transkripcija, verčia į kalbą.
Tekstas-kalba technologija leidžia kintantį kalbinį metodą perteikti tekstine informacija. Šios technologijos taikymai apima tvarkos įėjimo sistemas (suteikiant verbalinį patvirtinimą šimtams produktų), vartotojo vardo ir adreso sistemas (priėjimas pire tūkstančių adresų ir vardų) ir telefoninis priėjimas prie elektroninio pašto žinučių.
http://www.voicemailinc.com/helpcenter/glossary.php
Žvelgiant istoriškai, pagrindinė išvestis, naudojama kompiuterio buvo tekstas (monitoriuje ar spausdinant). Paveiksliukai, garsas ir multimedia priemonės yra, sąlygiškai, naujas informacijos gavimo būdas, tačiau šiaip ar taip, tekstas išliko pagrindine išvesties rūšim. Techninės ir programinės įrangos tobulėjimas inicijavo tekstas - kalba technologijų kūrimąsi. Tekstas - kalba sistemų taikymai vis dar labai dažnai būna komerciniai, nes jie yra gana komplikuoti ir brangūs. Kai kurioms tekstas - kalba technologijoms trūksta reikalaujamos kokybės, tam kad tiktų svarbesniems taikymams arba trūksta standartizavimo (arba abiejų).
http://www.codeproject.com/Purgatory/TTS.asp
Kalbos sintezės kokybei nusakyti yra naudojamos dvi charakteristikos – tai natūralumas ir suprantamumas. Kalbos sintezatoriaus natūralumas parodo, kaip lengvai perskaityta kalba yra suprantama. Idealus kalbos sintezatorius turėtų atitikti abi šias charakteristikas, t.y. kalba, perskaityta su vienokiu ar kitokius sintezatoriumi, turėtų skambėti natūraliai ir suprantamai. Tačiau kol kas to pasiekti nepavyko. Labai nedaug sintezatorių išgauna pakankamai natūraliai ir suprantamai skambančią kalbą, todėl pagrindinis tikslas kuriant ar tobulinant sintezatorius išlieka tas pats – išgauti nuo žmogaus kalbos nesiskiriančią sintezuotą kalbą.
Norint išgauti natūraliai ir nenutrūkstamai skambančią kalbą, ją generuojant reikia laikytis tokių aspektų:
Intensyvumas
Trukmė
Kirtis
http://portal.bibliotekivest.no/terminology.htm
Jei nebus laikomasi bent vieno iš šitų aspektų, kalba skambės dirbtinai ir kartais net nesuprantamai.
Čia išvardinti kai kurie tekstas-kalba technologijos taikymai, kuriuos būtų įmanoma (nebūtų labai brangu) plėtoti, naudojant naujas technologijas ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis17.89 KB
AutoriusJurgita
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Maskeliūnas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuviski sintezatoriai (Aistis MBROLA) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Maskeliūnas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą