Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Balso technologijos

Balso technologijos

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Balso technologijų raida. Balso technologijų pritaikymo sritys. Telekomunikacijų sritis. Internetinio bendravimo sritis. Medicinos sritis. Praktinis balso technologijų neįgaliesiems panaudojimas. Praktinis balso technologijų neįgaliesiems panaudojimas Lietuvoje. Balso atpažinimo technologija. Lietuviškos atpažinimo problemos. Atpažinimas telefonijoje ir daugialypėse terpėse. Kompiuterio ir žmogaus galimybes; sintaksė. Fonetiniai dėsningumai. Garsynai. Kalbos sintezės technologija. Lietuviškas sintezatorius "Aistis". Išvados.

Ištrauka

Balso technologijos visuomet buvo daug tyrimų ir investicijų reikalaujanti kompiuterinės pažangos sritis. Pagrindinės balso technologijų tobulinimo kryptys buvo ir yra balso atpažinimas ir kalbos sintezė. Į kitas balso technologijų kryptis, tokias kaip balso perdavimo internetu (angl. "Voice Over Internet Protocol") ar asmens atpažinimas pagal balsą, vienokiu ar kitokiu būdu įeina ir balso atpažinimo ar kalbos sintezės kryptys.
Kauno technologijos ir Vilniaus universitetų bendrame darbe "Balso technologijų taikymo lietuvių kalbai analizė ir perspektyvinių veiklos krypčių pagrindimas" pateikiama apklausa, kurioje surinktos ir susistemintos buvusios SSSR specialistų nuomonės apie balso technologijų pažangą (1 lentelė) .

1 lentelė. Kalbos atpažinimo prognozių raida (nurodomi metai, kada
bus išspręstas tam tikros apimties žodyno atpažinimo uždavinys)
Apklausos
metai Žodyno apimtis
20 200 2000 rišli kalba
1967 1969 1971 1977 -
1977 1980 1984 1988 1994
1988 1993 2000 2008 2029


Lietuvoje jau daugelį metų vykdomi moksliniai tiriamieji darbai balso technologijų srityje. Šie tyrimai vykdomi Kauno technologijos universitete, Vilniaus universitete bei 10 metų Lietuvos teismo ekspertizės centre, kur veikia fonoskopinių ekspertizių skyrius, kuriame balso technologijų pasiekimai taikomi teisėsaugos reikalams . Tai leidžia spręsti apie tai, jog Lietuvoje taip pat yra didelis mokslinio lygmens susidomėjimas balso technologijomis.

Šiuolaikinės balso technologijos yra stipriai pažengusios į priekį, lyginant su buvusiomis prieš kelerius metus ar dešimtmečius. Tokį spartų balso technologijų vystymąsi lėmė paltus šių technologijų pritaikymo sferų spektras. Šiuo metu balso technologijos labiausia taikomos šiose srityse:
• Telekomunikacijų sritis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis33.82 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Balso technologijos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais