Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacinių sistemų tipai

Informacinių sistemų tipai

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas ir būtų apžvelgti įvairius informacinių sistemų tipus, jų klasifikavimo būdus. Informacinės sistemos samprata. Informacinių sistemų kūrimas. Informacinių sistemų kūrimo gyvavimo ciklo modeliai. Informacinių sistemų klasifikavimas. Išvados.

Ištrauka

Turbūt nesuklysime pasakę, kad strateginę reikšmę žmonių gyvenime turi medžiagos, energijos ištekliai, gamtosauga ir informacija. Mūsų laikus drąsiai galima pavadinti informacijos amžiumi. Naujos žmonių kartos dabar jau užauga su kompiuteriu ir jis yra įprastas mokymosi, studijų, darbo instrumentas. Versle, ūkinėje vekloje, rinkoje jau neįmanoma apsieiti be kompiuterio informacijos apdorojimo, be informacijos ir komunikacijos technologijų. Informacinės sistemos vaidina vis didesnį vaidmenį valdyme ir politikoje, jau nekelbant apie švietimą, mokslą ir kultūrą. Naujos technologijos sparčiai keičia visas žmogaus veiklos sritis, keičia pačią visuomenę.
Informacinė sistema dažnai būna vienas iš optimaliausių vartotojo problemų sprendimų būdų. Kiekvieną dieną mes susiduriame su milžiniškais informacijos kiekiais ir norint priimti teisingiausią sprendimą, reikėtų ją susisteminti. Galimybė išspręsti šią problemą - informacinės sistemos. Informacinių sistemų situacija Lietuvoje yra labai marga: verslo struktūrose duagiausia funkcionuoja duomenų apdorojimo sistemų, skirtų ūkinės, komercinės ir finansinės veiklos apskaitai ir analizei, daug kur sprendžiami tik pavieniai apskaitos uždaviniai, labai nedaug firmų yra įdiegusios planavimo ir prognozavimo, rinkos tyrimo posistemius. Šio darbo tikslas ir būtų apžvelgti įvairius informacinių sistemų tipus, jų klasifikavimo būdus.
Darbo uždaviniai - išsiaškinti, kas yra informacinė sistema, kaip ji kuriama ir kur naudojama.

Informacinę sistemą galima apibrėžti kaip kompleksą komponentų, skirtų įvairių rūšių duomenims ir informacijai rinkti, saugoti, apdoroti, laikyti bei skleisti, siekiant tam tikrų organizacijos tikslų ir taikant kompiuterines technologijas.Informacinės sistemos neatskiriamos nuo technologijų ir techninės įrangos (kompiuterių, telekomunikacijų priemonių ir pan.). Jų pobūdį ir galimybes dažniausiai nulemia naudojamos technologijos. Tačiau pati technika savaime dar nėra technologija. Dabartinės informacinės sistemos įvaizdį galima sieti su kompiuteriu. Kompiuteris, kol su juo nėra susiejamos idėjos, tikslai, sprendžiamos problemos, uždaviniai ir tam tikri sugebėjimai, tėra metalo ir plastiko konstrukcija. Taigi minėtąsias kompiuterines sistemas galima laikyti technologijomis, kai jos tiesiog susiejamos su informaciniais tikslais, problemomis, poreikiais ir žmonių veikla. Informacinė sistema suprantama kaip struktūrizuotas procesų ir procedūrų rinkinys, kuriame duomenys yra kaupiami, organizuojami ir pateikiami vartotojui. Informacinė sistema – tai darbo praktikos, informacijos, žmonių ir informacinių technologijų, skirtų organizacijos tikslams siekti, kompleksas.
Informacinė sistema (IS) informatikoje apibrėžiama kaip informacijos apdorojimo sistemos ir organizacijos išteklių (pačios informacijos, žmonių, techninių priemonių, finansų ir pan.) visuma, skirta informacijai apdoroti, formuoti (kurti), skleisti (siųsti ir gauti). Kitaip tariant, tai struktūrizuotas procesų ir procedūrų rinkinys, kuriame yra kaupiami duomenys, organizuojami ir perduodami vartotojui. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis25.77 KB
AutoriusMigle
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasChramenkienė
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informaciniu sistemu tipai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Chramenkienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą