Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Informatika>Algoritmai ir jų šifravimas

Algoritmai ir jų šifravimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Simetrinis šifravimas. Asimetrinis šifravimas. RSA. RSA saugumas. Kvadratinio rėčio algoritmas. Elipsinių kreivių algoritmas. Atakos prieš RSA.

Ištrauka

Duomenų saugumas yra vienas iš esminių dalykų šiuolaikinėje visuomenėje. Sunku pasakyti kada atsirado poreikis šifruoti informacija. Vienas iš pirmųjų mums žinomų žmonių panaudojusių informacijos šifravimą buvo Julijus Cezaris. Jis, siųsdamas laiškus, sukeisdavo raides tam tikra tvarka. Pvz: A į C, B į D ir pan. Tuo metu šis algoritmas buvo pakankamai saugus ir patikimas. Gana didelis šuolis duomenų šifravimo technologijose įvyko I ir II pasaulinio karo metais. Garsiausia to meto duomenų šifravimo mašina - Enigma, kurios kūrėjas vokietis Albert Scherbius. Dar vėliau, atsiradus kompiuteriams ir jų tinklams, informacijos apsauga pradėjo tobulėti milžinišku tempu.
Šiame darbe bus nagrinėjamas vienas iš šiuo metu populiariausių ir saugiausių duomenų šifravimo algoritmų - RSA. Algoritmo pavadinimas - tai trijų jo autorių inicialai (Ronald Rivest, Adi Shamir, Leonard Adleman. "RSA"). Prieš tai trumpai apžvelgsiu du populiariausius duomenų šifravimo tipus - simetrinį ir asimetrinį šifravima. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis13.21 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Algoritmai ir ju sifravimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais