Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Žinių valdymas ir korporacinė atmintis

Žinių valdymas ir korporacinė atmintis

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Žinių inžinerija ir žinių valdymas. Įvadas. Korporacinė atmintis ir jos charakteristikos. Žinių valdymas. Duomenų saugyklos. Žinių saugyklos. Duomenų saugyklos ir žinių saugyklos. Optimalių sprendimų žinių bazė. Žinios ir jų charakteristikos. Žinių išgavimo būdai. Žinių žvalgyba. Žinių vaizdavimas. Ontologijos. Žinių filtravimas. Žinių paieška. Instrumentinė paieška. Intelektualioji paieška. Vizuali paieška. Išvados.

Ištrauka

Šiomis dienomis informacinių technologijų rinka yra sparčiausiai besivystanti rinka. Dauguma įmonių skuba pasinaudoti naujausiais IT srities pasiekimais. Per pastaruosius 4 dešimtmečius įmonės siekdamos padidinti savo konkurencingumą rinkoje buvo priverstos radikaliai pakeisti informacijos bei žinių apdorojimo sistemą. Tam buvo skirta daugiau nei 4 trilijonai JAV dolerių. Šiandien įmonių vadovai vis daugiau dėmesio skiria Internetui kaip didžiausiam žinių šaltiniui.
Siekdamos mažinti savo išlaidas, kurti naujus produktus, užkariauti kuo didesnę prekių ir paslaugų rinkos dalį didelių įmonių darbuotojai dažnai praranda galimybę operuoti didelės apimties duomenimis. Tai dar labiau pastebima, kai įmonė plečiasi ir vykdo savo veiklą ne tik miesto ar šalies ribose, bet peržengia valstybės sienas. Tad tiek mažos firmos, tiek stambios įmonės yra priverstos ieškoti naujus žinių valdymo metodus. Ar įmanoma šiandien sukurti tokią sistemą, kuri apimtų visas įmonės darbuotojams reikalingas žinias? Taip, dauguma korporacijų sukuria savo informacinę infrastruktūrą, kad vėliau panaudoti savo turimus informacinius resursus bei juos modifikuoti. Be abejo, tam reikalingi aukštos kvalifikacijos specialistai (tai sąlygoja "sveikos" konkurencijos tarp darbuotojų atsiradimą). Pagal "Fortune 1000" patektą ataskaitą net 40% stambių įmonių turi vieną ar net kelis darbuotojus, kurie yra atsakingi už žinių valdymo sistemos kūrimą ir įgyvendinimą (dažnai tai būna CKO – Chief Knowledge Officer pareigas užimantys žmonės). Tad vienu pagrindiniu įmonės tikslu tampa vis didėjančio informacijos kiekio valdymas. Tai reiškia, kad įmonėje turimi intelektualieji fondai (žinios) turi tapti naujai kuriamos informacinės sistemos branduoliu. Tas branduolys kitaip gali būti pavadintas korporacine atmintimi. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis551.95 KB
AutoriusRomas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Laučius
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ziniu valdymas ir korporacine atmintis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • J. Laučius
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą