Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>MS Access duomenų bazių apsauga

MS Access duomenų bazių apsauga

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Saugaus informacijos perdavimo pagrindų referatas. Įvadas. Apsaugos sistemos Jet pagrindai. Jet apsauga darbo grupių lygyje. Apsaugos sistemos elementai. Jet apsaugos aktyvizacija. Jet darbo grupės. Naujos darbo grupės sukūrimas. Prisijungimas prie darbo grupės. Įskaitiniai vartotojų ir grupių įrašai. PID ir SID identifikatoriai. Grupės – ne tik paprastai apjungti vartotojai. Ypatingas statusas: įtraukti įskaitiniai įrašai. Jet siūlomi leidimai. Objektai ir leidimai. Leidimai naujiems objektams. Tiesioginiai ir netiesioginiai leidimai. Modulių apsauga. Priėjimo prie duomenų puslapių (Data access pages) apsauga. Jet duomenų bazių šifravimas. Išvados.

Ištrauka

DBVS Microsoft Access apsaugos sistema iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti sudėtinga ir nesuprantama. Daugumai darbuotojų, norinčių apsaugoti savo duomenų bazes, reikėjo su nuostaba konstatuoti tą faktą, kad neturintys prisijungimo teisių vartotojai gan lengvai gali gauti priėjimą prie jų. Tam reikėtų giliau panagrinėti MS Access branduolio Jet apsaugos sistemą ir pasiaiškinti, kaip išvengti tokių klaidų.
Apsauga Access‘e yra ne pačių Access vartotojų programų interfeiso funkcija, bet duomenų bazės branduolio Jet. Nors ir vartotojiškas interfeisas turi priemones apsaugos valdymui, Jet teikia apsaugą nepriklausomai nuo to, kokia kliento programa naudojama.

4. Apsaugos sistemos Jet pagrindai
Jet 4.0 teikia du susijusius apsaugos modelius:
• Darbo grupių pagrindu;
• Prisijungimo prie duomenų bazės slaptažodžio pagrindu.
Pradedant dar versija Access 1.0, Jet palaikė sudėtingą apsaugos modelį, kuris rėmėsi darbo grupėmis, dar vadinamą vartotojų lygio apsauga. Šis modelis skyrėsi nuo labiau išvystyto duomenų bazių apsaugos lygio modelio, kuris buvo naudojamas daugumoje kitų DBVS. Paprastame modelyje, orientuotame į failus, visa apsaugos sistema pilnai sutelkta į pačią duomenų bazę. Kiekviena duomenų bazė turi savo nepriklausomą apsaugos sistemą. Kaip priešingybė šiam modeliui, Jet apsaugos modelis darbo grupių pagrindu numatė, kad visos duomenų bazės naudojamos darbo grupės narių vienodai, su vienu ir tuo pačiu apsaugos parametru.
Su išleidimu Jet 3.0 (Access 95), kompanija Microsoft papildė savo produktą kur kas paprastesne vartotojų darbo grupių apsaugos sistemos alternatyva – duomenų bazės atidarymo slaptažodžiu. Sistema leidžia uždėti vieną slaptažodį, su kuriuo prie duomenų bazės jungiasi visi vartotojai. Ši sistema nepalyginamai paprastesnė, bet tuo pačiu ir kur kas silpnesnė, nes kiekvienas vartotojas turi tą patį slaptažodį. Be to, ji neleidžia manipuliuoti atskirų vartotojų veiksmais su duomenų baze. Iš kitos pusės, niekas nemaišo naudoti abiejų apsaugos sistemų kartu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis52.9 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2010 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasČėnys
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 MS Access duomenu baziu apsauga [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Čėnys
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą