Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Vakarų Lietuvos verslo kolegijos (VLVK) tvarkaraščių sudarymo sistemos projektas

Vakarų Lietuvos verslo kolegijos (VLVK) tvarkaraščių sudarymo sistemos projektas

Aprašymas

Įvadas. Tvarkaraščių sudarymo sistemų kūrėjų problemos ir matematiniai sprendimai MTSP‘os sprendimas Brazilijoje. Problemos apibrėžimas. Naujas būdas modeliuoti MTSP. Sprendimo pristatymas. Kaimynystės. Objektyvioji funkcija. GRASP strategija MTSP‘ai. Konstravimo procedūra. Vietinės paieškos procedūra. Nauja kelio-perjungimo strategija MTSP‘ai. Skyriaus apibendrinimas. VLVK tvarkaraščių sudarytojų vizija. VLVK resursai ir TS aplikacijos poreikis. Srautinių paskaitų planavimas. Paskaitų, padalintų į grupeles, organizavimas. Tvarkaraščių konvertavimas į įvairius formatus. Individualių tvarkaraščių publikavimas (internete). Lietuvoje ir pasaulyje paplitusių TS sistemų palyginimas. "aSc Tvarkaraščiai" TS sistemos galimybių tyrimas. Paprastas duomenų įvedimas. Reikalavimai kompiuteriui bei produkto kaina. "Mimosa" tvarkaraščių sudarymo sistemos analizė. Planuoti nėra lengva, bet tik ne su "Mimosa". "Mimosa" talpumas, suderinamumas ir kaina. "Rector" TS programos galimybių analizė. Kaip įsigyti licenciją darbui su programa? Atviro kodo tvarkaraščių sudarymo aplikacijos "FET" tyrimas. "FET" suderinamumas ir talpa. Laiko ir erdvės apribojimai. Išvados. Priedai (2).

Ištrauka

Švietimo įstaigose galime išskirti tris skirtingas tvarkaraščių sudarymo (TS) sritis: paskaitų, kursų ir egzaminavimo tvarkaraščių sudarymą. Kiekviena iš šių sričių turi atitinkamą dėmesio centrą, kuris variuoja priklausimai nuo šalies ir švietimo institucijos [16]. Šiame darbe analizuojami mokslininkų išrasti matematiniai sprendimai, problemos su kuriomis susiduria VLVK tvarkaraščių sudarytojai bei palyginamos jau egzistuojančios TS sistemos. Šio darbo tikslas ir yra – parinkti tinkamiausią TS sistemą, atsižvelgiant į įstaigos resursų apimtis, finansines galimybes, specifiką.
Darbo problematika. Tvarkaraščių sudarymas yra kruopštus ir daug laiko sąnaudų reikalaujantis darbas. Šiuo metu VLVK tai yra atliekama tvarkaraščiui sudaryti neskirtų priemonių pagalba (popierius, MS Excel, MS Word). Tokių priemonių sudarytų tvarkaraščių kokybė dažnai kelia abejonių. Sunku atsekti kada ir kokios auditorijos yra laisvos. Kada ir kokie dėstytojai užimti. Sunkiau sudaryti tvarkaraščius be "langų".
Darbo uždaviniai. 1. Susipažinti su tvarkaraščių sudarymo sistemų matematiniais sprendimais, išrastais pasaulio mokslininkų per kelių dešimtmečių vystymosi laikotarpį šioje srityje; 2. Atlikti interviu su atsakingais už tvarkaraščių sudarymą asmenimis (pirmiausia su VLVK darbuotojais) siekiant išsiaiškinti kodėl iki šiol šiam darbui naudojamos ne tam tikslui skirtos aplikacijos; 3. Palyginti egzistuojančias tvarkaraščių sudarymui skirtas sistemas ir jas aprašyti (tiek Lietuvos švietimo ministerijos rekomenduojamas, tiek pasaulyje plačiai paplitusias sistemas); 4. Remiantis atlikta analize, atrinkti ir rekomenduoti aplikaciją, leidžiančią greičiau ir kokybiškiau sudaryti paskaitų tvarkaraščius bei juos pateikti patogesnėje formoje studentams, dėstytojams ir administracijai (sistema pirmiausia turėtų būti orientuota į VLVK).
Darbo aktualumas. Iš skirtingų švietimo tvarkaraščių sudarymo problemų, šis darbas kreipia dėmesį į mokyklų tvarkaraščių sudarymo problemą (MTSP), kuri susideda iš sekos paskaitų planavimo įtraukiant mokytojus ir klases į fiksuotą laiko periodą (standartiškai į savaitę), patenkinant grupę naudojamų reikalavimų. Lietuviškų švietimo institucijų (mokyklų, kolegijų ar universitetų) tvarkaraščių sudarymo problematika yra praktiškai vienoda, o ši problema darbe lyginama su braziliškos mokyklos problema todėl, kad Lietuvos švietimo sistemoje yra būdinga studentus suburti į grupes pagal studijuojamus metus. Kitose šalyse, tokiose kaip JAV, universitetų sistema yra orientuota į individualius studentų tvarkaraščius, atsižvelgiant atskirai į kiekvieno studento norą studijuoti vieną ar kitą discipliną, kuri tą semestrą yra dėstoma universitete.
Darbo struktūra. Šis darbas yra suplanuotas taip: pirmajame skyriuje kalbama apie problemas su kuriomis susiduria tvarkaraščių sudarymo sistemų kūrėjai bei pateikiami naujai išrasti matematiniai sprendimai; antrajame skyriuje aptariami VLVK tvarkaraščių sudarytojų poreikiai ir vizija; o paskutiniame skyriuje išanalizuojamos jau sukurtų MTSP‘os sprendimo produktų galimybės - trijų komercinių ir vienos atviro kodo aplikacijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos diplominis darbas
KategorijaInformatika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis40 puslapių 
Literatūros šaltiniai24 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis2.21 MB
AutoriusArūnas Dovainis
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasAidas Adomkus
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Pirmo kurso studentu tvarkarasciai [speros.lt].docx
Microsoft Word 2007 VLVK Tvarkarasciu sudarymo sistemos projektas [speros.lt].docx
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 40 puslapių 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 3 Klasė/kursas
  • Aidas Adomkus
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą