Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Rinkimų organizavimas naudojant informacines technologijas

Rinkimų organizavimas naudojant informacines technologijas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Elektroninis balsavimas - privalumai ir trūkumai. Lietuvos situacija. Išvados.

Ištrauka

Laisvi ir tiesioginiai piliečių atstovų rinkimai šalies valdymui yra svarbiausias šalies demokratiškumo požymis. Tačiau tokių rinkimų organizavimas, vykdymas ir priežiūra sunkus ir daug kainuojantis darbas. Todėl jau daugiau nei 10 metų Lietuvoje rinkimai organizuojami į pagalbą pasitelkiant informacinių technologijų sistemas. Šios sistemos padeda išvengti didelių kaštų ir laiko sąnaudų rinkimų organizavimo, balsų skaičiavimo, rinkėjų sąrašų tvarkymo ir panašiose srityse. Sistemos nuolat tobulinamos, todėl didėjant funkcijų, kurias galima atlikti pasitelkus informacines technologijas, ratui, didėja ir jų poreikis . Pastaruosius keletą metų aktualiausia su balsavimu susijusių sistemų tobulinimo problema - elektroninis balsavimas. Šios problemos aktualumas padidėja su kiekvienais rinkimais ir ji plačiai nagrinėjama spaudoje, visuomenėje, politikoje ir mokslinėje literatūroje. Viena aktualiausių mums turėtų būti Mykolo Romerio universiteto doc.dr. Mindaugo Kiškio ir Austės Kraujelytės publikacija "Informacinių technologijų įtaka teisiniams-politiniams procesams e-valdžios kontekste", kurioje aptariamas rinkimų ir informacinių technologijų santykis, taip pat atsakoma į dažniausiai literatūroje keliamus klausimus: Ar reikalinga elektroninio balsavimo sistema Lietuvai? Ar ji pasiteisintų? Ko atneštų daugiau – pliusų ar minusų, šios sistemos įdiegimas? Todėl šio rašto darbo tikslas būtų:
Remiantis literatūra bei kitų šalių pavyzdžiais išsiaiškinti elektroninio balsavimo privalumus ir trūkumus ir kaip šių trukumų bandys išvengti Lietuva.
UŽDAVINIAI:
1. Rasti elektroninio balsavimo sistemos teorinius bei praktinio panaudojimo privalumus ir trūkumus.
2. Išsiaiškinti su elektroninio balsavimo sistemos diegimu susijusią situaciją Lietuvoje.
Pirmojoje šio darbo dalyje bandysiu teorijoje minimus elektroninio balsavimo privalumus ir trūkumus palyginti su praktiniais pavyzdžiais ir pabandyti nuspėti ar ši sistema galėtų pasiteisinti Lietuvoje.
Antrojoje rašto darbo dalyje aptarsiu sistemos diegimo situaciją Lietuvoje, pateiksiu statistinius duomenis ir juos lyginsiu su Estijos situacija. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai16
Dydis191.52 KB
AutoriusLina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasT. Limba
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasSocialinės politikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rinkimu organizavimas panaudojant informacines technologijas.VAbd08-01 Lina Alonderyte [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • T. Limba
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą