Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Socialiniai ir etiniai aspektai

Socialiniai ir etiniai aspektai

Aprašymas

PowerPoint pristatymas. Informacinės visuomenės samprata. Kada ir kur šis terminas atsirado? Informacinės visuomenės kriterijai. Informacinės visuomenės bruožai. Informacinės visuomenės problemos. Technologinės pažangos indeksas. Nacionalinė informacinės visuomenės plėtros koncepcija. Naudojimosi kompiuteriu etika. Kompiuterio etika ir interneto etiketas. Darbo kompiuteriu etiketas. Bendravimo elektroniniu paštu taisyklės. Bendravimo vienu metu su keliais žmonėmis taisyklės. Informacijos apsauga. Kompiuterių virusai. Kompiuterinių virusų grupės. Kvalifikavimas pagal kenksmingumą. Antivirusinės programos ir jų grupės. Bendrosios informacijos apsaugos priemonės. Programinės įrangos ir duomenų teisinė apsauga. Autorių teisės. Kūrinio autoriaus turtinės ir neturtinės teisės. Programinę įrangą pagal jos įsigijimo ir platinimo pobūdį. Licencija. Piratavimas ir jo formos. Teisinė atsakomybė. Duomenų apsaugos priemonės. Darbas kompiuteriu ir sveikata. Elektromagnetinis spinduliavimas. Monitoriaus techninės charakteristikos. Sveikatai kenksmingi darbo su kompiuteriu veiksniai. Būdai mažinti regos sistemos ir kūno nuovargį. Kompiuteris kasdieniniame gyvenime. Kompiuteriai ir mokslas. Bibliotekos ir muziejai. Raštvedyba ir buhalterinė apskaita. Kompiuterinė leidyba ir elektroninė spauda. Kompiuteriai ir muzika. Elektroninė bankininkystė. Prekyba internete. Robotai. Kompiuteriai neįgaliesiems.

Ištrauka

Informacinė visuomenė – tai atvira, išsilavinusi ir besimokanti visuomenė, kurios nariai gali ir sugeba taikyti šiuolaikines informacines technologijas visose savo veiklos srityse.
Visuomenę galima išskirti į grupes:
Atvira - tai reiškia kad informacija, žinios, duomenys lengvai prieinami kiekvienam visuomenės nariui. Piliečiai gali praktiškai dalyvauti visuomenės valdyme, politiniame šalies gyvenime.
Išsilavinusi – tai visuomenė, gebanti skaityti, rašyti bei ugdanti gebėjimus naudotis įvairiais, tarp jų ir moderniausiais informacijos šaltiniais (informacinės technologijos priemonėmis).
Besimokanti – tai visuomenė, kurios nariai stengiasi mokytis visą gyvenimą, taikant naujus mokymo būdus, metodus: nuotolinis švietimas bei nuotolinis mokymasis; atvirasis mokymasis; elektroninis mokymasis; skaitmeninis mokymasis.
Informacinės visuomenės samprata buvo suformuluota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje, tačiau patį terminą "Informacinė visuomenė" 1963 m. pirmą kartą pavartojo Tadao Umesao straipsnyje apie visuomenės evoliucijos teoriją. Kiti šaltiniai šio termino autoriumi laiko Tokijo technologijos instituto profesorių J. Chajaši. Bet šiaip ar taip, šį terminą pirmieji apibrėžė Japonai ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos pristatymas
KategorijaInformatika
TipasPristatymai
Apimtis42 skaidrės
Literatūros šaltiniai0
Dydis28.13 KB
Autoriusgustexxx
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas11
Mokytojas/DėstytojasKarmonas
Švietimo institucijaUtenos Adolfo Šapokos gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft PowerPoint SOCIALINIAI IR ETINIAI ASPEKTAI [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Pristatymai
  • 42 skaidrės
  • Utenos Adolfo Šapokos gimnazija / 11 Klasė/kursas
  • Karmonas
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą