Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Elektroninis parašas (2)

Elektroninis parašas (2)

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas yra išanalizuoti bei suvokti elektroninio bei mobiliojo parašo koncepcijas, parašams keliamus reikalavimus, suprasti, kaip vyksta e-parašo kūrimo procesas bei sužinoti ir suvokti visus kitus procesus, susijusius su parašo kūrimu. Elektroninis parašas. Saugi parašo formavimo taikomoji programa (SSCA). Duomenų šifravimas. Elektroninių parašų kūrimas ir tikrinimas. Sertifikatai. Sertifikatų centrai. Laiko žymos. Laiko žymų tarnybos. Elektroninio parašo formatai. XAdES formatų pasirašomi metaduomenys. XAdES-BES formatas. XAdES-EPES formatas. XAdES-T formatas. XAdES-C formatas. XAdES-X Type 1 formatas. XAdES-X Type 2 formatas. XAdES-X Long formatas. XAdES-X-Long Type 1 formatas. XAdES-X-Long Type 2 formatas. XAdES-A formatas. Mobilus elektroninis parašas. Mobiliojo elektroninio parašo naudojimo procesas. M-parašo koncepcijos išaiškinimas. M-parašo įsigijimas. Lustinės kortelės įsigijimas. Sertifikato aktyvavimas. Paslaugų registravimas. M-parašo naudojimas. Sinchroninis pranešimų režimas. Asinchroninis kliento-serverio režimas. Asinchroninis serverio-serverio režimas. Mobiliojo parašo paslaugų nutraukimas. Saugumas. E-parašo taikymas Lietuvoje. Rezultatai ir išvados. Sąvokų apibrėžimai. Santrumpos. Priedas (XML schema).

Ištrauka

Šiuo metu sparčiai besivystant informacinėm technologijom sudaromos palankios sąlygos pagerinti bei išplėsti verslą. Prekybinių santykių forma, kurioje tarpusavyje susijusios šalys sąveikauja elektroniniu būdu naudodamos informacines technologijas, vadinama elektronine komercija. Vienas iš e-komercijos tikslų yra suteikti galimybę vartotojams atlikti verslo ir prekybos operacijas nepaisant atstumo. Taip pat yra ypač svarbu suteikti tokias paslaugas, kurias įvykdant negalima būtų paneigti sudaryto sandorio teisėtumo. Šios paslaugos turi pateikti įrodymus, kad sandoryje dalyvavo atitinkamos šalys. Elektroninis parašas yra pagrindas, pateikiantis tam tikrus įrodymus susijusius su sandorio sukūrimu.
Skaitmeniniame pasaulyje, elektroninis parašas siekia tapti lygiaverčiu rašytiniam parašui. Elektroninis parašas (toliau e-parašas) yra gaunamas taikant kriptografinių operacijų seką dokumentui, norint jį pasirašyti. Dažniausiai šios operacijos yra grįstos asimetrine kriptografija ir maišos (angl. hash function) funkcijomis. Elektroninio parašo tikslas yra užtikrinti autentiškumą ir pasirašytos informacijos vientisumą. Parašas turi identifikuoti pasirašantįjį ir tik pasirašantysis gali sugeneruoti šį e-parašą. Taip pat, e-parašas turi būti viešai patikrinamas ir todėl turi egzistuoti galimybė susekti vėlesnius pasirašytojo dokumento pakeitimus. Tam, kad įrodyti pasirašančiojo tapatybę yra naudojamas skaitmeninis sertifikatas. Sąlygos, kurias turi tenkinti e-parašas tam, kad būtų lygiavertis rašytiniam parašui Europoje yra apibrėžtos 1999 m. gruodžio 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 1999/93/EB dėl Bendrijos elektroninių parašų reguliavimo sistemos [EUP99] (toliau – Europos direktyva). Remiantis šia direktyva e-parašas laikomas saugiu jei:
1) yra vienareikšmiškai susietas su pasirašančiu asmeniu;
2) leidžia identifikuoti pasirašantį asmenį;
3) yra sukurtas priemonėmis, kurias pasirašantis asmuo gali tvarkyti tik savo valia;
4) yra susijęs su pasirašytais duomenimis taip, kad bet koks šių duomenų pakeitimas yra pastebimas.
E-parašas laikomas kvalifikuotu e-parašu lygiaverčiu rašytiniam parašui, jei jis yra saugus elektroninis parašas, sudarytas saugia parašo formavimo įranga ir patvirtintas galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu.
Kursinio darbo tikslas yra išanalizuoti bei suvokti elektroninio bei mobiliojo parašo koncepcijas, parašams keliamus reikalavimus, suprasti, kaip vyksta e-parašo kūrimo procesas bei sužinoti ir suvokti visus kitus procesus, susijusius su parašo kūrimu. Taip pat išanalizuoti e-parašo esamą situaciją Lietuvoje; ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos kursinis darbas
KategorijaInformatika
TipasKursiniai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai28 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis80.59 KB
AutoriusAlelija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasS. Ragaišis
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasMatematikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroninis parasas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 42 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • S. Ragaišis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą