Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Sveikatos priežiūros priemonių kūrimas pasitelkiant informacines technologijas: apšvietimo valdymas

Sveikatos priežiūros priemonių kūrimas pasitelkiant informacines technologijas: apšvietimo valdymas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738
Aprašymas

Anotacija. Abstract. Įvadas. Darbo tikslas: sukurti apšvietimo sistemą neįgaliesiems. Mikrovaldiklių ir jų programatorių apžvalga. Procesoriniai mikrovaldikliai. PIC mikrovaldikliai. AVR mikrovaldikliai. ARM mikrovaldikliai. Pasirinkto mikrovaldiklio ATmega8 aprašymas. ATmega8 mikrovaldiklio sąsajų su kompiuteriu apžvalga. Programatorių apžvalga mikrovaldikliui ATmega8. Naudojamų komponentų veikimo principų analizė. Judesio jutiklių ir dalyvavimo jutiklių palyginimas. Analoginis-skaitmeninis keitiklis. Fotorezistoriai. Impulso pločio moduliacija. Optronai. Apšvietimo valdymo projektinė dalis. Dalyvavimo jutiklis. Valdymo blokas. Apšvietimo reguliavimo plokštė. Programinė įranga. Programos struktūrinė schema. Apšvietimo valdymo blokinė schema. Išvados ir rekomendacijos. Priedai (6 psl.).

Ištrauka

Tinkamai suprojektuota protingo namo sistema pati pasirūpina būsto saugumu, šeimininkų komfortu padeda taupyti. Protingi namai – tai toks būstas, kuriame visos sistemos: šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, apšvietimo, apsaugos ir kitos – sujungtos į vieną, pavyzdžiui namų ventiliacijos, kondicionavimo, šildymo bei apšvietimo prietaisams galima patikėti namų mikroklimatą, kuris prisitaiko pagal žmogaus poreikius.
Protingi namai gali būti pritaikyti ir neįgaliesiems pavyzdžiui Švedų instituto "SmartBo" projektas. "SmartBo" nėra pritaikytas žmonėms su kuria nors viena negalia. Bute sumontuota įranga yra suskirstyta į dvi kategorijas: skirta visiems vartotojams ir kiekvienai negalios rūšiai. Name yra įdiegta EIB sistema, kuri padeda vartotojui stebėti ir valdyti namuose esančius daiktus pavyzdžiui atidaryti ir uždaryti langus, spynas, vandentiekio čiaupus, elektros srovę. EIB sistema – tai taip vadinamas Europos instaliacinis autobusas, kuris turi valdymo, matavimo, reguliavimo, įjungimo, jutimo, stebėjimo funkcijas.
Protingo namo apšvietimo sistemos leidžia vieno mygtuko paspaudimu įjungti – išjungti bei reguliuoti skirtingas apšvietimo grupes, kurti įvairias šviesos scenas. Apšvietimo sistemos valdymas turi ypač dideles galimybes. Automatinis valdymas – šviesa įsijungia, kai Jūs įeinate į patalpas ir išsijungia, kai išeinate iš jų. Ši funkcija dažniausiai naudojama ten, kur praeinate neužsibuvę, tai: prieškambariai, sandėliukai, laiptinės ir šalia namo esantys takai. Apšvietimo trukmė nustatoma individualiai kiekvienai zonai arba valdoma įprastu jungikliu. Šviesos scenų (scenarijų) kūrimas – kelių šviestuvų grupių įjungimo kombinacija, kuri tinka tam tikrai situacijai. Kiekvienas valdymo prietaiso mygtukas programuojamas kaip tam tikra šviesos ir kitų prietaisų veiksmų kompozicija. Šių kompozicijų kūrimas tai bene įdomiausia ir kūrybiškiausia Protingo apšvietimo funkcija, kuri priklauso tik nuo fantazijos. Naudojant scenarijus galima neatpažįstamai keisti namus. Apšvietimo ryškumo valdymas – naudojant bet kurį nuotolinio valdymo prietaisą galima valdyti apšvietimo lygį. Ši funkcija sėkmingai naudojama šviesos scenose. Apšvietimo valdymas taimeriu – įjungimo-išjungimo laiko programavimas, apšvietimo režimo keitimas. Automatinio šviestuvų valdymo zonose galima keisti apšvietimo ryškumą ir trukmę priklausomai nuo pasirinktos paros laiko. Apšvietimo valdymas priklausomai nuo paros laiko – Protingi namai "jaučia" tamsųjį paros laiką ir patys įjungia šviesą kur Jūs jiems nurodėte. Elektros energijos išjungimas – labai patogu išeinant iš namų vieno mygtuko paspaudimu išjungti visus netyčia paliktus įjungtus šviestuvus ir nutraukti elektros tiekimą į nereikalingus kištukinius lizdus. Tarkime pamiršome išjungti šviesą garaže. Galima palikti ją įjungtą visai nakčiai, galima atsikelti iš šiltos lovos ir eiti šaltais koridoriais jos išjungti. Arba, kas yra žymiai patogiau, pamatę pranešimą touchscreen‘e, galite išjungti šviesą nuspaudus bendro išjungimo mygtuką – išsijungs visi nereikalingi šviestuvai, šildymo prietaisai ir kiti potencialiai pavojingi buitiniai prietaisai, kurie galėjo būti palikti įjungti.
Pasitelkiant mikrovaldiklius su programine įranga neįgaliojo gyvenamoje erdvėje suteikiame jam galimybe iš dalies atsisakyti slaugytojo paslaugu ir jaustis pilnaverčiu savarankišku visuomenes nariu. Šitokia protingojo namo viena iš funkcijų yra apšvietimo sistemos valdymas kuria neįgalieji naudotųsi nevaržomai, vien savo buvimu ar nebuvimu tam tikroje zonoje galėtų įjungti ar išjungti apšvietimą.
Darbo tikslas: sukurti apšvietimo sistemą neįgaliesiems.
Darbo uždaviniai: apžvelgti protingojo namo apšvietimo sistemas išsiaiškinti jų veikimo principus ir surasti sprendimą pagerinantį esamą situaciją.

Asmeniniuose kompiuteriuose esantys procesoriai per sąlyginai trumpą laiką apdoroja didelį duomenų kiekį. Jie yra tarsi mikrovaldiklio "pusbroliai", tik labiau optimizuoti dirbti su aukšto lygio duomenimis ir gali nesunkiai apdoroti kelias užduotis vienu metu. Tuo tarpu mikrovaldikliai yra labiau optimizuoti valdyti kokius nors įrenginius, o ne apdoroti didelius kiekius duomenų. Mikrovaldikliai yra aptinkami daugelyje prietaisų tai mikrobangų krosnelės, įvairūs distancinio valdymo pultai, šaldytuvai taip pat labai plačiai naudojami automobiliuose: valdo oro pagalves, sėdynių šildymą, reguliuoja kuro mišinį.
Mikrovaldiklis tai skaičiavimo įrenginys turintis vidinę atmintį prie kurio galima prijungti įvesties ir išvesties I/O įrenginius. Prie mikrovaldikliu yra prijungiami: šviesos, temperatūros, judesio davikliai taip pat LCD ekranėliai duomenų išvedimui. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-06-15
DalykasInformatikos diplominis darbas
KategorijaInformatika
TipasDiplominiai darbai
Apimtis36 puslapiai 
Literatūros šaltiniai22 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis1.02 MB
AutoriusNedas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2010 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/Dėstytojasprof. habil. dr. A. A. Bielskis
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasGamtos ir matematikos mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Sveikatos prieziuros priemoniu kurimas pasitelkiant informacines technologijas apsvietimo valdymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 36 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 12 Klasė/kursas
  • prof. habil. dr. A. A. Bielskis
  • 2010 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą