Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuterių, su Power PC bei I386 procesoriais, sistemų palyginimas

Kompiuterių, su Power PC bei I386 procesoriais, sistemų palyginimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Apie Power PC ir I386 architektūros kompiuterių operacines sistemas. Apie Power PC ir I386 architektūros kompiuterių. techninę įrangą (hardware). Palaikoma techninė įranga. Kiti įrenginiai. Pagrindinės plokštės. Procesoriai. Atmintinės. Kietieji diskai. Išvados.

Ištrauka

Pirmieji asmeniniai kompiuteriai buvo skirti vienam vartotojui dirbti namuose ar įstaigoje. Dabar asmeniniai kompiuteriai gaminami labai įvairios paskirties ir sudėtingumo – nuo paprastų ir pigių nedidelio greičio namų kompiuterių su nedidele atminties apimtimi ir mažos talpos duomenų saugojimo atminties įrenginiais ar tinklo kompiuterių – vadinamųjų "interneto dėžių", kuriems nereikia talpių standžiųjų IBM PC 5150 - pirmasis PC diskų, labai sparčių mikroprocesorių ir didelės atminties apimties, iki didelio greičio kompiuterių su galingais mikroprocesoriais, talpiais duomenų saugojimo atminties įrenginiais, aukštos skiriamosios gebos vaizdų sistemomis, skirtomis grafiniams, projektavimo, leidybos darbams atlikti. Asmeniniai kompiuteriai jungiami į didelio greičio tinklus, kad ir nutolę vienas nuo kito vartotojai galėtų efektyviai keistis informacija ar naudotis informacija, sukaupta dideliuose tinklo duomenų serveriuose. Asmeninius kompiuterius gamina šios kompanijos: IBM, Compag, Hewlett Packard, Dell, Gateway, Apple, Toshiba ir kt.
Kompiuteriai dažniausiai skirstomi pagal naudojamą procesorių, magistralę, mobilumą ir pajėgumą. IBM PC tipo kompiuteriai turi firmos Intel arba firmų AMD, VIA sukonstruotus procesorius, I386 architektūros kompiuteriai – tų pačių firmų procesorius. Pagal mobilumą kompiuteriai skirstomi į kišeninius (HPC – Handheld PC, Palmtop), nešiojamuosius (Notebook, Laptop) ir kabinetinius (Deskop), o pagal pajėgumą – į asmeninius ir profesionaliuosius.
1976 m. amerikiečiai – Steveas Wozniakas ir Steveas Jobsas – surinko, kaip pasakojama, garaže pirmąjį asmeninį kompiuterį, kurį pavadino Apple I. 1981 m. kompanija IBM, panaudodama mikroprocesorių Intel 8088, sukūrė pirmąjį pramoninį asmeninį kompiuterį, kurį pavadino IBM PC. Šis kompiuteris tuo metu buvo greitesnis už kitus, turėjo 5,25 colio diametro lanksčiųjų diskelių, LD įrenginį ir kompanijos Microsoft operacinę sistemą MS DOS, bei IBM operacinę sistemą PC DOS. Daugelis kompanijų taip pat kūrė asmeninius kompiuterius pagal IBM standartą, todėl jų kompiuteriai vadinami suderinamais su IBM PC. 1984m. metais Apple sukūrė asmeninį kompiuterį Macintosh, kuris pradėjo Macintosh kompiuterių seriją.
Šiame referate pabandysiu palyginti dviejų platformų kompiuterius, kurie tarpusavyje turi mažai bendro. Nei techninė, nei programinė įranga nepanaši, nors jau dabar kuriama labai daug programų, kurios būtų tinkamos MacOS sistemai, juk ji užima tik apie 5% kompiuterinių programų rinkos.

"Apple" kompiuteriai visada buvo kitokie. Tai liudija ir kompanijos "Apple" reklaminis šūkis: "Think different" (galvok kitaip). Tačiau žodis "kitaip" nereiškia blogai. "Mac OS" seniai garsėja kaip "draugiška" operacinė sistema, ko negalima pasakyti apie įkyrią "Windows" ir bene visas paslaptingas "Unix" šeimos atstoves.
Dirbant "Apple" kompiuteriu, reikia tik galvoti, ką daryti, o įrenginys pats įvykdys visus nurodymus nesiimdamas jokios saviveiklos, juk niekas nenori būti kvailesnis už metalinę dėžę, esančią po stalu.
"Apple" kompiuteriai nuo mums įprastų x86 šeimos įrenginių skiriasi tuo, kad juos gamina tik viena bendrovė, besirūpinanti ir operacine sistema, ir aparatine įranga. Į "Apple" diegiami "Motorola/IBM Power PC" procesoriai ir specialios dalys. Nors jiems skirtos įrangos nėra labai daug, tačiau jei parašyta, kad ji tinkama "Apple" kompiuteriui, vadinasi, iš tiesų taip ir yra. Tiesa, "Apple" nesistengia žūtbūt išlaikyti suderinamumo su senesniais kompiuteriais ar programine įranga, todėl naujesniems kompiuteriams būtinai reikės ir naujesnės operacinės sistemos. Nors tai nepalanku vartotojams, tačiau dėl to palengvėja projektuotojų ir programuotojų darbas: nereikia dirbtinai riboti naujų gaminių galimybių ir stengtis juos suderinti su senesne įranga, pagerėja darbo stabilumas ir sparta, nes geriau išnaudojami naujų kompiuterių ištekliai, nėra nereikalingo seno programinio kodo. "Windows" kompiuteriai irgi labai panašiai veikia naujų operacinių sistemų atžvilgiu, jei į senuką Pentium I su 32 MB atmintine įkelsim XP operacinę sistemą, tai vaizdas bus ne koks.
Klasikinė "Mac OS" nesikeitė gerą dešimtmetį. Per tą laiką buvo išnaudotos visos šios sistemos galimybės ir ji jau negalėjo patenkinti rinkos poreikių. Taigi po skaidriųjų "iMac" kompiuterių pasaulį išvydo ir naujoji "Mac OS X". Ši sistema buvo kuriama labai ilgai – sistemos šaknys siekia net 1989 metus, kai buvo pradėta kurti "NeXT STEP" operacinė sistema. Per šį laikotarpį būta ir labai daug pokyčių – net ketinta išleisti x86 šeimos kompiuteriams skirtą "Apple Mac OS" (http://www.kernelthread.com/mac/oshistory/10.html ). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2010-01-13
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis1.23 MB
AutoriusArunas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasL. Kaklauskas
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasMatematikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu su Power PC bei I386 procesoriais sistemu palyginimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • L. Kaklauskas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą