Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Redukcija (duomenų sumažinimas) ir vizualizavimas

Redukcija (duomenų sumažinimas) ir vizualizavimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Informacijos vizualizavimo samprata. Informacijos vizualizavimo paskirtis. Informacijos vizualizavimo reikšmė. Vizualizavimo aplinkos. Uždavinių klasifikacija. Duomenų tyrimo analizė. Duomenų redukavimas. Duomenų pateikimas. Išvadų suformulavimas (verifikavimas). Apibendrinimo lapas. Dokumentų lapas. Vizualizavimo aplinkų apžvalga. Vienmačių duomenų vizualizavimo aplinkos. Dvimačių ir trimačių duomenų vizualizavimo aplinkos. Trimačių duomenų vizualizavimo aplinkos. Daugiamatė informacijos vizualizavimo aplinka. Laikinių duomenų vizualizavimas. Hierarchinė informacijos vizualizavimo aplinka. Tinklinės informacijos vizualizavimas. Apibendrinimas. Išvados. Darbas iliustruotas paveiksliukais (9).

Ištrauka

Tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms, didėjant duomenų kiekiui, darosi vis sudėtingiau juos išanalizuoti ir daryti greitus, efektyvius ir teisingus sprendimus. Duomenų bazės jau peržengė terabaitines ribas ir žmogus jau tampa nepajėgus išanalizuoti visą duomenų gausą. Tokiame milžiniškame informacijos kiekyje gali slėptis ir strategiškai svarbi ir niekinė informacija. Tokios problemos paskatino atsirasti aukštos kokybės taikomiesiems paketams, programavimo įrankiams, duomenų analizės priemonėms, kurios padeda nepasimesti informacijos gausoje. Savo ruožtu, tai kartu padidino ir vartotojų prieinamumą prie pažangiausių technologijų, atvėrė elektroninės komercijos, on-line analizės ir kitas galimybes.
Viena iš tokių technologijų yra data-mining (duomenų gavyba arba duomenų kasyba). Tai procesas, naudojantis įvairius duomenų analizės įrankius, kurie padeda atrasti tokias duomenų struktūras ir ryšius, kurie būtų panaudojami realioms išvadoms ir sistemos rezultatams apibrėžti. Ši technologija sėkmingai taikoma tiek versle, medicinoje ir kitose gyvenimo srityse, kur reikia apdoroti labai didelius informacijos kiekius. Ten, kur yra dideli duomenų kiekiai, reikalinga juos redukuoti su kuo mažesne paklaida.
Be abejo, ten, kur gaunami ir apibendrinami duomenys, visada reikalinga vienokia ar kitokia programinė įranga, kuri galėtų profesionaliai, aiškiai ir tuo pačiu, paprastai pavaizduoti duomenų masyvus su kuo mažesne tikslumo paklaida. Todėl kiekviena mokslo sritis turi įrangą, kuri tą darbą ir padaro.
Šiame darbe aš bandysiu trumpai apžvelgti ir aprašyti kai kurių mokslo šakų duomenų apdorojimo ir vizualizavimo programas.

Informacijos vizualizavimas – "..dirbtinės atminties suradimas, kuris geriausiai palaiko mūsų natūralų suvokimą";
Informacijos vizualizavimas – "kompiuterizuotas, interaktyvus, vaizdinis abstrakčių duomenų reprezentavimas pažinimo supaprastinimui";
Informacijos vizualizacija – "tai duomenų, informacijos ir žinių transformavimo procesas į regimąją formą".

Pagerinti žmonių sugebėjimą apdoroti ir suprasti informaciją.
Informacijos vizualizavimas apima tris dalykus:
vaizdinę reprezentaciją;
sąveiką;
gebėjimą atpažinti.
Neveltui sakoma, jog žmogus 70 % daugiau informacijos įsimena būtent tada, kai ji yra pateikta vizualiu būdu. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis1.08 MB
AutoriusArunas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas5
Mokytojas/DėstytojasA. Margienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasMatematikos ir informatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Redukcija (duomenu sumazinimas) ir vizualizavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • A. Margienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą