Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Bevielio ryšio technologija "Bluetooth" (2)

Bevielio ryšio technologija "Bluetooth" (2)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Istorija. Bluetooth charakteristika. Duomenų perdavimas. Bluetooth privalumai. Sujungimo nustatymai. Bazinė bluetooth sistemos architektūra. Radijo lygmuo. Radijo bangų kontrolės protokolas. Nukreipimo protokolas. l2cap protokolas. Tinklo kontrolės sąsaja. HCI tvarkyklės. Tinklo kontrolės sąsaja. Programinis lygmuo. Saugumo užtikrinimas. Išvados.

Ištrauka

Kompiuteriai, mobiliojo ryšio telefonai, bevielis ryšys - visa tai supa mus jau ne vieneri metai. Norėdami padaryti savo pasaulį patogesniu, kuriame vis naujesnes ir pažangesnes technologijas. Įžengiame į naująją epochą, į informacijos technologijų erą. Sparčiai tobulėjančios informacinės technologijos ir naujausios telekomunikacinės priemonės atveria duris į neribotų galimybių pasaulį. Daugybė žmonių šiandien neįsivaizduoja gyvenimo be kompiuterio bei interneto, todėl nenuostabu, kad visų žymiausių telekomunikacijos kompanijų ir kompiuterinės įrangos gamintojų ateities planai siejami su pasauliniu tinklu ir naujų belaidžio duomenų perdavimo technologijų kūrimu bei taikymu kasdieniame gyvenime.
Šiame darbe pasistengsiu apibūdinti Bluetooth taikymo galimybes, privalumus, išsamiau panagrinėsiu techninius reikalavimus bei duomenų perdavimą Bluetooth pagalba.

Pirmieji belaidžiai skaitmeniniu režimu veikiantys tinklai (pavyzdžiui, mobiliojo ryšio) buvo pradėti naudoti gana seniai, tačiau pagrindinė jų funkcija buvo balso perdavimas, kuriam nereikėjo didelio ryšių kanalų pralaidumo. Padidėjus perduodamų duomenų srautams, tradicinis mobilusis ryšys jau nebegalėjo garantuoti reikiamos informacijos perdavimo spartos. Pasitelkus į pagalbą naujausias technologijas, buvo pradėtos alternatyvų paieškos.
Bluetooth technologiją 1994 metais sugalvojo L. M. Ericsson Švedijos kompanija. Technologija pavadinta Danijos karaliaus Haraldo Blaatlando "Mėlyno danties" II, valdžiusio šalį 940-981 metais, vardu. 1998 metais "Ericsson", IBM, "Intel", "Nokia", ir "Toshiba" kompanijos nutarė sukurti originalų belaidžio ryšio standartą, kuris turėjo išspręsti daugumą pačių įvairiausių prietaisų komutacijos problemų. Taip atsirado, kaip tuomet atrodė, vienas perspektyviausių standartų "Bluetooth" (liet."Mėlynasis dantis"), kurio tobulinimo buvo suburta "Bluetooth SIG" (angl. "Special Interest Group"). Bluetooth standartas pritaikytas mažoms ir pigioms integrinėms schemoms, skirtoms perduoti duomenis radijo bangomis. Iš pradžių Bluetooth integrinės schemos buvo kuriamos siekiant pakeisti informacijos perdavimą kabeliais į belaidį perdavimą radijo bangomis. Buvo suprasta, jog ši technologija atveria plačias galimybes.
Originali idėja buvo dar labiau išplėtota: jeigu galima užmegzti belaidį ryšį tarp kompiuterio ir spausdintuvo, tai kodėl to nepadarius tarp mobilaus telefono ir spausdintuvo arba net kito spausdintuvo? Maža Bluetooth integrinės schemos savikaina ir mažos energijos sąnaudos nulėmė plačias jos praktinio pritaikymo galimybes. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis88.54 KB
Autoriussweetdreams
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bevielio rysio technologija Bluetooth (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą