Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Svetainės internete kūrimo technologijos (3)

Svetainės internete kūrimo technologijos (3)

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Kas yra internetas. Kas yra tinklalapis ir tinklavietė. Interneto tinklalapiai ir svetainės. Tinklalapių kūrimo būdai. Svetainės struktūros projektavimas. Dokumentų struktūros aprašymas. Interneto technologijos ir XML kalba. Vaizdo projektavimo programos. Tinklalapių projektavimo būdai. Populiariausios tinklalapių kūrimo programos. Populiariausios grafikos kūrimo programos. Išvados.

Ištrauka

Internetu vadinamas visuotinis kompiuterių tinklas, prie kurio gali prisijungti viso pasaulio šalių kompiuterių vartotojai. Tokių vartotojų yra šimtai milijonų ir jų sparčiai daugėja, nes internetas leidžia žmonėms operatyviai gauti informaciją iš bet kurios pasaulio vietos, bendrauti per atstumą, siųsti ir gauti žinutes, viešai skelbti tekstus, vaizdo bei garso įrašus. Internetas yra informacinis tinklas, kuris sujungia jus su universitetų, valstybinių organizacijų ir verslo struktūrų informacijos ištekliais. Todėl tai yra puiki mokymosi ir žinių kaupimo priemonė. Be to, jis sukuria mums naujas verslo galimybes, suteikdamas priemones ir aplinką elektroniniam verslui plėtoti.
Visi tinklo prietaisai, įskaitant interneto kompiuterius, vadinami vienu bendru vardu – interneto mazgais, kadangi jie yra ne kas kita, kaip ryšio linijomis sujungti šio didžiulio tinklo fiziniai mazgai. Interneto mazgus žymi specialūs adresai, kurie panašūs į mūsų gyvenamųjų vietų adresus. Gyvenamosios vietos adresas, prijungus prie jo asmens vardą, leidžia konkrečiam asmeniui nusiųsti laišką, telegramą arba siuntinį. Panašiai yra ir internete, kur interneto ryšio protokolas IP (Internet Protocol) apibrėžia tinklo mazgų adresų sudarymo būdą.
Kas yra tinklalapis ir tinklavietė
Internetinis puslapis arba tinklalapis yra informacijos išteklis žiniatinklyje, kuris gali būti pasiektas naudojantis naršykle. Informacija dažniausiai pateikiama hiperteksto žymėjimo kalbos (HTML) arba išplečiamos hiperteksto žymėjimo kalbos (XHTML) formatu.
Tinklalapiai gali būti patalpinti vietiniame kompiuteryje arba serveryje. Serveris gali leisti tinklalapius pasiekti tik privatiems asmenims (intranetas arba turinys gali būti viešinamas pasauliniame tinkle. Tinklalapiai lankytojui pateikiami hiperteksto siuntimo protokolu (HTTP).
Tinklavietė (interneto svetainė, internetinė svetainė) – vienas ar daugiau tarpusavyje susijusių internetinių puslapių. Visada turi pradinį puslapį, pasiekiamą internetu per tinklavietės internetinį adresą ir (arba) IP adresą. Interneto svetainė dažniausiai laikoma vienoje tarnybinėje stotyje, asmens, grupės ar organizacijos paruošta ir prižiūrima kaip informacijos rinkinys.

Internetas (World Wide Web arba WWW) Lietuvoje pastaruoju metu dar vadinamas žiniatinkliu. Išvertus pažodžiui iš anglų kalbos, World Wide Web reiškia "pasaulinį voratinklį". Šį "voratinklį" sudaro specialūs hiperteksto dokumentai, kuriuose nuorodos į kitus dokumentus arba kitas to paties dokumento dalis.
Tokio dokumentų rinkinio struktūra iš tiesų primena voratinklį. Pradėjus skaityti vieną dokumentą, saitu galima patekti į kitą dokumentą visai kitame kompiuteryje (gal netgi kitoje šalyje), po to dar į kitą kompiuterį ir t.t. Jaučiatės tarsi keliaudamas gigantiško voratinklio gijomis. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis80.12 KB
AutoriusEglė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2009 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasVenytė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasDizaino ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Svetaines internete kurimo technologijos (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Venytė
  • 2009 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą