Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Intranetas Šilalės miesto darbo biržoje

Intranetas Šilalės miesto darbo biržoje

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354
Aprašymas

Anotacija. žodynėlis. Įvadas. Informacijos šaltinių apžvalga. Užduoties formulavimas. Diplominio darbo tikslas. Tikslas – sukurti intranetą Šilalės darbo biržoje. Intraneto kūrimui iškelti uždaviniai. Pagrindinės intraneto funkcijos. Intraneto kūrimas ir vystymas. Sprendimo privalumai. Užduoties analizė. Intraneto sandara. Įmonės puslapis. Įmonės kalendorius. Grafinių rinkmenų biblioteka. Apklausos. Pateikiamos informacijos atranka. Intraneto kūrimas. Intraneto kūrimo priemonės. Tvs pasirinkimas. Intraneto sukūrimas panaudojant microsoft word. Intraneto sukūrimas panaudojant portalo tipo turinio valdymo sistemą (TVS). Intraneto sukūrimas panaudojant wiki tipo turinio valdymo sistemą (TVS). Intraneto turinys. Intraneto panaudojimas įmonėje. Intraneto poreikis ir būtinybė šilalės darbo biržoje. Intraneto pritaikymas kiekvienam vartotojui. Intraneto galimybės Šilalės darbo biržoje. Programinės dalies aprašymas. Įmonės tinklas ir jam keliami reikalavimai. Šilalės duomenų bazių kompiuterinis tinklas. Sistemos serverio ir vartotojų kompiuterių reikalavimai. Programų diegimas. Plone2 programos diegimas. Sistemos lietuvių kalbos nustatymas. Kalendoriaus parametrų sutvarkymas. Sistemos lietuvių kalbos nustatymas. Įdiegto intraneto turinys ir struktūra. Įdiegtos sistemos naudojimas. Instrukcija vartotojui. Prisijungimas prie intraneto. Intraneto puslapių struktūra. Atskiro puslapio elementų struktūra. Intraneto puslapio elementų tvarkymas. Intraneto puslapio elementų redagavimas. Elemento savybių keitimas. Naujo elemento kūrimas. Naujo elemento paskelbimas. Paieškos intranete vykdymas. Aplanko ir turinio elemento redagavimo galimybės. Darbas su nuorodomis (temomis). Renginiai, naujienos ir nuorodos. Kalendorius ir jo naudojimas. Individualus vartotojo meniu. Ekonominis pagrindimas. Išvados ir pasiūlymai. Priedas (1 psl.).

Ištrauka

Siekiant greito duomenų apsikeitimo tarp įmonės darbuotojų ir papildomo duomenų atsarginių kopijų darymo buvo iškeltas tikslas sukurti stabiliai veikiantį intranetą Šilalės darbo biržoje. Pirmiausia buvo išanalizuota įmonės kompiuterinė struktūra, vėliau pasirinkta ir įdiegta optimaliausia turinio valdymo sistema. Įdiegus intranetą Šilalės darbo biržoje buvo į vieningą bendravimo sistemą sujungti 16 darbuotojų. Jiems buvo išdalinta medžiaga apie intraneto naudojimąsi, bei apmokyti atlikti elementariausius veiksmus pradedant nuo dokumentų šablonų patalpinimo iki interaktyvių diskusijų dalyvavimo. Įdiegus intranetą dokumentų šablonai iš skirtingų kompiuterių buvo sudėti į intranetą. Intranete paskelbta išsami ir reikalinga informacija: naujienos, telefonų numeriai, renginiai, apklausos.
Sukurtas intranetas Šilalės darbo biržoje veikia stabiliai. Patalpinti duomenys daromi dviem kopijomis, tad nerimauti, kad prapuls svarbi informacija dėl kietojo disko ir kitų gedimų nereikia.

Daugelis Lietuvos kompanijų vadovų jau susidūrė su vidinės įmonės informacijos valdymo problema. Nors darbuotojų kompiuteriai ir sujungti į bendrą tinklą, tačiau kiekviename kompiuteryje saugoma informacija prieinama tik jo "šeimininkui", kiekvienas darbuotojas naudojasi savo sukurtomis ar "patobulintomis" dokumentų formomis, kurios ne visada atitinka įmonės standartus.
Įmonėse, kuriose dirba 10 ar daugiau darbuotojų, tampa sudėtinga valdyti su darbuotojais susijusią informaciją. Darbuotojų kontaktiniai duomenys, skyriai, kuriems jie priklauso, pareigybiniai nuostatai - visa ši informacija turi būti susisteminta ir lengvai pasiekiama atsakingiems asmenims tiek iš ofise esančio kompiuterio, tiek internetu, kai dirbate namuose ar verslo kelionėje.
Daugelis įmonių kenčia nuo to, kad jų darbuotojų patirtis yra saugoma tik jų galvose, bet netampa visos įmonės nuosavybe. Darbuotojui susirgus ar palikus savo postą, jį pakeitusiam asmeniui tenka viską pradėti iš naujo. Visas šias problemas gali išspręsti lengvai ir nebrangiai įdiegiamas informacijos apsikeitimo įrankis - intranetas.
Intranetas yra paprastai įmonėje arba organizacijoje esantis privatusis tinklas. Intraneto privalumas yra tame, kad naudoja tuos pačius protokolus kaip ir internetas ir jame gali būti tų pačių turinio tipų. Tokiu būdu nebereikia kurti naujų tinklų ir pakanka pasinaudoti jau esančiais naudojamais internetui.
Saugumo sumetimais valdyti intranetą yra labai lengva. Intranetai paprastai naudojami vidiniam, su įmone susietam turiniui saugoti, pvz., informacijai apie įmonės strategijas arba darbuotojų skatinimus. Kadangi sauga griežtai valdoma administratoriaus, intraneto turinio saugos parametrai gali būti mažiau apriboti nei gaunamo iš interneto turinio.
Pagaliau, kuo skiriasi internetas ir intranetas? Vienas iš skirtumų yra būdas, kuriuo pasiekiami puslapiai. Internete prie tinklapių paprastai prieinama per pilną domeno pavadinimą, pvz., www.microsoft.com. Atsižvelgus į tai, kaip administratorius sukonfigūravo tinklą, intraneto svetainėms pasiekti paprastai nereikia domeno pavadinimo, todėl daug tinklapių gali būti pasiekiami įvedus bendrąjį vardą (pvz., http://benefits). Jei intraneto sauga įjungta, programa Internet Explorer supras skirtumą tarp adresų ir naudos atitinkamus saugos zonos parametrus.
Be abejo, norint teisingai įvertinti, ar vidinė sistema, kurioje naudojamas intranetas, reikalinga kompanijai, svarbu žinoti ne teorinius teiginius, kuo gi sistema gali būti naudinga, sprendimui priimti labai svarbu žinoti ir suprasti realią naudą, kurią intranetas gali atnešti kompanijai.
Įvertinkime kokios yra intraneto galimybės:
• Intranetas gali būti naudojamas kaip duomenų saugojimo bazė.
• Sudėtingus verslo procesus (audito, kokybės, kontrolės, apskaitos) reguliuojantis įrankis.
• Leidžia greitai plisti informacijai įmonės viduje. Tuo būdu padeda visam kolektyvui siekti bendrų įmonės tikslų.
Kokia bus intraneto nauda įmonėje:
• Visos šabloninės bei kitos svarbios informacijos
(savaitinės ataskaitos, atmintinės, strategija, tikslai) saugojimas vienoje vietoje.
• Vieno mygtuko paspaudimu įvairiais pjūviais skaičiuojamos ataskaitos.
• Gali tapti įmonės vidine projektų valdymo, apskaitos, išteklių paskirstymo, pardavimų valdymo sistema.
Gali atnešti įmonei realią finansinę naudą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos kursinis darbas
KategorijaInformatika
TipasKursiniai darbai
Apimtis46 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis2.88 MB
Autoriusopenbox_info
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasDonatas Srėbalius
Švietimo institucijaKlaipėdos valstybinė kolegija
FakultetasTechnologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Intranetas Silales miesto darbo birzoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 46 puslapiai 
  • Klaipėdos valstybinė kolegija / 4 Klasė/kursas
  • Donatas Srėbalius
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą