Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuterių virusai (36)

Kompiuterių virusai (36)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Informacinių technologijų savarankiškas darbas. Įvadas. Kompiuterių virusai. Virusų poveikis darbui. Naujos virusų platinimo tendencijos. Tačiau ar gali būti "naudingi" virusai? Virusų klasifikacija. Apibendrinimas.

Ištrauka

Kompiuterių virusai - viena įdomesnių, ypač jaunimui, pokalbių temų. Jei bent kiek praktiškai naudojaties kompiuterių, tai tikrai esate apie juos girdėję ar net patekę bėdon, kai negalėjote toliau dirbti su kuria nors viruso pakenkta programa.
Kompiuterių virusai - specialios kompiuterinės programos, sukurtos stengiantis sutrikdyti kompiuterio darbą arba bent iškrėsti kokį pokštą. Virusų yra daug ir visokiausių, jie klasifikuojami, registruojami, aprašomi jų veikimo padariniai. Kuriamos virusų veikimą blokuojančios priemonės - antivirusinės programos. Virusai gali pridaryti didelių rūpesčių, todėl reikia nuolat būti budriems ir taikyti apsaugos nuo virusų priemones.

Nuo 2006 m. sausio mėnesio pradėti skaičiuoti dvidešimt pirmieji metai, kai atsirado kompiuteriniai virusai. Statistiniais Panda Software pateikiamais duomenimis rodoma, kad jau 2006 metų pradžioje jų skaičius viršija milijoną, o padaroma žala skaičiuojama milijardais. Tai reiškia, kad šiuo metu praktiškai kiekvienas interneto vartotojas, deja, neišvengiamai susiduria su kompiuteriniais virusais.

Deja, prieš porą dienų "F-Secure Asia Pacific" viceprezidentas Jari Heinonen teigė, kad iki 2008 metų virusų sąrašas peraugs milijoną įrašų – ir jis buvo teisus – "Symantec" kaspusmetinėje saugumo ataskaitoje "Internet Security Threat Report" teigia, kad per antrą 2007 metų pusę kompanija aptiko 499811 naujus virusus (136 procentų augimas nuo 2007 pirmos pusės), per visus 2007 metus buvo aptikta 711912 virusų, o iš viso "Symantec" antivirusinės programos duomenų bazėje – 1122311 virusų.
Ataskaita taip pat teigia, kad "beveik du trečdaliai kenksmingo kodo grėsmių buvo sukurti per 2007 metus". Didžioji dauguma virusų skirti asmeniniams kompiuteriams su "Microsoft Windows" operacine sistema ir yra jau "pasitvirtinusių" virusų atmainos. "Symantec" teigia, kad dėl tokio virusų kiekio augimo prisidėjo piktavališkas "trojos arklių" naudojimas kompiuterio užvaldymui ir kitų kenksmingų programų įdiegimui – tokių kaip "klaviatūros sekliai", įsijungiantys, kai vartotojas užeina į tam tikrus interneto puslapius ar įjungia specifines programas, pavyzdžiui, internetinius žaidimus. Ataskaitoje sakoma, kad kompiuterinis "pogrindis" kuo toliau, tuo labiau profesionalėja – grupuotės samdo patyrusius programuotojus, kad šie sukurtų naujus virusų variantus. Tai, kad programuotojai už savo darbą tikisi užmokesčio, verčia kompiuterinius nusikaltėlius siekti "išmelžti" kuo daugiau pinigų iš informacijos, kurią pavagia iš savo aukų. Anot ataskaitos, "Dėl šių faktorių kombinacijos randasi daug naujų kenksmingo kodo atmainų, kurios kelia pavojų interneto vartotojui". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis68.01 KB
Autoriusmorpex
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas12
Mokytojas/DėstytojasSketerskas
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriu virusai (36) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 12 Klasė/kursas
  • Sketerskas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą