Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuterinių nusikaltimų subjektai

Kompiuterinių nusikaltimų subjektai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas.Darbo tikslai: kompiuterinių nusikaltimų subjektų analizavimas. Kompiuterinių nusikaltimų samprata. Kompiuterinių nusikaltimų subjektų samprata. Kompiuterinių nusikaltimų subjektai. Hakeriai. Krakeriai. "Tipiniai" nusikaltėliai. Vandalai. Phreakeriai. Carderiai. Warezmanai. Rusijos kompiuterinių nusikaltimų subjektai. Išvados. Summary.

Ištrauka

Lietuva nuėjo sudėtingą persitvarkymo iš planinės į rinkos ekonomiką kelią, įveikdama daugelį kliūčių, sunkumų ir krizių. Reformos, vykdytos visose gyvenimo srityse, suteikė Lietuvai galimybių iš esmės pakeisti savo teisinius pamatus, įgyvendinti sprendimus, kurie padėjo pagrindą rinkai veikti. Įvyko didelių pokyčių visuomenėje ir visuomeniniame gyvenime.
Valstybės informacinė kompetencija ir informacinis potencialas vis labiau lemia šalies pozicijas Europos ir viso pasaulio ekonominėje ir politinėje struktūroje. Vienas svarbiausių uždavinių – sukurti vyriausybę, kuri dirbtų geriau ir kainuotų mažiau, o veikla būtų orientuota ir nukreipta šalies gyventojams, tarnautų jų reikmėms ir gerovei. Šiame valstybės raidos etape atsiranda naujos prielaidos sujungti pozityvias informacijos ir komunikacijos technologijų galimybes su perspektyviais valstybės valdymo sprendimais, suteikti joms naujų galimybių erdvę. Kalbama apie efektyvios valstybės, kurioje veikia efektyvios organizacijos, grindžiančios savo veiklą moderniomis informacijos technologijomis, kūrimą.
Kuriant informacinę visuomenę, visose žmogaus veiklos srityse sparčiai plinta šiuolaikinės informacinės technologijos. Tai, be abejo, daro mūsų gyvenimą patogesnį, didina darbo našumą ir skatina progresą. Tačiau neišvengiamai susiduriama su didėjančiu nusikalstamų veikų, susijusių su informacinių technologijų panaudojimu, skaičiumi. Šios nusikalstamos veikos visuomenei padaro ne mažiau žalos nei mums įprastos ir baudžiamuosiuose kodeksuose aprašytos veikos. Informacinės technologijos taip pat atvėrė duris antisocialiems bei nusikalstamiems veiksmams, kurie anksčiau nebuvo įmanomi. Skaitmeninės sistemos, įstatymų laužytojams pasiūlė naujų galimybių, jos sukūrė visiškai naują terpę, kurioje tradiciniai nusikaltimai gali būti atliekami netradiciniais būdais. Sparti kompiuterinio tinklo plėtra padidino įvairių sistemų pasiekiamumą ir tuo pačiu jų pažeidžiamumą. Tokiu būdu informacinių technologijų pagalba padarytų nusikaltimų pasekmės gali sukelti rimtų keblumų tiek ekonominėje, tiek individų saugumo srityje. Nusikalstamų veikų, susijusių su informacinių sistemų panaudojimu, žala yra vertinama netgi septynženkliais skaičiais.
Kadangi pastaraisiais metais kompiuterinės technologijos ir kompiuteriniai tinklai Lietuvoje plinta labai plačiai ir sparčiai, artimiausiu metu Lietuvoje galima laukti žymaus susijusių su kompiuterinėmis technologijomis nusikalstamų veikų skaičiaus padidėjimo. Ši problema yra labai aktuali ir todėl šių klausimų nagrinėjimas yra labai aktualus Lietuvai.
Visų pirma, nagrinėjant kompiuterinių nusikaltimų subjektus, aptarsime kompiuterinių nusikaltimų sąvoką ir jų įvairovę, taip pat išsiaiškinsime kompiuterinio nusikaltimo subjekto sąvoką ir nagrinėsime atskiras kompiuterinių nusikaltimų subjektų grupes.

Darbo tikslai:
• Kompiuterinių nusikaltimų subjektų analizavimas.

Darbo uždaviniai:
• Išanalizuoti ir atskleisti įvairių šalių ir autorių pateikiamas kompiuterinių nusikaltimų sąvokas.
• Išsiaiškinti kompiuterinių nusikaltimų subjektų sąvoką bei bendrus kompiuterinių nusikaltimų subjektų bruožus.
• Apžvelgti kompiuterinių nusikaltimų subjektų ypatumus bei esminius bruožus, išskiriant atskiras kompiuterinių nusikaltimų grupes:
 Hakerius
 Krakerius
 "Tipinius" nusikaltėlius
 Vandalus
 Rusijos kompiuterinių nusikaltimų subjektus.

Darbo objektas – kompiuterinių nusikaltimų subjektų analizė ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos kursinis darbas
KategorijaInformatika
TipasKursiniai darbai
Apimtis20 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis30.34 KB
AutoriusNeringa
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasRotomskis
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasPolitikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuteriniu nusikaltimu subjektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 20 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Rotomskis
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą