Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Ekspertinės sistemos ir žinių bazės

Ekspertinės sistemos ir žinių bazės

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Bendrieji terminai. Ekspertinės sistemos. Ekspertinių sistemų tipai. Ekspertinių sistemų komponentai. Išvadų generatorius. Žinių bazė. Faktų bazė. Kitos sudedamosios ekspertinių sistemų dalys. Kaip sukurti žinių bazę. Žinių bazės naudojimas. Žinių bazė mokymosi tikslams. Žinių bazės kaip terminologijos suderinimas. Žinių bazės kaip nuorodos į dokumentus. Žinių bazės kaip žodynai.

Ištrauka

Duomenys - tai yra žaliava. Jie paprasčiausia egzistuoja ir patys savaime neturi jokio reikšmingumo. Gali egzistuoti įvairiose formose. Nieko nereiškia. Kompiuterinėje kalboje tai paprasčiausia duomenys lentelėse (spreadsheet).

Informacija (lot. informatio – "išaiškinimas", "pranešimas") - duomenys susieti tam tikrais ryšiais ir įgaunantys prasmę. Tai žinios apie faktus, įvykius, daiktus, procesus, idėjas, sąvokas ir kitus objektus, kurios kuriame nors kontekste turi kokią nors prasmę. Ši sąvoka yra viena iš pagrindinių informatikos sąvokų. Šios sąvokos nereikėtų painioti su sąvoka duomenys. Šis žodis su daug prasmių, priklausomai nuo vartojimo konteksto, dažniausiai artimai susijęs su šiomis sąvokomis: prasmė, žinios, nurodymas.

Žinios - tai tam tikros informacijos rinkinys, sutvarkytas taip, kad tai galima būtų panaudoti. Žinios tai deterministinis procesas (sąryšis ir priežastingumas). Kai kas nors "įsimena" informaciją (kaip dažnai daro studentai) tai jie lyg ir sukaupia žinias, bet šios žinios nėra susietos taip kad leistų jas naudoti ar kurti naujas žinias. Pvz. Daugybos lentelės "įsiminimas" leidžia jums atlikti veiksmus tokius kaip 2 x 2 = 4, tačiau sudauginti 1267 x 300 bus neįmanoma jei mes nemokėsime pritaikyti daugybos lentelės "žinių".
Kompiuterijoje, galima teigti dalis modeliavimo, simuliavimo programų panaudoja žinias.

Faktas - teiginys, nusakantis tiesą, priklausomai nuo konteksto. Faktas – informacija apie realų pasaulį arba tai, kas iš tiesų egzistuoja, tai kas gali būti patikrinta. Dauguma faktų priklauso nuo konteksto. Dažnai faktai naudojami kaip argumentas ginče, pvz., istoriniai, moksliniai faktai. Ginčai dėl faktų kyla, kadangi nesutariama kurie šaltiniai laikomi patikimesni.

Informacijos apdorojimas – sistemingas operacijų su informacija atlikimas, apimantis duomenų apdorojimą ir galbūt duomenų perdavimą. Paprastai gautą informaciją stengiamės suprasti, išskirti, kas mums svarbiausia, tai įsiminti. Informaciją nuolat lyginame, gretiname. Iš turimų žinių darome išvadas, kuriame hipotezes, o joms patvirtinti ar paneigti ieškome informacijos. Visi atliekami veiksmai ir yra informacijos apdorojimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-18
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis250.14 KB
AutoriusV
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasVasilecas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Ekspertines sistemos ir ziniu bazes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Vasilecas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą