Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Mobiliųjų duomenų bazių apsauga

Mobiliųjų duomenų bazių apsauga

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įžanga. Mobiliosios duomenų bazės ir jų taikymas. Mobiliosios duomenų bazės. Koncepcija ir mobilioji platforma. Motyvacija. Architektūra. Saugumo problemos ir jo palaikymo technikos. Saugus tinklo ryšys. Lokalios duomenų bazės kodavimas. Vartotojo identifikavimas duomenų bazės serveryje. Identifikacija tinklo serveryje. Serverio pusės mobilaus agento prisijungimas. Skirtingi vartotojų prisijungimai autoriaus ir tik skaitytojo moduliuose. Aplikacijos numatytas saugumas. Tik skaitytojas klientas. Komunikacijos tarp serverių. Kliento pusės duomenų persaugojimas. Mobiliosios skelbimų lentos įgyvendinimas. Tobulinimas. Testavimas. Pasipriešinimas atakų metu. Pabaiga.

Ištrauka

Mobilieji prietaisai virsta kiekviena diena naudojamais prietaisais. Jų panaudojimo galimybės su kiekviena diena vis plečiasi ir jų galimybės tobulinamos, kad praplėsti jų panaudojimo sferas ir funkcionalumus. Be to duomenų bazės ir paprasti duomenys yra plečiami pildomi ir vis plačiau taikymai. Keletas modernių duomenų bazių valdymo sistemų palaiko mažas susietas bazes (small-footprint), kurios gali būti realizuojamos mobiliuosiuose prietaisuose ir leistų skaičiavimus po atsijungimo, bei sinchronizuotų juos su centrine duomenų baze. Mes kalbame apie aplikacija, kuri apima serverį su centrine baze ir autonominių mobiliųjų klientų skaičių, kurie pakartotinai jungiasi prie duomenų bazės.

Vienas iš svarbiausių modernaus skaičiavimo problemų yra saugumo užtikrinimas ir privatumo garantijos vartotojui. Saugumo problemos mobiliuosiuose prietaisuose yra aptariamos šiuose darbuose [2]. Duomenų bazėse ir duomenų bazių valdymo sistemose, saugumas yra vienas iš plačiai studijuojamų objektų. Tai galima pamatyti [1] darbe ir jo [1,2,3] skyriuose. Dar dažniau pasitaikanti privatumo mobiliosiose duomenų bazėse problema yra aptariama pirmame pavyzdyje. Tačiau kaip bebūtų mobiliųjų duomenų bazių taikyme yra ir papildomų saugumo iššūkių, priklausomai nuo mobiliųjų prietaisų išplytimo ir techninės įrangos konstrukcijos. Siekimas pakankamo saugumo lygio platformai yra svarbi problema, kurią reikia būtinai spręsti. Pavyzdžiui duomenų privatumas ir konfidencialumas yra apibrėžiami kaip vienos pagrindinių paieškos ir tobulinimo krypčių mobiliosiose duomenų bazėse.

Šiame darbe mes apžvelgsime mobiliųjų duomenų bazių taikymą ir susikoncentruosime ties saugumo problemomis kuria aptarsime referate. Šiam tikslui mes pasirinkome konkretų modelį studijų kryptį mobiliųjų duomenų bazių taikymo modelį. Tam mes projektuosime tobulinsime ir testuosime elektroninę skelbimų lentą. Duomenų bazes serveris naudojamas centriniam visų duomenų saugojimui, kol mažos (small-footprint) susietos duomenų bazės yra naudojamos klientų. Mes identifikuojame saugumo problemų rinkinį ir parodysime kaip spręsti tas problemas prototipinėje mobiliojoje programoje.

Likusi referato dalis bus išdėstyta tokia tvarka. Mobiliosios duomenų bazės taikymas aprašomas 2 dalyje. Saugumo technikos pristatytos 3 dalyje. Platformos įgyvendinimas ir testavimas aprašomas 4 dalyje. 5 dalyje yra aprašomos galimos atakos ir kaip jos susiduria su programa. Ir pagaliau 6 dalis apima rezultatų aptarimą i išvadas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-05-18
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis79.79 KB
AutoriusV
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasVasilecas
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mobiliuju duomenu baziu apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Vasilecas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą