Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Kompiuterinė lingvistika: gramatinė-sintaksinė analizė

Kompiuterinė lingvistika: gramatinė-sintaksinė analizė

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Šiame darbe bus apžvelgta viena iš jų, t.y. kompiuterinės lingvistikos sudedamoji dalis – gramatinė-sintaksinė analizė, t. y. kas tai yra gramatinė-sintaksinė analizė, kaip ji veikia bei pagrindiniai jos metodai. Kalbos supratimas. Gramatinis nagrinėjimas (analizė). Gramatinės analizės tipai (strategijos). "Krioklio-tipo" analizatorius. "Fontano-tipo" analizatorius. Schematinis analizatorius (Chart parser). Gramatinės analizės strategijos. "Grįžimo atgal" strategija (Backtrack). "Žiūrėjimo į priekį" strategija (Look-ahead). Išvados. Darbas iliustruotas paveikslėliais.

Ištrauka

Lingvistika (arba kalbotyra) tai mokslas, tyrinėjantis kalbą, kurio užuomazgų galima aptikti jau Antikos laikais. Senovės Graikijoje prie kalbotyros mokslų prieita filosofinių ginčių dėka, t. y. to meto filosofai diskutuodavo ir apie kalbos dalykus: kalbos kilmę, garsinę struktūrą, gramatikos formas, domėjosi kas atsirado ankščiau žodis ar daiktas bei stengdavosi apibūdinti santykį tarp žodžio reikšmės ir daikto, kurį tas žodis pavadindavo (pvz. kodėl "kėdė" vadinama "kėde"). Vėliau, XV-XVII a., vienas iš pagrindinių kalbotyros uždavinių buvo kalbos kilmės aiškinimas, taip pat pradėjo atsirasti pirmosios gramatikos teorijos, o XVII a. pab. – XVIII a. pr. pasirodė ir pirmieji daugiakalbiai žodynai. XIX a. žinomas kaip įvairių originalių lingvistikos krypčių (psicholingvistinės, natūralistinės, jaunagramatikų) atsiradimo amžius. Tuo tarpu XX a. jau siejamas su lingvistikos, kaip atskiros savarankiškos mokslo šakos atsiradimu (formavosi įvairios naujos teorijos, sistemingai pradėti tyrinėti kalbos faktai ir kt.). Pasiekti laimėjimai lingvistikoje (kalbotyroje) buvo pritaikomi ir technologijų srityje (mašininis vertimas). Šiandien mokslo pasaulyje kalbotyra, tiksliau kelios jos šakos, tampa vis labiau priklausomos nuo informacinių technologijų. Tai kompiuterinė lingvistika, kompiuterinė lingvodidaktika bei terminologija.
Šiame darbe bus apžvelgta viena iš jų, t. y. kompiuterinės lingvistikos sudedamoji dalis – gramatinė-sintaksinė analizė, t. y. kas tai yra gramatinė-sintaksinė analizė, kaip ji veikia bei pagrindiniai jos metodai.
Kalbos suvokimas kompiuteriui yra tokia sunki užduotis, kad ji dažniausiai skaidoma į dvi atskiras dalis: į kalbos atpažinimą bei atpažintos kalbos suvokimą. Pastaroji dalis dar yra dalijama į du etapus: gramatinį nagrinėjimą (angl. "parsing") bei semantinį nagrinėjimą (angl. "semantic processing"). [1] ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2009-04-14
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis38.7 KB
AutoriusAsas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasBronius Tamulynas
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kompiuterine lingvistika gramatine sintaksine analize [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Bronius Tamulynas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą