Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Duomenų saugojimo įrenginiai (4)

Duomenų saugojimo įrenginiai (4)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Duomenų saugojimo savybės. Fizinis ir loginis saugojimo lygiai. Kietas magnetinis diskas. Sukimosi greitis. Keičiami diskeliai. Diskiniai kaupikliai. Magnetinės juostos. Kompaktiniai diskai. Blue-ray disk. DVD diskai. DVD tipai: DVD-ROM/+R/+R DL/+RW/-R/-RW/-RAM 11 USB raktai. Keletas trūkumų. Išvados.

Ištrauka

Informacinės technologijos kuriamos mūsų naudojamiems duomenims, informacijai tvarkyti. Naudojant technines priemones, kompiuterius, dažnai tenka susidurti su žmogui neįprastais duomenų vaizdavimo ir saugojimo principais – fizinėmis ir loginėmis duomenų struktūromis. Fizinės duomenų struktūros apibūdina duomenų saugojimo techniniuose įrenginiuose fizinius principus, o loginės – tai, kaip šie duomenys pateikiami vartotojui.


Duomenų tvarkymo sąvoka yra labai plati. Paprasčiausios tvarkymo operacijos – duomenų rinkimas ir saugojimas. Duomenys įrašomi ir saugojami lengvai prieinamoje vietoje. Jeigu nepadarėte svarbios informacijos atsarginių kopijų, pasekmės gali būti labai skaudžios. Duomenų atkūrimas gali labai brangiai kainuoti.
Reikia reguliariai daryti atsargines informacijos kopijas kompaktiniuose diskuose arba magnetinėse juostelėse. Jei sukurta daug informacijos, reikėtų pagalvoti apie informacijos saugojimo tinkle sprendimą. Saugojimas tinkle automatizuoja daugelį standartinių atsarginių kopijų kūrimo užduočių ir jas palengvina. Saugant informaciją tinkle galima naudotis vietos gausos privalumais, tiesioginės ieškos galimybe ir dideliu jos lankstumu pridedant įrenginius, kuriuos naudojant galima pasiekti archyvus iš bet kur.
Norint gerai valdyti kompiuterį, nepakanka turėti elementarias žinias apie jo valdymo įtaisų paskirtį ir architektūrą. Dar reikia žinoti apie pagrindines kompiuterių tvarkomų duomenų savybes, žmogaus bendravimo su kompiuteriais ir kompiuterių bendravimo su žmonėmis problemas.

Duomenys yra saugomi įvairiuose kaupikliuose: diskuose ir diskeliuose, pastoviose ir laikinose atmintinėse. Dažniausiai kompiuteriuose tvarkomi magnetiniuose diskuose saugomi duomenys, todėl naudinga iš pradžių bent trumpai susipažinti su pagrindinėmis diskuose saugomų duomenų savybėmis. Nagrinėjant šias savybes, yra skiriami du duomenų registravimo lygiai: fizinis ir loginis. Fiziniame lygyje nagrinėjama, kokia įranga ir kokie fiziniai principai vartojami registruojant ir saugant informaciją, o loginiame lygyje – kaip duomenys pateikiami vartotojui. Vartotojui svarbiausia turėti išsamių žinių apie logines duomenų saugojimo struktūras, tačiau, norint sąmoningai naudotis visomis kompiuterio paslaugomis, reikalingos žinios ir apie fizinius duomenų saugojimo ir tvarkymo kompiuterio atmintyje principus. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis92.39 KB
AutoriusAngelė
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Mamčenko
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu saugojimo irenginiai (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • J. Mamčenko
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą