Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Mobilusis satelitinis ryšys

Mobilusis satelitinis ryšys

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kas yra mobilus satelitinis ryšys? Mobilaus palydovinio ryšio dažnių juostos. "Žemės padengimas palydovais". Kokiose orbitose skrieja palydovai? LEO orbitos ir palydovai. MEO orbitos ir palydovai. GEO orbitos ir palydovai. LEO, MEO ir GEO orbitų palydovų palyginimas. Išvados.

Ištrauka

Šiame naujųjų technologijų amžiuje egzistuoja be galo daug tarpusavio bendravimo technologijų. Vienos technologijos pasižymi vienokiu pranašumu kitos kitu. Vis tobulėjančios technologijoms suteikia naujų galimybių tobulėti ir mobilaus bei bevielio ryšio technologijoms. Atsiradus dirbtiniams žemės palydovams, atsivėrė nauja bevielio ryšio technologijų sritis, galimybė perduoti duomenis į bet kurią planetos vietą, palydovų pagalba.
Šio darbo tikslas aptarti mobilaus satelitinio ryšio veikimo technologiją.
Pagrindiniai uždaviniai:
1) aptarti mobilųjį satelitinį ryšį;
2) aptarti palydovų sandarą, Žemės padengimą, palydovų skriejimo orbitas;
3) nurodyti, kokiais dažniais palydovai bendrauja su antžeminėmis stotimis;

Mobilus satelitinis ryšys - suteikia galimybę perduoti duomenis (pokalbius), dirbtinių žemės palydovų (toliau - palydovas) pagalba, į bet kurią žemės rutulio vietą, naudojant įvairius tarpinius ryšio elementus (1.1 pav.).


Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (International Telecommunication Union) mobiliajam palydoviniam ryšiui patvirtino dažnių juostas. Siųsti (uplink) iš telefonų į palydovus LEO ir MEO orbitose paprastai yra naudojama 1,610-1,6265 GHz, o priimti (downlink) - 2,4835-2,500 GHz dažnių juosta. Jei skambinama į įprastą fiksuotą ar mobilųjį telefoną, skambutis bus konvertuotas ir perduotas kita dažnių juosta: iš palydovo į žemės stotį paprastai naudojama 6,875-7,055 GHz, o priešinga kryptimi - 5,091-5,250 GHz dažnių juosta. Iš šių stočių žemėje telefono signalai yra nukreipiami į įprastus telefono tinklus.
Žemės stotys perduoda signalą palydovui, esančiam orbitoje. Šis veiksmas vadinamas "uplink" (bazinės stoties prisijungimas prie palydovo). "Downlink" – palydovo prisijungimas prie bazinės soties (1.2 pav.). GEO palydovai išsaugo siuntimo signalą, sustiprina, perkelia į apatinį dažnį bei sujungia išeinantį signalą su perduodamu komplektu palydovo antenoje, kur signalas yra sufokusuojamas į siaurą spindulį ir siunčiamas atgal į žemę. Visa tai atlieka atsakiklis. 1.2. pav. Palydovinis signalų perdavimas
Signalų siuntimas ir gavimas vyksta skirtingais dažniais, kad išvengti interferencijos (persidengimo). Šiuolaikiniai palydovai yra suprojektuoti fokusuoti skirtingų dažnių juostomis ir skirtingais energijos srautais, skirtinguose geografiniuose žemės plotuose. Šie fokusuoti plotai vadinami spinduliais.
Palydovo stebėjimo zona – geografinis Žemės paviršiaus plotas virš kurio palydovas gali perduoti duomenis arba priimti. Ši stebėjimo zona gali būti koreguojama, kad įtrauktų spindulius su skirtingais dažniais ir energijos lygiais (1.3 pav. ir 1.4 pav.). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis1.08 MB
AutoriusArūnas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2008 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasJanickienė
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasInformatikos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Mobilusis satelitinis rysys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Janickienė
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą