Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Internetinės technologijos: ASP (Active Server Pages)

Internetinės technologijos: ASP (Active Server Pages)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637
Aprašymas

Kas yra ASP (Active Server Pages)? ASP vystymosi istorija. Pirmasis ASP technologijos vystymosi etapas. ASP ir .NET technologija. ASP.NET privalumai ir trūkumai. ASP ir ASP.NET pagrindiniai objektai. ASP 3.0 technologijos objektai ASP.NET esminiai pasikeitimai, lyginant su ASP. ASP.NET pagrindiniai grafiniai komponentai. ASP architektūra ir veikimo principas. ASP ir analogiškos technologijos. Išvados. Priedai (20 ps.). PowerPoint pristatymas (22 skaidrės).

Ištrauka

ASP technologija – tai Microsoft technologija, leidžianti internetiniam serveriui vykdyti tam tikras procedūras ir po to pateikti sugeneruotą standartinį HTML kodą vartotojo naršyklei. Šie re-zultatai gali būti pateikiami ir kitoms technologijoms, tokioms, kaip ActiveX, Java, DHTML (Dy-namic HTML) , tačiau standartiškai rezultatai pateikiami kaip ASCII tekstas, kas leidžia visoms nar-šyklėms visose operacinėse sistemose pasiekti ASP skriptuose pateikiamą programinę logiką. Tačiau ši technologija pateikia ne tik HTML kodą, bet ir vartotojo pusės skriptus (client-side scripting), Interneto kontrolės komponentus (Web controls), taip pat serverio pusės susijungimo bei apdorojimo galimybes. ASP skriptai gali pateikti vartotojo pusės skriptus, parašytus VBScript arba JScript kalbomis, kurie gali būti vykdomi vartotojo kompiuteryje. Ši technologija taip pat leidžia suteikti transportavimo galimybes ActiveX kontrolėms, Java įskiepiams (applets) bei kitiems internetiniams komponentams, taip suteikdama dar daugiau Internetinio funkcionalumo. Be to, ASP turi galimybes prisijungti prie esamų sistemų, tokių, kaip duomenų bazės, dokumentų sistemos, pašto serveriai, grupinio darbo (groupware) serveriai bei kiti COM (Component Object Model) technologija paremti serveriai, todėl atsiranda galimybės didesniam informacijos pasirinkimui bei COM objektų tarpusavio ryšiui. Iš esmės tai įprastiniai HTML dokumentai, kuriuose yra kodo, kuris gali būti apdorojamas per ISAPI DLL išplėtimą (ISAPI Extension DLL) asp.dll, sekcijos.
Ši technologija dažniausiai naudojama serveriuose, kuriuose naudojama IIS (Internet Infor-mation Server) arba Microsoft Personal Web Server (PWS) programinė įranga. Programos, esančios šiuose serveriuose, dažniausiai būna parašytos Visual Basic kalba ir naudoja tiek HTML, tiek ir su-kompiliuotą Visual Basic kodą. Tokios programos vadinamos IIS programomis. ASP programos panašios į šias programas, kadangi šios abi technologijos gali būti naudojamos sukurti interaktyvias Interneto aplikacijas, esančias interneto serveryje. Pagrindinis skirtumas (neskaitant to, kad IIS pro-gramos naudoja VB kodą, o ASP – VBScript ir JScript) yra tas, kad IIS programos atskiria vartotojo sąsają (HTML ar ASP) nuo programos kodo, kai ASP technologijoje tiek vartotojo sąsaja, tiek HTML yra tame pačiame faile.
Vėliau, vystantis ASP technologijai, atsirado ir kitų projektų, leidžiančių ASP technologijos naudojimą ir nenaudojant IIS, kas leido šią technologiją naudoti ir kitose OS. Iš jų galima paminėti projektus Mono (http://www.mono-project.com/Main_Page), skirtą .NET platformos kliento ir ser-verio aplikacijų vystymui bei paleidimui Linux, Solaris, Mac OS X, Windows bei Unix operacinėse sistemose, Apache::ASP projektą (http://www.apache-asp.org/), skirtą ASP technologijos naudoji-mui kartu su populiariu įvairiose operacinėse sistemose naudojamu serveriu Apache, o taip pat Chi-liASP ir InstantASP. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-10-09
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis34 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis4.55 MB
AutoriusTadas
Viso autoriaus darbų36 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasLopata
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Internetines technologijos ASP (Active Server Pages) [speros.lt].doc
Microsoft PowerPoint Internetines technologijos ASP (Active Server Pages) pristatymas [speros.lt].ppt
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 34 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Lopata
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą