Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacijos pateikimo internete technologijos. E-pinigai

Informacijos pateikimo internete technologijos. E-pinigai

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. E-pinigų samprata. Elektroninių pinigų sistemos. Apmokėjimas už pirkinį e-pinigais. Lietuvos bendrovių elektroninių atsiskaitymų sistemos. E-galimybių praktiniai pavyzdžiai Lietuvoje ir užsienyje. Lietuviškos parduotuvės internete. Lietuviškos paslaugos internete. E-parduotuvių modeliai, e-komercijos architektūra. E-pinigų saugumas. Elektroninių pinigų padirbinėjimas. Problemos sprendimo būdai. Elektroninių pinigų plovimas. Elektroninių pinigų efektyvumo problema. Išvados. PowerPoint pristatymas (11 skaidrių).

Ištrauka

Terminas "duomenų bazė" atsirado XX amžiaus 6-ojo dešimtmečio pabaigoje, tačiau ir šiuo metu vis dar yra įvairiai apibrėžiamas. Iš kelių duomenų bazės (DB) sampratų pagrindinės yra trys.
1. DB – tai kartu saugomų ir susijusių duomenų, skirtų apdoroti kompiuteriu, visuma. Duomenys atitinka realaus pasaulio tam tikros – skirtos automatizuoti – dalies (taikymo srities) modelį. Duomenų pavyzdžiai: bibliotekos kartoteka, telefonų abonentų knyga, pirkėjų užsakymų registracijos žurnalas ir kt. Duomenys saugomi ir apdorojami ne bet kaip, o laikantis tam tikrų susitarimų, taisyklių. Reiktų skirti vadinamąjį fizinį ir loginį duomenų organizavimą. Pirmasis nurodo duomenų fizinio išdėstymo būdus kompiuterio atmintyje, o antrasis – duomenų struktūros vaizdavimą – modelį, reikalingą vartotojams.
Duomenims, saugomiems DB, būdingos šios savybės:
• integruotumas;
• nepertekliškumas;
• nepriklausomumas.
Duomenų integruotumas reiškia, kad visi duomenys kaupiami ir saugomi kartu nustačius jų tarpusavio ryšius. Taip saugomus duomenis dažniausiai naudoja ne vienas, o keli vartotojai.
Antroji savybė nusako tai, jog duomenys saugomi vengiant jų dubliavimo. Kai yra pertekliškumas, t.y. kelios duomenų kopijos, joms veltui eikvojama atmintis, o modifikuojant duomenis tenka kelis kartus naudoti tas pačias atnaujinimo operacijas. Be to, kai duomenų kopijos atitinka skirtingas atnaujinimo stadijas, tai gali iššaukti prieštaringos informacijos pateikimą.
Duomenų nepriklausomumas reiškia, kad duomenų apdorojimo taikomosios programos nesikeičia modifikuojant duomenis.
2. Antroji DB samprata tapatina ją su programų, kurios atlieka duomenų apdorojimo operacijas, rinkiniu. Toks rinkinys vadinamas duomenų bazių valdymo sistema (DBVS). Galima sakyti, kad DBVS atlieka vartotojo sąsajos su saugomais duomenimis vaidmenį. Vartotojas tvarko DB duomenis, naudodamas DBVS priemones.
3. Pagal trečią traktuotę DB sąvoka apibrėžiama plačiausiai: ji apima sisteminius bei technologinius aspektus. DB – tai informacinių, matematinių, kalbinių, programinių, techninių ir organizacinių priemonių, įvertinant saugomus duomenis ir technologiniame procese užimtą personalą sistema centralizuotam duomenų kaupimui, siekiant gauti tuo metu reikalingą informaciją.
DB traktuojama kaip saugomų duomenų ir DBVS visuma, kuri kartais vadinama duomenų bazės sistema (DBS). Prie DBS dažniausiai priskiriami ir jų vartotojai. Tokios sistemos struktūra pavaizduota 1pav. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-06-13
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis104.63 KB
Autoriustadas
Viso autoriaus darbų36 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasDr. A. Lopata
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasKauno humanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos pateikimo internete technologijos. Epinigai [speros.lt].doc
Microsoft PowerPoint Informacijos pateikimo internete technologijos. Epinigai pristatymas [speros.lt].ppt
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Dr. A. Lopata
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą