Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Įsilaužimas į serverius ir apsauga

Įsilaužimas į serverius ir apsauga

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įsilaužimas į serverius ir apsauga Įžanga. Serveriai, jų tipai bei platformos. Interneto servisas. Įsilaužimai į serverius, jų būdai. Įsilaužėlių tipai. Pavyzdinė (tutorial) įsilaužimo į serverį schema. Apsauga. Slaptažodžio saugumas. Informacijos kodavimas tinkle. Įsilaužimas į serverius ir apsauga. Įžanga. Serveriai, jų tipai bei platformos. Interneto servisas. Įsilaužimai į serverius, jų būdai. Įsilaužėlių tipai. Pavyzdinė (tutorial) įsilaužimo į serverį schema. Apsauga. Slaptažodžio saugumas. Informacijos kodavimas tinkle. Viešo rakto kodavimo būdas. Kodavimas keliais raktais. Firewall priemonių komponentės. Vartai. Pridengiantis maršrutizatorius. Įtvirtinta mašina. Dvigubi vartai. Pridengiančios mašinos. Pridengiantis potinklis. Programiniai vartai. Hibridiniai vartai. Medaus puodynės. Vietoje išvadų. Išnašos.

Ištrauka

Kompiuterinių tinklų saugumas darosi aktuali problema vis platesniam žmonių ratui. Kuo labiau plinta Internetas, kuo daugiau žmonių ir ištisų kompanijų prisijungia prie jo, tuo aktualesnė darosi vietinio kompiuterių tinklo apsauga, jei jis prijungtas prie Interneto.
Pavojus kyla ne tik didelėms kompanijoms, bet ir privačių asmenų kompiuteriuose saugomiems duomenims.
Laikraščiuose bei žinių portaluose karts nuo karto vis pasirodo antraštė apie hakerių atakas, nulaužtus serverius, bei paskleistus virusus.
Man, turbūt kaip ir daugumai eilinių žmonių, "įsilaužimas į serverį" skamba miglotai. Neaišku nei kaip nei ką reikėtų laužyti, nuo ko pradėti, ko ieškoti ir pan.
Šis darbas ir skirtas susipažinti su serveriais, įsilaužimo į juos būdais, įsilaužėliais (hacker’iais), bei apsaugai nuo jų.

Serveriai, jų tipai bei platformos

Interneto serveris tai kompiuteris, kuris yra prijungtas prie Interneto. Jame dirbančiais Interneto servisais gali pasinaudoti vartotojai iš Interneto.

Interneto servisas - tai interneto serveryje dirbanti programa, kuri pagal nustatytą protokolą, bendraudama TCP/IP protokolu (naudodama jį duomenų su klientu apsikeitimui), pateikia ir gauna iš kliento duomenis. Kaip Interneto servisų pavyzdžius galima šiuos:
• WWW serveris (naudojamas tam, kad pateikti vartotojui įvairialypę informaciją: tekstą, iliustracijas, audio/video medžiagą.);
• FTP serveris (naudojamas failų perdavimui ir priėmimui);
• pašto serveris (elektroninio pašto transportas).
• CHAT serveris (suteikia galimybes dideliam vartotojų skaičiui diskutuoti ir keistis informacija "real time" režimu).
Tai tik keli pavydžiai iš gana didelės serverių tipų aibės, kurią man pavyko rasti internete (plačiau apie serverių tipus: www.webopedia.com/quick_ref/servers.asp ).

Šie serveriai, kaip žinia gali veikti įvairių platformų pagrindu.
Terminas serverio platforma - apibrėžia tecninės+programinės įrangos derinį, tačiau dažniausiai nuodojamas tik kaip operacinės sistemos sinonimas.
Pagal (finansines) galimybes galima pasirinkti iš gana plačios tokių sistemų aibės. Kelių populiariausių sistemų pavyzdžiai: ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-04-30
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis312.52 KB
AutoriusMeskute
Viso autoriaus darbų21 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasV. Barzdaitis
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isilauzimas i serverius ir apsauga [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • V. Barzdaitis
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą