Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Išorinių atminčių sistema - optiniai kaupikliai

Išorinių atminčių sistema - optiniai kaupikliai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425
Aprašymas

Trumpai apie optinius kaupiklius, jų raidą. Šiuolaikiniai optiniai kaupikliai. Optinių kaupiklių struktūra, savybės, techniniai duomenys. Optinių kaupiklių sudedamosios dalys. Optinių kaupiklių veikimo principas. Lęšio fokusavimas. Takelio sekimas. Optinių kaupiklių įrašymo ir nuskaitymo į diskus charakteristikos, palaikomi formatai, optinių diskų savybės, standartai. Optinių diskų sandara. CD standartai ir specifikacijos. Kiti susiję standartai. Red Book - Raudonoji knyga. CD-DA (Compact Disk-Digital Audio). Yellow Book – Geltonoji knyga. CD-ROM (Read-Only-Memory). CD-ROM XA (for eXtended Architecture). Orange Book – Oranžinė knyga. CD-MO (Magneto-Optical). CD-R (Compact Disk, recordable). CD-RW (Compact Disk, rewriteable). White Book – Baltoji knyga. CD-Bridge, video CD. Green Book – Žalioji knyga. CD-i (Compact disc - interactive). Blue Book – Mėlynoji knyga. Enhanced CD. Scarlet Book – Skaisčiai raudona knyga. Super Audio CD (SACD). Purple Book – Violetinė knyga. Double Density CD (DDCD). ISO 9660. Joliet. Rock Ride Standart. ISO/IEC 13490-1:1995. ISO/IEC 13490-2:1995. LightScribe. DVD Standartai ir specifikacijos. Failų standartas MicroUDF (UDF). DVD versijos ir diskų talpa. DVD Regional Codes – Regioniniai kodai. DVD Forum – DVD forumas. DVD formatai ir specifikacijos. Pagrindiniai DVD diskų parametrai. Artimiausiu metu prekyboje pasirodysiantys naujos kartos optiniai kaupikliai, ateities planai, technologijos, specifikacijos.

Ištrauka

Optiniai kaupikliai tai įrenginiai, dažniausia naudojami įvairios informacijos iš diskų skaitymui. Jie naudojami labai plačiai ir yra praktiškai kiekviename asmeniniame kompiuteryje ir net būna po kelis. Jie gali būti ir nestacionarūs, esantys ne kompiuteryje o mobilūs ir jungiami USB jungtimi. Taip pat prie optinių kaupiklių galime priskiri ir buitinę techniką, kaip DVD, CD grotuvus, žaidimų konsoles, nešiojamus CD-MP3 grotuvus ir panašiai. Bet visų šių įrenginių veikimo principai ir charakteristikos gali būti panašios, tad čia visi optiniai įrenginiai nebus detaliai apžvelgti, o didžiausias dėmesys bus kreipiamas į stacionarius - kompiuteryje instaliuotus optinius kaupiklius, jų veikimo principus, technologijas ir charakteristikas. Bus apžvelgtos šiuo metu naudojamos technologijos ir greitu metu jas pakeisiančios naujosios, t.y. mėlynasis lazeris, holografiniai diskai.
Pirmąjį diską įrašė ir nuskaitė optinėmis priemonėmis James T. Russell.1960m. pabaigoje. Russell toliau tobulino fotosensibilų (jautrų šviesai) diską. Į diską duomenys būdavo įrašomi 1 mikrono tamsių ir šviesių taškelių pavidalu. Taškelius nuskaitydavo lazeris, konvertuodavo į elektrinį signalą, tokiu būdu būdavo atkuriamas audio ar video signalas. Pirmasis CD sistemos prototipas demonstruojamas 1979m. Russell kompanija pagamino pirmąjį diskų grotuvą 1980m, bet ši technologija nebuvo pasiekusi vartotojų rinkos, kol "Philips" ir "Sony" jos neištobulino. 1982m pagaminusi pirmąjį CD grotuvą, tai buvo: SONY "CDP - 101Compact Disc Player". Šis įrenginys pavaizduotas nuotraukoje.

Šis įrenginys lazerio pagalba galėjo atkurti garsą iš diskų DA (Digital audio) skaitmeniniu būdu o ne iš audio plokštelės ar magnetinės juostos. Tais pačiais metais pasirodė ir firmos "Philips" produkcija. Pagrindinė kompaktinių diskų ir jiems skirtų optiniu įrenginiu greito paplitimo priežastis buvo didelis audio įrašų pramonės suinteresuotumas nauja technologija. Jau 1983m JAV parduodama 30000 CD grotuvų ir 800000 CD kopijų. O tik 1985 metais muzikinis kompaktinis diskas buvo pritaikytas kompiuterinės informacijos saugojimui ir pavadintas CD-ROM, kas reikštų tik skaitoma atmintis (Compact Disc - Read Only Memory) Duomenys buvo saugomi sektoriais, kurie skaitomi nepriklausomai, kaip ir iš kieto disko. Programų gamintojams ir platintojams pagrindinis informacijos nešėjas tapo naujasis kompaktinis diskas, jo dėka programas instaliuoti tapo daug greičiau ir pigiau, nei su lanksčiuoju diskeliu. Optiniu būdu lazerio pagalba nuskaitomas kompaktinis diskas tapo dominuojančia priemone duomenų perkėlimui. Naujas šuolis disko vystyme yra 1987 metai – sukuriamas Video CD formatas. 1991m. buvo pereita i nauja lygį – atsirado prekyboje CD-R diskai, ir naujieji optiniai įrenginiai jiems, dėka to buitinėmis sąlygomis galima buvo įrašinėti duomenis į diskus, naudojantis asmeniniu kompiuteriu. 1994 metai yra Digital Versatile disc (DVD) pradžia, kai pristatomi du nauji formatai Super disc (SD) and Multimedia CD (MMCD) O 1996m pristatomas didelio tankumo ir didelės informacijos talpos optinis DVD diskas. 1997 atsiradusio DVR-R disko talpa 3,9 GB. Iš pat pradžių DVD buvo vadinama "Digital Video Disk", bet po to pradėta vadinti "Digital Versatile Disk" kas reiškė "skaitmeninis universalus diskas". O universalus jis tapo todėl, kad kaip ir CD perėjo iš audio, taip ir DVD perėjo iš video į kitus duomenų saugojimo formatus. Be abejo tobulėjo ne tik optiniai diskai , bet gerėjo ir pačių optinių įrenginių techninės charakteristikos, didėjo duomenų nuskaitymo greičiai, atsirado nauji formatai. Didelį postūmį tam turėjo PC (personalinių kompiuteriu) tobulėjimas. O kompiuterių sparčiam vystymuisi didelę įtaką turėjo vartotojams palankios operacinės aplinkos "Windows" atsiradimas bei tobulėjimas ir žaidimų, skirtu PC vystymasis, bei visa multimedia pramonė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-25
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis23 puslapiai 
Literatūros šaltiniai16
Dydis925.33 KB
Autoriusgeras dėdė
Viso autoriaus darbų90 darbų
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasKazys Karklius
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Isoriniu atminciu sistema optiniai kaupikliai [speros.lt].doc
 

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 23 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Kazys Karklius
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą