Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Telekomunikacija. Fizinis duomenų perdavimas

Telekomunikacija. Fizinis duomenų perdavimas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Kas yra telekomunikacija? Jos panaudojimas. Informacijos perdavimo sistema. Informacijos šaltinių signalai, kodavimas. Informacijos perdavimas. Koderiai ir dekoderiai. Telekomunikacijų tinklas. Signalai. Signalai ir trikdžiai. Informacijos šaltiniai. Balso signalai telefono sistemose. Signalų diskretizavimas. Ryšio linijos. Radijo ryšys. Duomenų perdavimas mobiliuoju ryšiu. Trukdžiams atsparaus kodavimo principai. Duomenų perdavimas ryšio linijomis.

Ištrauka

Telekomunikacijų sistemos bei tinklai, apraizgę pasaulį, įsiskverbė į visas žmonių veiklos sritis. Daug dešimčių žmonija kūrė telefono, radijo, televizijos bei duomenų perdavimo tinklus. Dabar įvairios paskirties tinklai tarpusavyje labai susiję, integruoti ir sudaro vientisą sistemą, kurios bendroji paskirtis - perduoti informaciją.
Telekomunikacijos – pelninga verslo sritis. Ji nuolat traukia naujas investicijas. Todėl techninė įranga, sistemos nuolat plėtojamos ir tobulinamos, taikomi patys naujausi technologiniai elektronikos bei informatikos laimėjimai. Specialistams, kurie pasiryžo savo gyvenimą sieti su telekomunikacijomis, tenka didelė atsakomybė ir sunkus uždavinys suprasti visa tai, kas sukurta, ir tobulėti kartu su sparčiai kintančiomis technologijomis.
Telekomunikacijos objektai – visi su informacijos perdavimu susiję reiškiniai bei procesai.
Bazinės telekomunikacijų sąvokos: informacija, signalas, kodas, perdavimo terpė bei kanalas, trukdis. Visa kita – rezultatas pastangų, tam tikru kanalu bei terpe perduoti daugiau informacijos, apsaugoti informaciją nuo naikinančio trukdžių poveikio, racionaliau panaudoti sukurtas technines sistemas, suteikti galimybes bet kam ir bet kur pasinaudoti telekomunikacijų sistema.
2 Informacijos perdavimo sistema
Aptarkime informacijos perdavimo sistemą (IPS). Bet kuri IPS sudaroma iš siuntimo ir priėmimo dalies tarpusavyje sujunktų ryšių linija. Siuntimo dalies struktūrinė schema pateikta 1pav., o priėmimo dalies 2pav. informacijos šaltinis.

Pirmas IPS siuntimo dalies blokas yra informacijos ( informacija[lot. informatio – išaiškinimas, pranešimas], mokslinės, visuomeninės, politinės, techninės žinios, perteikiamos balsu, raštu, grafikais, vaizdais. Įvairių technologinių matavimų duomenys, valdymo komandos, kurias viena sistema perduoda kitai, tai irgi informacija.) šaltinis. Kai žmogus kalba telefonu arba savo darbo kompiutriu parašo žinutę ar laišką, tikrasis informacijos šaltinis, be abejo, yra žmogus. Telefonas ir kompiuteris šiame pavyzdyje yra tam tikras šaltinio koderis, perteikiantis žmogaus suformuluotas žinias elektriniais signalais. Kai televizinė sistema perduoda reportažus iš įvairių įvyklių, realios informacijos šaltinis yra stebimas vyksmas. Televizinė kamera atlieka šaltinio koderio funkciją. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis57.45 KB
Autoriusgeras dėdė
Viso autoriaus darbų90 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Telekomunikacija. Fizinis duomenu perdavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą