Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Tinklų ir informacijos saugumas

Tinklų ir informacijos saugumas

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įvadas. Mobilieji virusai. Priežastys verčiančios nerimauti. Kas yra mobilieji virusai. Mobiliųjų virusų pradžia. Apsisaugojimo priemonės nuo mobiliųjų virusų. Kompiuteriniai virusai. Virusų tikslai. Pagrindiniai virusų tipai. Failų užkratai. Sisteminių sričių užkratai. Makrokomandiniai virusai. "Word" makrovirusai. Netikri virusai. Virusų klasifikacija. Virusų kenksmingumas. Virusai internete. Kaip pasireiškia virusas. Būdai, kaip apsaugoti savo kompiuterį. Penkiolika būdų kaip apsaugoti savo kompiuterį. Apsaugos priemonės (kompiuterinės programos). Kompiuterių tinklo saugumas. Antivirusinės programos. Užkardos. Užkardų programos. "Antispam". "Antispyware" programos. Turinio filtrai. Kompleksinės programos. CERT ir ENISA veikla. Išvados.

Ištrauka

Gyvename tokiame amžiuje, kuriame pilna kompiuteriniai technikai neigiamą poveikį darančių programų. Vos prieš penketą metų galėjai girdėti tik apie kompiuterinius virusus. Tačiau neprabėgus tiek daug laiko galime išgirsti ir apie mobiliuosius virusus, kurių kas metai vis daugėja.
Šiame referate mes apžvelgsime šiai dienai naudingas temas, tokias kaip kompiuteriniai virusai, mobilieji virusai. Taip pat pateiksime išsamios informacijos, kaip apsaugoti savo kompiuterį ar telefoną nuo neprašytų "svečių". Aprašysime net penkiolika būdų, kaip prižiūrėti savo kompiuterį ir laikantis visų nurodymų, galėsite nesibaimindami naršyti internetiniuose tinklalapiuose. Išnagrinėsime, kokios antivirusinės programos geriausiai tinka kompiuterinei įrangai.

Daugelis naudodamiesi kompiuteriu tiek namuose, tiek darbe ar mokymo įstaigoje yra susidūrę su kompiuteriniais virusais. Tačiau pasigauti tokį virusą dabar galima ne tik per kompiuterį, bet ir naudodamiesi mobiliuoju telefonu. Dar prieš gerus dešimt metų nebuvo jokios grėsmės užkrėsti savajį telefoną. Kuo toliau, tuo mobilieji telefonai tobulėja, taip pat tobulėja ir mobilieji virusai, kurių ateityje bus daugiau negu dabar.

1.1. Kas yra mobilieji virusai
Išgirdę žodžius "mobilusis virusas" iš karto galvoje pradeda suktis klausimas - kas yra mobilusis virusas? Atsakymas į šį klausimą tikrai yra lengvas. Mobiliaisiais virusais vadiname tokius kenksmingus programinius kodus, kurie plinta judriojo telefono ryšio tinklais ir yra skirti sukelti jų veiklos sutrikimus, pažeisti judriojo telefono ryšio galinių įrenginių valdymo programinę įrangą, informacijos praradimus ar kitus nepageidautinus reiškinius.

Iki šių dienų mobilieji virusai nekėlė didelių bei rimtų problemų, o dėl to reikia – GSM (angl. Global System for Mobile communications) standarto kūrėjams, kurie dar septyniasdešimtaisiais metais kurdami šį standartą pasistengė jame integruoti nemažai saugumo elementų, kurių dėka ankstyvieji GSM tinklai, kurie teikė vartotojams balso ir trumpųjų tekstinių žinučių perdavimo paslaugas, praktiškai neturėjo didelių saugumo problemų.
Šiandien judriojo telefono ryšio galiniai įrenginiai su integruotomis "Symbian", "Microsoft Mobile" ar "Palm" operacinėmis sistemomis gali filmuoti, fotografuoti, naudojantis bevieliu ryšiu siųsti ir gauti bylas, groti muziką, gauti ir siųsti elektroninio pašto žinutes bei atlikti kitas funkcijas. Šios galimybės mobiliuosius telefonus pagal funkcionalumą priartina prie kompiuterių. Sparčiai besivystant ryšio technologijoms mobiliojo ryšio tinklas ir jame veikiantys modernūs mobilieji telefonai tampa pažeidžiami dėl šių priežasčių: didėjančio integralumo su interneto tinklu, kuriame jau siaučia kompiuteriniai virusai; bevielio ryšio bylų apsikeitimo kanalų, tokių kaip "Bluetooth" atsiradimo ir dėl kitų atsirandančių naujovių telefone. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis32.6 KB
AutoriusJolita
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tinklu ir informacijos saugumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą