Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Technologinis dokumentų apsaugojimas

Technologinis dokumentų apsaugojimas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Bendrosios problemos Europos Sąjungoje (ES). Padėtis Lietuvoje. Naujausios apsaugos technologijos. Išvados.

Ištrauka

Apsaugos technologijų vystymą skatina didėjantis nusikalstamumas bei aukšto lygio skaitmeninių technologijų ir kopijavimo aparatų prieinamumas visuomenei. Klastojant ir padirbinėjant dokumentus yra įvykdoma daug finansinių, ekonominių, kriminalinių, terorizmo ir kitų nusikaltimų, kurie dažniausiai yra tarptautiniai. Pastaruoju metu padidėjęs dokumentų klastojimas verčia imtis efektyvesnių priemonių šio nusikaltimo ir informacijos nutekėjimo prevencijai. Dėl to visame pasaulyje siekiama kuo geriau apsaugoti dokumentus technologinėmis priemonėmis. Šio darbo tikslas yra apžvelgti, kas yra daroma, ko pasiekta Lietuvoje, dokumentų apsaugos klausimu, kokios įtakos tam turi įstojimas į Europos Sąjungą. Mano nagrinėjamuose šaltiniuose aptariamas dokumentų apsaugojimo būtinumas, kokybė ir technologija, pasiekimai Lietuvoje.


Po pastarųjų metų teroro išpuolių asmens ir kitokių migracijai būtinų dokumentų apsauga tapo dar aktualesnė nei anksčiau. Plečiantis Europos Sąjungai, (toliau – ES) dokumentų apsaugos problema tapo dar aktualesne, nes migracijos režimas tarp valstybių narių yra bevizis. Taip pat aktyvėjant finansiniams ir ekonominiams ryšiams reikia, kad dokumentai būtų tvarkomi ir sisteminami, kaupiama informacija apie dokumentų naudojimą ir apskaitą. Šiuo metu visos Europos valstybės naudoja savo dokumentus. Kol kas ES realiai vedama tik bendra pinigų sistema, į kurią įeina ne visos ES narės, todėl įvesti visiškai bendrą dokumentų sistemą (bent asmens tapatybės dokumentą) yra praktiškai neįmanoma. Čia susiduriama su kiekvienos šalies dokumentų identifikavimo, autentiškumo nustatymo problema, nes nėra susistemintos informacijos, apie kiekvienos valstybės dokumentų apsaugos technologiją: kaip atskirti ar dokumentas originalus, ar suklastotas; kokias technologijas taiko kiekviena valstybė, kad būtų galima sukurti ir nustatyti tarptautinius standartus. Todėl yra kuriamas ES dokumentų duomenų bankas, kuriame kaupiama informacija apie kiekvienos šalies dokumentų apsaugos technologijas bei klastojimo būdus. Naudojantis šiuo informacijos banku būtų galima greitai ir patikimai atlikti dokumentų ekspertizę ir pateikti išvadas apie dokumento autentiškumą. Dėl to būtina aukšta kvalifikacija atliekant ekspertizę savo šalyje ir pateikiant duomenis Europos centrinei duomenų bazei.
Svarbu ne tik kokybiškai apsaugoti dokumentą, bet ir padaryti taip, kad būtų nesunku atskirti originalą nuo klastotės, nes identifikavimas yra toks pat svarbus kaip ir pati dokumento gaminimo technologija bei procedūra. Bet koks dokumentas visuomet iš pradžių patikrinamas vizualiai, tačiau kartais to nepakanka. Dokumentus apdorojant ypač aukštomis technologijomis vizualinis dokumento identifikavimas ne visada gali būti efektyvus ir patikimas, pavyzdžiui, kai dokumento apsaugos pagrindas yra akimis nematomos technologijos, kaip nano tekstas ar paslėptos apsaugos priemonės. Tam yra sukuriami aparatai, kurie atpažįsta dokumentuose įtaisytas technologijas taip nurodydami ar jis tikras, ar tai tik klastotė. Deja reikiama aparatūra nebūtinai yra greitai pasiekiama kiekvienu atveju, dėl to dokumentai turėtų būti lengvai įsimenami, greitai atpažįstami, išraiškingi, nes vizualinis dokumentų atpažinimo metodas dar ilgai išliks pagrindinis. Aukštomis technologijomis apsaugoti dokumentai atpažįstami tam skirtais aparatais. Kad nereikėtų labai įvairios aparatūros atskirų valstybių dokumentams atpažinti, visos šalys turėtų siekti, kad dokumentai turėtų kuo daugiau bendrų bruožų – turėtų atitikti bendrinius tarptautinius reikalavimus. To siekti reikia vienodinant naudojamus technologinės apsaugos elementus ir jų technologinio išpildymo principus. Todėl kai kuriems dokumentams nustatomi tarptautiniai technologinės apsaugos reikalavimai. Taip yra pagerinamas aparatūrinis identifikavimas, būtinas esant dideliems dokumentų srautams, kada reikalingas greitas, bet patikimas dokumento patvirtinimas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis437.97 KB
Autoriusmonife
Viso autoriaus darbų13 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Technologinis dokumentu apsaugojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą