Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Robotai ir šuniukas AIBO

Robotai ir šuniukas AIBO

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Robotų istorija. Pagrindiniai komponentai. AIBO istorija. Vizija. Pirmasis prototipas. Kiti prototipai. AIBO išparduotas per 20 minučių. Antra AIBO karta. AIBO nevienam kartui, AIBO – gyvenimui. AIBO sandara. Galvos jutimo sensorius. Letenos jutimo sensorius. Kaklo jutimo sensorius. Nugaros jutimo sensorius. Kamera. Infraraudonųjų spindulių sensorius. Stereo mikrofonas. Emocinės veido lempos - AIBO "akys". Garsiakalbis. Neoninės švieselės. Programinė įranga "Memory Stick" atmintinėje. AIBO žaislai. Pabaiga.

Ištrauka

Kalbėdami apie spartų technologijų vystymąsi mintimis nukeliaujame į tolimus vakarus. Ten mūsų manymu vyksta tikroji techninė revoliucija ir iš ten mes semiamės įvairių, daugiau ar mažiau vykusių technologijų taikymo pavyzdžių, kuriuos vėliau bandome pritaikyti ir savo šalyje. Tikriausiai nesuklysime sakydami, kad naujoms technologijoms žmonija jau antrą šimtmetį bando prilipdyti gėrio arba blogio etiketes. Bene kiekvienas išradimas susilaukia dvejopo vertinimo. Vieni apskritai vengia ir smerkia visa kas nauja, kiti atvirkščiai – aukština ir garbina. Bet žmonėms būdingas smalsumas, neleidžia trypčioti vienoje vietoje, ieškant atsakymo – vienintelio teisingo technologijų vertinimo. Štai dar praėjusiame šimtmetyje žymus rusų klasikas Levas Tolstojus yra sakęs. Kai žmonių tarpusavio santykiai grindžiami ne meile, o egoizmu, kai visuomenė - amorali, technikos išradimai žmogui leidžia pasijusti galingesniu ir už pačią gamtą. Toks įspūdis, kad garo mašinos, elektra, telegrafas, įvairūs mechanizmai, parakas ir dinamitas tai vaiko rankose neapdairiai palikti pavojingi žaisliukai.
Iš tiesų, kartais kuriamos technologijos neiškarto randa sau tinkamą pritaikymą. Naujai idėjai ne visada lemta užvaldyti milijonų širdis akimirksniu. Tačiau viskam ateina savas laikas. Svajos tampa realybe. Tikriausiai prieš kelis šimtmečius tekančios Saulės šalies gyventojai net negalėjo įsivaizduoti, jog kada nors jų tėvynėje bus kuriami ir gaminami kol kas tik fantastinėje literatūroje aprašomi pažangiausi robotai. Japonija – garsėjanti savo giliomis tradicijomis ir turtinga tapo viena iš pažangiausių valstybių. Čia įsikūrė daugybė mokslinių tyrimų centrų, kuriuose per metus užregistruojami šimtai ir tūkstančiai naujų išradimų.
Dešimtmečiais mokslininkai svajojo apie ateitį, kuomet daugumą namų ruošos darbų galėsime leisti atlikti robotams. Šiandien kuriami įvairūs robotai kol kas nelabai praktiški. Tačiau jų era jau nebe už kalnų. Masinė kompiuterių gamyba, išaugę skaitmeninės technikos pajėgumai ir sumažėjusios gamybos sąnaudos leis robotus įdiegti visose gyvenimo srityse.


Viena iš šakų genealoginio medžio veda prie prisukamų lėlių. Kurias daug amžių atgal kūrė išradėjai kad pralinksmintų valdovus.Vienas iš pirmųjų tokių lėlių – medinis balandžio modelis. Kurį sukūrė Architas iš Terrento (Platono draugas), jis buvo sukurtas maždaug 350 m. prieš Kristų. "Stebuklingas" paukštis kabindavosi ant liaunos lazdeles galo ir kaip teigia istorinės kronikos galėjo visaip vartaliotis. Tikriausiai jį versdavo judėti suspausto oro srovė. XIII a. Vakarų Europos meistrai tarp kurių buvo Rodžeris Bekonas ir Albertas Magnusas sukonstravo įrenginį kuris dabar vadinamas primityviu androidu. Bekonas sukonstravo modelį kalbančios galvos, o Magnusas "Geležinio žmogaus". Visa eilė tokių automatų buvo sukurta vokiečių astronomo Jugano Miulero dėka. Jis be viso kito sukūrė užvedamą erelį, kuris liudininkų teigimu galėjo skraidyti kaip tikras. Ypatinga meistriškumą pademonstravo, šitoje veiklos srityje, prancūzų išradėjai. Plačiai žinomas mechaninis liūtas buvo pagamintas apie 1500 metus Liudvikui XII. Kada jį užvesdavo jis prisiartindavo prie karaliaus jis sustodavo ir pagarbiai atsistodavo ant užpakalinių letenų ir priešais valstybinį Prancūzijos herbą. Žak de Vokanson(1709 - 1782) buvo vienas žymiausių mechaninių figūrų išradėju. 1738 metai kai kurie jo gaminiai buvo padovanoti karališkai mokslo akademijai. Vokanson bendraamžis Šveicarų laikrodininkas Pjer Žake Droz su dideliu meistriškumu kūrė žmogiškųjų savybių turinčius įrenginius, kurie galėjo atlikti įvairiausius veiksmus pvz. Piešti, groti muzikiniais instrumentais. Viena žymiausių buvo lėlė rašiklis ją netgi buvo galima "užprogramuoti", taip kad rašytų bet kokį tekstą,tiesa nedidesnį kaip iš 40 raidžių. Žakas Droz pasiekė tokio tobulumo savo darbe, kad vieną kartą būnant Ispanijoje jį pagavo inkvizitoriai ir net apkaltino raganavimu.
XX amžiaus pradžioje buvo pastebėtas didesnis progresas, kuriant tokius robotus kurių koncepcija yra dabar labiau priimtini mums. Apie tai byloja ir pačio žodžio "robotas" atsiradimas. Jis kilo iš Čekiško žodžio "robot" kuris reiškia sunkų darbą. Į anglų kalbą šis žodis atėjo iš Karela Čepeka pjesės "R.U.R" (Rossum’s Universal Robots), kuri pirmą kartą buvo parodyta 1920 metais. Pjesėje pasakojama apie Rossomą fabriko direktorių, kuriame buvo gamina androidai, kurie išsiskyrė labai dideliais gabumais. Iš pradžių šie robotai buvo labai populiarūs juos labai pirkdavo kiti fabrikai. Laikui bėgant robotai darėsi vis tobulesni, netgi pradėjo mąstyti bet tuo pačiu likdami tokie pat bedvasiai. Galų gale jie sukilo ir laimėjo prieš savo šeimininkus. Tai ir buvo pirmieji robotai – "literatūros herojai". Vėliau robotų tema buvo plačiai nagrinėta tiek kine tiek ir literatūroje, ką byloja filmų bei literatūros kurinių gausa.
Šiuolaikinių robototechnikos vystymąsi įtakoje du labai svarbūs faktoriai. Vienas iš tu faktorių tai kompiuteris, kuris po antro pasaulinio karo tapo realiu produktu, turinčiu didelį pramoninį potencialą. Apie 1930 metus kompiuterio veikimo principus aprašė anglų matematikas Čalrzas Bebidžas, savo projekte sukūręs analitinę mašiną. Jo įrenginys turėjo sudėtingą valdymo sistemą sudarytą iš daug rankenų ir jungčių, kurių pagalba buvo atliekami skaičiavimai, pasitelkiant perfo kortas. Antrasis faktorius tai yra pirmojo pramoninio roboto sukūrimas. Pirmasis pramoninis robotas užpatentuotas 1954 metais JAV.
Šiais laikais robotai yra skirstomi į pramoninius ir daugiafunkcinius (autonominius) apie kuriuos mes ir žadame pakalbėti plačiau. Pirmieji autonominiai robotai buvo amerikiečių nusileidimo moduliai, serijos "Servejer". Jis turėjo ranką, kuria buvo galima paimti grunto mėginį 90 cm atstumu nuo modulio. Vėliau robotai buvo pradėti taikyti įvairiose sferose:žaislų pramonėje, medicinoje, karo pramonėje ir t.t. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis963.35 KB
Autoriusdonatas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasR. Kulvietienė
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
FakultetasFundamentinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Robotai ir suniukas AIBO [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Kulvietienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą