Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Valstybinės informacinės sistemos

Valstybinės informacinės sistemos

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įžanga. Informacinė sistema VORUTA. Informacinė sistema OPKIS. Informacinė sistema AIKOS. Informacinė sistema SoDra. Informacinė sistema Dbirža. Informacinė sistema ŠVIS. Informacinė sistema VATIS. Informacinė sistema IS MOKYKLA. Informacinė sistema eLABA. Informacinė sistema LIBIS. Informacinė sistema VADIS.

Ištrauka

Šiuolaikinei išsivysčiusiai visuomenei, veikiamai esamo gyvenimo greito tempo bei informacijos gausos, nėra lengva greitai atsirinkti dominančią informaciją ir ją efektyviai priimti, todėl informacijos paieškos sąnaudų mažinimui bei greitų, naudingų sprendimų priėmimui kuriamos informacinės sistemos.
Jos kuriamos bei naudojamos daugelyje žmogaus veiklos sričių. Informacinės sistemos leidžia naudotis tikslia ir laiku gaunama informacija, yra skirtos palengvinti valdymo sprendimų priėmimą ir efektyviai atlikti planavimo, valdymo ir administravimo, koordinavimo ir kontrolės funkcijas. Tinkamai sukurtos informacinės valdymo sistemos teikia žinių apie organizacijos veiklos praeitį, dabartį, numatomą ateitį ir organizacijai svarbius vidaus bei išorės įvykius. Informacinės valdymo sistemos padeda analizuoti ir vizualizuoti informaciją, palengvina įvairaus lygio vadovų ir administatorių darbą.
Informacinėse valdymo sistemose esantys duomenys atspindi organizacijos, įmonės, įstaigos veiklos rezultatus, darančius įtaką šiai veiklai. Informacinėse sistemose informacija apie organizacijai ir aplinkai svarbius asmenis, veiklą, daiktus ir procesus turėtų būti kaupiama ir pateikiama žmogui patogia forma.
Informacija yra reikšminga šiandieniniame gyvenime, nes atlieka strateginį vaidmenį visuomenės veikloje, sprendimų priėmimo procesuose. Daugelyje dalykinių sričių didėja veiklos procesų įvairovė, spartėja kompiuterinių priemonių raida, jų taikymas, įgalinantis supaprastinti šių procesų valdymą bei taupyti visuomeninio, materialinio, intelektualinio darbo išteklius.
Informacinė sistema supratama kaip struktūrizuotas procedūrų rinkinys, kuriami duomenys kaupiami, organizuojami ir pateikiami vartotojui. Informacinė sistema – tai darbo praktikos, informacijos, žmonių ir informacinių technologijų, skirtų organizacijos tikslams siekti, kompleksas. Informacines sistemas sudaro programinė, techninė įranga, duomenų bazė, žmonės.
Informacinės sistemos paskirtis ir kūrimo tikslas yra pagerinti instucijos, institucijos padalinio ar padalinio grupės funkcijų veiklą. Formuluojant tikslus atliekama vartotojų poreikių analizė, po kurios gali pasirodyti, kad norint įgyvendinti suformuluotus tikslus, nėra būtina kurti informacinę sistemą, o pakanka paprastesnių šių tikslų įgyvendinio būdų. Be vartotojų poreikių analizės dar atliekama ekonomiškumo analizė, kuri įvertina numatomas sąnaudas informacinei sistemai sukurti ir prižiūrėti jai veikiant. Taip pat nusakomas būsimos sistemos efektyvumas bei prognozuojama nauda.
Informacinių sistemų kokybės vertinimo kriterijai:
1. Informacijos šaltinio patikimumas;
2. Tikslumas;
3. Operatyvumas;
4. Paieškos kalbų paprastumas ir aiškumas;
5. Minimalios paieškos laiko sąnaudos;
6. Informacinės paieškos lankstumas;
7. Galimybė gauti diferencijuotą informaciją;
8. Pateikiamos informacijos išsamumas;
9. Informacijos struktūra;
10. Ryšio kokybė.
Nuo informacijos kokybės priklauso ir jos vertė, tačiau nereikia pamiršti, kad vertė susijusi su subjektyviais veiksniais.
Šiame referate aptarsime Lietuvos valstybės įvairių vartotojų grupių plačiai naudojamas informacines sistemas VATIS, VADIS, Dbirža, SoDra, LIBIS, AIKOS, VORUTA, kurios turi savo internetines svetaines bei keletą sistemų ( OPKIS,...............), kuriomis naudojasi tik tam tikros bendrovės, organizacijos. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis40.88 KB
Autoriuskriste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasD. Šaparnienė
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Valstybines informacines sistemos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • D. Šaparnienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą