Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Elektroninis parašas

Elektroninis parašas

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Elektroninio parašo bruožai. Kas yra elektroninis parašas? Elektroninio parašo infrastruktūra. Duomenų šifravimas. Parašų kūrimas ir tikrinimas. Sertifikatai. Sertifikatų centrai. Laiko žymos tarnybos. El. parašo infrastruktūros reglamentavimas. Elektroninio parašo plėtra Lietuvoje. El. parašo įstatymas. El. parašo įstatymo pakeitimas. El. parašo naudojimas. El. parašo įsigalėjimo problemos. Ateities uždaviniai. Išvados.

Ištrauka

Naujos technologijos į žmogaus gyvenimą įsilieja labai sparčiai. Fakso aparatas jau tapo neatskiriama kiekvieno biuro dalimi. Mobilusis telefonas – jau nebe žaisliukas ir ne prabanga, o būtina ryšio priemonė. Elektroninis paštas tapo populiari jaunimo bendravimo priemonė visame pasaulyje. Ypač didžiulių perspektyvų modernios technologijos suteikia verslininkams. Visais laikais verslo sėkmei svarbiausi veiksniai buvo pasitikėjimas, konfidencialumas, saugumas. Elektroninis parašas, kaip viena iš priemonių, padeda greičiau plėtoti verslą, pagreitinti finansinius atsiskaitymus, pagerinti valstybinių institucijų veiklą, operatyviau ir patogiau teikti paslaugas gyventojams ir ūkio subjektams, užtikrinti informacijos saugumą. Šių technologijų diegimo sparta priklauso ne vien nuo finansinių išteklių ar technologinių sprendimų buvimo, bet ir nuo teisinės bei normatyvinės bazės.
Mūsų darbo tikslas – išanalizuoti elektroninio parašo bruožus ir jo plėtrą Lietuvoje.
Konkretūs uždaviniai:
apibrėžti elektroninio parašo sąvoką;
išnagrinėti technologijos infrastruktūrą;
aptarti elektroninio parašo plėtrą Lietuvoje;
supažindinti su elektroninio parašo įsigalėjimo problemomis;
Elektroninio parašo bruožai
Kas yra elektroninis parašas?
Elektroninis parašas – tai duomenys, kurie įterpiami, prijungiami ar logiškai susiejami su kitais duomenimis autentiškumui patvirtinti ir/ar pasirašančiam asmeniui identifikuoti.
Elektroninio parašo infrastruktūra
Elektroninio parašo elektroniniams duomenims teisinė galia turi būti tokia pati kaip ir ranka rašyto parašo rašytiniuose dokumentuose ir turi būti leidžiama naudoti jį kaip įrodinėjimo priemonę teisme. Tą patvirtina Lietuvos Respublikos elektroninio parašo įstatymas. Šiam įstatymui įgyvendinti būtina e-parašo infrastruktūra – visuma antrojo lygmens teisės aktų (Vyriausybės nutarimų, ministrų įsakymų, kt.), normatyvinių dokumentų, standartų, organizacinių ir technologinių priemonių. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos kursinis darbas
KategorijaInformatika
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai9
Dydis17.59 KB
AutoriusValentina
Viso autoriaus darbų58 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Elektroninis parasas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 13 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą