Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Karno diagramos

Karno diagramos

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Būlio funkcijų atvaizdavimas Karno diagramomis. Minimizavimas naudojant Karno diagramas.

Ištrauka

Toks Būlio funkcijos pertvarkymo procesas, kurio pasėkoje gaunama paprastesnė Būlio funkcijos išraiška, yra vadinamas Būlio funkcijų minimizavimu. Jį galima atlikti įvairiais būdais. Bene efektyviausiai (bent jau rankiniu būdu) Būlio funkcijos yra minimizuojamos naudojant diagramų metodą. Panagrinėsime Būlio funkcijų Karno diagramų panaudojimą minimizavimui.
Būlio funkcijos vaidina svarbų vaidmenį skaitmeninių įrenginių analizėje ir sintezėje. Praktikoje sutinkami uždaviniai paprastai pasižymi didele apimtimi, todėl yra naudojamos automatizuotos priemonės, tame tarpe Būlio funkcijų minimizavimas kompiuterinėmis priemonėmis. Konkrečios kompiuterinės programos šiam uždaviniui spręsti paprastai naudoja kitus Būlio funkcijų minimizavimo metodus ir algoritmus, kurie yra orientuoti į Būlio funkcijų atvaizdavimą kompiuteriuose, įvertina naudojamos techninės įrangos specifiką ir tuo pačiu leidžia efektyviai spręsti didelės apimties uždavinius.

Būlio funkcijų atvaizdavimas Karno diagramomis

Plačiausiai naudojamas diagramų, naudojamų Būlio funkcijų atvaizdavimui, tipas yra Karno diagramos. Atvaizduojant n kintamųjų funkciją , yra naudojama diagrama, turinti 2n langelių. Dažniausiai naudojamas diagramų pavidalas – stačiakampės. Jei nagrinėjama Būlio funkcija turi n kintamųjų, tai diagrama turi turėti 2n langelių, o pačios diagramos struktūra paprastai parenkama taip: skaičius n yra padalinamas maždaug pusiau, t.y. n = p + q, čia p ir q gali būti lygūs, bet nebūtinai. Pati diagrama yra konstruojama kaip stačiakampė struktūra, su kraštinėmis sudalintomis viena į dalių, kita į dalių. Skaičiaus n suskaidymas į dvi dalis p ir q ( n = p + q ) atitinka Bulio funkcijos kintamųjų aibės suskaidymą į du poaibius ir . Kiekvienas diagramos stulpelis (ir atitinkamai kiekviena eilutė) atitinka vieną kintamųjų kombinaciją. Pavyzdžiui, tegu turime 5 kintamųjų Būlio funkciją . Įėjimo kintamųjų aibę suskaidysime į du poaibius: ir . Tokiam suskaidymui atitinkanti Būlio funkcija atvaizduota 2.3 lentelėje.

Tokios struktūros Būlio funkcijos diagrama vadinama Karno diagrama. Jos (kaip ir kiekvienos kito tipo diagramos) kiekvienas langelis atitinka vieną įėjimo kintamųjų kombinaciją. Tuo pačiu tame langelyje diagramoje rašoma Būlio funkcijos reikšmė, atitinkanti duotą įėjimo kintamųjų kombinaciją (iš aibės pilnai apibrėžtoms Būlio funkcijos ir iš aibės – nepilnai apibrėžtoms Būlio funkcijoms). Pavyzdžiui, 2.4 lentelėje pateikta diagrama atvaizduoja penkių kintamųjų pilnai apibrėžtą Būlio funkciją. Stulpelio 000 ir eilutės 00 sankirtoje esantis 0 reiškia, kad prie įėjimo kintamųjų kombinacijos 00000 nagrinėjamos Būlio funkcijos reikšmė yra lygi 0. Analogiškai, stulpelio 000 ir eilutės 01 sankirtoje esantis 1 reiškia, kad prie įėjimo kintamųjų kombinacijos 00001 nagrinėjamos Būlio funkcijos reikšmė yra lygi 1. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-27
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis46.88 KB
AutoriusRimantas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Karno diagramos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą