Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacijos konfidencialumas

Informacijos konfidencialumas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Konfidencialios informacijos sąvoka. Konfidencialios informacijos šaltiniai. Įsiskverbimo į konfidencialią informaciją tikslai. Įsiskverbimo į konfidencialią informaciją tikslų ir jos neteisėtų gavimo būdų ryšys. Konfidencialios informacijos gavimo būdai. Komercinės paslapties samprata. Komercinės paslapties teisinė apsauga. Komercinės paslapties apsaugos teisiniai pagrindai Lietuvoje. Komercinės paslapties teisinė apsauga firmoje. Komercinės paslapties organizacinė apsauga. Personalo formavimas. Dokumentų apsauga. Organizacinė konfidencialių dokumentų apsauga. Išvados.

Ištrauka

Įmonės vis aiškiau suvokia, kad sėkminga veikla ir konkurencingumas priklauso nuo informacijos išteklių. Ypač svarbi yra konfidenciali informacija. Juk kas turi konfidencialios informacijos, sugeba tikslingai ir tinkamai ją valdyti, gali tam tikromis aplinkybėmis padidinti savo pajamas, išvengti nenumatytų išlaidų, išlaikyti gerą prekių ar paslaugų padėtį rinkoje arba gauti kitokios komercinės naudos. Antra vertus, informacija yra objektas, kurį siekiama užvaldyti asmeniniais tikslais. Būtent dėl to itin aktuali informacijos apsaugos problema, kurią sėkmingai galima išspręsti tik įmonėje sukūrus organizacinių informacijos apsaugos priemonių sistemą.


Konfidenciali informacija — tai informacija, turinti komercinę vertę, nes nėra žinoma arba lengvai sužinoma tretiesiems asmenims, ir teikiama esant aplinkybėms, kurios verčia laikytis jos konfidencialumo sąlygų.
Kiekvienoje firmoje yra sukaupta daugiau ar mažiau informacijos. Tam tikra jos dalis yra itin svarbi komerciniu aspektu, nes yra konfidenciali, slapta, viešai neskelbtina.
Informacijos konfidencialumo reikalavimai glaudžiai susiję su kiekvienoje šalyje galiojančiais įstatymais, kurie savaip reglamentuoja konfidencialios informacijos saugojimą, viešinimą ar priverstinį jos gavimą. Todėl, peržvelgus daugelį užsienio ir šalies teisinių bei ekonominių informacijos šaltinių , nepavyko aptikti vieningo konfidencialios informacijos apibrėžimo.
Svarbu nustatyti kriterijus pagal kurios sprendžiama ar informacija yra slapta. Pavyzdžiui, Austrijoje konfidencialia laikoma tokia informacija, kuri atitinka šiuos kriterijus:
jei jos saugai naudojamos specialios apsaugos priemonės ir nustatomos ypatingos saugos sąlygos;
šią informaciją gauti turi teisę ribotas skaičius žmonių;
yra komercinis interesas išlaikyti ją paslaptyje;
numatyta konfidencialios informacijos teikėjų atsakomybė už jos neteisėtą atskleidimą.
Reikėtų atkreipti dėmesį i šiuos klausimus, nustatant informacijos konfidencialumą: ar informacija prieinama visiems ar nedaugeliui žmonių, ar ji atskirta nuo kitos informacijos, nelaikomos konfidencialia. Be to informacijos konfidencialumas reiškia ne tik tai, kad negalima jos viešai skelbti, bet ir tai, kad negalima naudotis ja ir leisti naudotis kitiems be šios informacijos savininko sutikimo.
Konfidencialumo principas nelaikomas pažeistu, jei konfidenciali informacija atskleidžiama gavus jos turėtojo sutikimą, teisėsaugos organų reikalavimu arba atliekant profesinę pareigą, bei pasinaudojant profesine teise.

Informacijos šaltinis suvokiamas kaip kažkoks objektas, turintis tam tikrų žinių, kurių vienkartiniu ar daugkartiniu panaudojimu suinteresuotasis asmuo patenkina savo informacinius poreikius. Jį galėtume apibrėžti kaip objektą, kuris turi arba jame esama saugomų konfidencialių žinių, dominančių piktavalį subjektą.
Užsienio ekspertai analizuodami įvairius konfidencialios informacijos šaltinius, juos apibendrintai suskirstė į tokias grupes:
• Žmonės. Šiai grupei priskiriami darbuotojai, aptarnaujantis personalas, darbininkai, produkcijos pardavėjai, tiekėjai, partneriai ir panašiai. Žmonės yra ir informacijos gavėjai bei platintojai, ne tik turėtojai. Jie sugeba informaciją analizuoti, apibendrinti, daryti išvadas, taip pat, susiklėsčius tam tikroms sąlygoms, gali ją nuslėpti, parduoti, atskleisti, klastoti, ar kitaip piktavališkai elgtis. Kaip tik dėl šių savybių žmonės laikomi sunkiausiai kontroliuojamu konfidencialios informacijos nutekėjimo šaltiniu.
• Veiklos aptarnavimo techninės priemonės. Ši grupė labai didelė ir įvairi. Jai priskiriami: telefonai ir telefoniniai ryšiai, televizoriai ir pramoniniai televizijos įrenginiai, radijo aparatai ir radijo transliavimo sistemos, kino, apsaugos bei priešgaisrinės apsaugos priemonių bei kitos sistemos, kurios savo parametrais gali paversti akustinę informaciją gali paversti elektrinėmis arba elektromagnetinėmis bangomis ir tapti elektromagnetiniais informacijos nutekėjimo kanalais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis27.96 KB
AutoriusAgnė
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacijos konfidencialumas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą