Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informacinė visuomenė (12)

Informacinė visuomenė (12)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Skaitmeninės visuomenės samprata. Skaitmeninė kultūra. Skaitmeninės (informacinės) visuomenės plėtra Lietuvoje. Pagrindiniai skaitmeninės (informacinės) visuomenės plėtros siekiniai. Skaitmeninių technologijų išplitimas ir vartojimas. Kompiuteriai. Internetas. Skaitmeninis raštingumas. Išvados.

Ištrauka

Dvidešimt pirmame amžiuje mes gyvename informacinėje-skaitmeninėje visuomenėje, kurioje dažnai yra kalbama apie informacinės (skaitmeninės) visuomenės plėtros svarbą ir būtinybę, tačiau tik nedaugelis iš mūsų gali tiksliai apibrėžti, kas tai yra, kam ji reikalinga, kokios naudos iš to galime tikėtis.
Informacinės-skaitmeninės visuomenės plėtra priklauso nuo skaitmeninių technologijų plitimo ir vartojimo. Lietuvoje kaip ir visame pasaulyje yra vykdoma daugybė programų, skirtų visuomenei susipažinti su naujosiomis technologijomis, supažindinti su sąvokomis e-valdžia, e-paslaugos, e-verslas bei mokėti pasinaudoti šių naujovių teikiamais privalumais. Kadangi yra labai nevienodas kompiuterizavimo bei skaitmeninio raštingumo lygis lyginant kaimus ir miestus, dideles ir mažas pajamas gaunančius piliečius, siekiama šį atotrūkį sumažinti. Taipogi kompiuterizuojamos mokyklos, norima, kad jau mokykloje vaikai įgytų įgūdžius, reikalingus naudotis kompiuteriu, spauzdintuvu ir kitomis informacinėmis technologijomis.
Taip pat daugėjant interneto – pasaulinio kompiuterių tinklo – vartotojų, atsiranda tokia sąvoka kaip skaitmeninė kultūra, dar vadinama kibernetine kultūra, kurią tiksliai apibrėžti yra sunku, kadangi ši kultūra yra labai kintanti. Šiandien ji vienokia, rytoj jau gali būt kitokia, kadangi skaitmeninė kultūra priklauso nuo naujų informacinių technologijų vystymosi, diegimo ir kūrimo, kurios kinta neįsivaizduojamu greičiu. Lietuvoje kaip ir visame pasaulyje ši kultūra taip pat egzistuoja.

Skaitmeninę visuomenę dar galima apibrėžti kaip informacinę visuomenę, kadangi informacinė visuomenė – tai atvira išsilavinusi ir toliau besimokanti visuomenė, kurios nariai moka ir gali visose savo veiklos srityse efektyviai naudotis šalies bei pasaulio informacijos ištekliais,o valdžios institucijos užtikrina informacijos prieinamumą ir patikimumą. Šiuolaikinės informacinės technologijos įgalina labai veiksmingai apdoroti, laikyti ir perduoti informaciją, o tai užtikrina spartų šių technologijų skverbimąsi į visas mokslo, verslo, gamybos ir privataus gyvenimo sferas. Bendram tikslui naudojamos trys dar neseniai visiškai atskirai plėtotos stitys:
• Informacija bei įvairių tipų laikmenos;
• Informacijos technologijos siekiant efektyviai kaupti, valdyti ir perteikti informaciją;
• Telekomunikacijos sparčiai ir tiksliai perduoti skirtingų pavidalų bei formų informaciją įvairiais atstumais.
O aš suprantu, kad skaitmeninė visuomenė – tai visuomenė, kuri naudoja informacines (skaitmenines) technologijas informacijai gauti, perduoti, apdoroti, t.y. naudojasi kompiuteriais, internetu, telefonija, populiarėjančio elektroninio verslo, elektroninės valdžios, elektroninės bakininkystės paslaugomis bei kitomis paslaugomis, kuriose gausiai taikomos naujosios technologijos. Taigi toliau savo darbe minėdama terminus skaitmeninė ir infomacinė visuomenė turėsiu omenyje vieną ir tą patį dalyką.
Iki 1998 metų informacinės visuomenės sąvoką dažniau vartojo specialistai. Lietuvoje dar ir šiandien ne visiems aišku kas iš tikrųjų tai yra. Iki šiol oficialiuose Lietuvos informacijos šaltiniuose teko sutikti net 4 iš dalies skirtingus informacinės (skaitmeninės) visuomenės apibrėžimus, tačiau visuose juose yra vienas bendras besikartojantis teiginys – informacinė visuomenė tai visuomenė besinaudojanti informacinėmis technologijomis.
Skaitmeninė (informacinė) visuomenė nėra dirbtinis dalykas, sugalvotas informacinių technologijų specialistų ar kurių nors šalių vyriausybių. Iš principo tai yra pasaulinė raidos tendencija, kuri veikia visas šalis ir prasidėjo kartu su labai sparčia informacinių technologijų raida. Būtent informacinių technologijų paplitimas ir buvo tas veiksnys, iš esmės paskatinęs globalizaciją bei visuotinį informacijos prieinamumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-21
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai5
Dydis48.25 KB
AutoriusR
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informacine visuomene (12) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą