Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Informatikos nauda vadybai

Informatikos nauda vadybai

  
 
 
123456
Aprašymas

Valdymo informacinės sistemos (MIS). Elektroninis duomenų apdorojimas. Duomenų bazė. Valdymo informacinių sistemų atsiradimas.

Ištrauka

Valdymo informacines sistemas apibrėšime kaip formalų būdą leidžiantį valdymui pasinaudoti tikslia ir laiku gauta informacija, reikalinga palengvinti sprendimų priėmimą ir organizacijai reikalinga atlikti planavimo , kontrolės ir jos operacijų atlikimo funkcijas. Tokia sistema teikia žinių apie praeitį, dabartį , numatomą ateitį ir organizacijai svarbius vidaus bei išorės įvykius.
Organizacijos visada turi kokią nors valdymo informacinę sistemą, net jei nepripažįsta, kad tai sistema. Anksčiau sistemos buvo sudaromos ir naudojamos labai neformaliai. Kai atsirado kompiuteriai, atsivėrę galimybes apdoroti ir kaupti daug duomenų, valdymo informacinių sistemų projektavimas tapo formalia veikla ir tyrimo sritimi.

Elektroninis duomenų apdorojimas

Kai organizacijose atsirado pirmieji kompiuteriai, jie buvo naudojami apdoroti kelių organizacijų funkcinių duomenis: dažniausiai buhalterinei apskaitai ir sąskaitoms. Taip pat buvo daroma ir koledžuose bei universitetuose. Dėl specialių sugebėjimų, kurių reikėjo valdyti sudėtingai brangiai ir kartais kaprizingai įrangai , kompiuteriai buvo įrengti elektroninio duomenų apdorojimo skyriuose (EPD) didėjant duomenų apimčiai ir apdorojimo greičiui, buvo kompiuterizuotos kitos apdorojimo ir informacinės valdymo užduotys. Norėdami atlikti tas užduotis, EDP skyriai sukūrė standartinius pranešimus, kuriais galėjo naudotis vadovai.

Kokia informacija reikalinga MIS
• Pradiniu planavimo etapu surenkama informacija iš vidaus ir išorės šaltinių ir parengiamos prielaidos bei scenarijai (1.pav.), prieš sudedant informaciją į kompiuterį reikia nustatyti ar ji bus vertinga organizacijos ateičiai. Paskaičiavus, kad informacijos reikšmė nedidelė, neretai nusprendžiama, kad įdiegti ją per brangu.
(NB: duomenims surinkti ir įvesti juos į kompiuterį skaitoma forma reikia laiko; duomenis saugoti reikia atminties.)
Reikia atsižvelgti ar duomenys bus panaudoti. Taip pat būtina nutarti , ar didelį poveikį sprendimams turės duomenų laikymas arba nelaikymas, nes tai gali kainuoti brangiau , negu tikrumas vertas.
• Nusprendus, kad pageidaujama informacija reikalinga, ji skaitoma forma įvedama į kompiuterį, sukuriamos bylos su kuriomis bus dirbama ir kurios bus atnaujintos.
Valdymo informacinė sistema MIS – tai integruota neautomatizuota kompiuterinė sistema, kuri suteikia informacijos organizacijos veiklos, valdymo ir sprendimų funkcijoms vykdyti.
Aukščiau išvardytos funkcijos bus visapusiai integruotos į MIS, kadangi tokiu atveju planavimo modelis taptų pernelyg sudėtingas. Kai sistema pernelyg bendro pobūdžio ja sudėtinga ir brangu naudotis. Tačiau galima parengti atskirus planavimo modelius , kiekvienai funkcinei sričiai , užtikrinant , kad kiekvienas modelis kuo daugiau naudotųsi bendrąja duomenų baze. Svarbu, kad MIS bylos būtų nuolat atnaujintos.
JAV atlikta sistemos apžvalga patvirtino, kad MIS daugiausia naudojama finansų srityje, pavyzdžiui:
• Grynųjų pinigų srautų analizė- finansinės prognozės;
• Balanso perspektyvinis vertinimas – pajamų planavimas;
• Ilgalaikės prognozės – biudžeto sudarymas;
• Pardavimų prognozės – investicijų analizės;
• Finansinės analizės.
MIS naudojimas planuojant padeda:
1. įvertinti alternatyvas , rengti ilgalaikius ir trumpalaikius planus;
2. numatyti finansines perspektyvas , priimti sprendimus;
3. rengti ataskaitas, atlikti analizes.
Duomenys apdorojami matematinio modeliavimo metodais, tokiais kaip tiesinis programavimas, ekonometrija, žaidimų teorija, išlaidų ir pelno analizė. Modeliuojant planą stengiamasi kuo labiau sumažinti riziką. Parengiami įvairūs galimi scenarijai, tai išsamūs duomenys ir ateities prielaidos. MIS apibūdina galimų scenarijų sąlygos. Norint išsiaiškinti kiekvieno scenarijaus kainą ir poveikį, kiekvienai funkcinei sričiai, įvertinamos alternatyvos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-13
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis10.17 KB
Autoriusaudra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasM.Ulozas
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Informatikos nauda vadybai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • M.Ulozas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą