Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Failų perdavimo protokolai (TFTP ir FTP)

Failų perdavimo protokolai (TFTP ir FTP)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

FTP. Kas yra FTP? FTP paskirtis. FTP protokolo pagrindiniai trūkumai. FTP veikimo principas. Anonimiškieji FTP. FTP ir naršyklės. FTP per SSH. TFTP. Kas yra TFTP. Techninė informacija. TFTP komandų pavyzdžiai (Windows sistemoje). Paketų tipai. Skaitymo ir rašymo užklausos. TFTP nustatymai. Klaidos. Diegimas. FTP įdiegimas (Windows operacinėje sistemoje). Trival FTP įdiegimas (Windows operacinėje sistemoje).

Ištrauka

FTP (trumpinys nuo angl. File Transfer Protocol, "Failų Perdavimo Protokolas") - standartas failų perdavimui. FTP protokolą realizuojanti programinė įranga paprastai vadinama FTP klientais.
FTP yra kliento serverio architektūros protokolas, leidžiantis apsikeisti bet kokio tipo failais be papildomo apdorojimo. FTP dažniausiai naudoja 20 ir 21 prievadus ("portus"), pirmasis naudojamas duomenų siuntimui, o antrasis - komandų perdavimui į serverį.
1.2 FTP paskirtis

1. Skatinimas dalinti duomenimis (kompiuterinėmis programomis, muzika, filmais ir t.t.)
2. Skatina netiesioginį nutolusių kompiuterių naudojimą.
3. Apsaugoti vartotoją nuo pasikeitimų duomenų saugojimo serveriuose.
4. Perduoti duomenis saugiai ir patikimai.
1.3 FTP protokolo pagrindiniai trūkumai
1. Slaptažodžiai ir failai siunčiami atviru tekstu, todėl galimas informacijos perėmimas.
2. Naudojama daug TCP/IP prisijungimų, todėl ugniasienių (Firewall) programinė įranga turi specialiai apdoroti šiuos prisijungimus. Todėl sistema, kuriame yra įdiegtas FTP tampa labai pažeidžiama kenkėjiškų programų.
3. Naudoja kelis TCP/IP prisijungimus. Vienas – prisijungimo kontrolei ir po dar vieną kiekvienam duomenų parsisiuntimui, išsiuntimui ar naršymui po FTP serverį.
4. FTP protokolas yra didelio uždelstumo dėl didelio vykdomų komandų skaičiaus vien tam, kad pradėti siuntimą.
5. Nėra vientisumo patikrinimo gavėjo pusėje. Jei siuntimas nutrūko neįmanoma patikrinti ar gautas visas duomenų paketas. Tai reikia daryti išoriškai. Pavyzdžiui su MD5 (kriptografinė Hash funkcija).
6. Nėra parsiųstų duomenų datavimo. Atsiųstiems duomenims suteikiama nauja, esama data, kitaip nei kituose duomenų perdavimo protokoluose, kuriuose galima pridėti atributus (pvz. SFTP). Neįmanoma nustatyti kada paskutinį karta duomenys buvo redaguoti.

Klientas prisijungia prie žinomo FTP. Pasirenka duomenis, kuriuos nori siųsti. Tuomet paprašo leidimo siųsti duomenis iš vieno serverio į kitą. Šiuo atveju iš serverio pas mus. Jei prašymas patenkinamas, vienas serveris organizuoja TCP sujungimą su serveriu ir perduoda pasirinktus duomenis.
Galimi perduodamų duomenų tipai yra tokie: ASCII, EBCDIC, binary (bitų srautas). Paskutinis tipas yra svarbus perduodant netekstinius failus. Tokius kaip filmai, įvairūs suspausti duomenys į ZIP, RAR, ISO formatus.
Kaip jau minėta FTP naudoja daug komandų pradinei identifikacijai, slaptažodžiams, vykstančio duomenų perdavimo valdymui. Taip pat yra visa serija atsakymų į komandas.
Aktyviame rėžime FTP programa atidaro atsitiktinį prievadą, kur yra didesnis už 1023 ir išsiunčia prisijungimo užklausą į serverį. Serveris priima prisijungimo užklausą ir jei prisijungimo informacija tinkama - sukuria susijungimą su kliento programa 20 – tu prievadu. Pasyviame rėžime serveris su klientu susijungia ne 20 – tu, o prievadu didesniu už 1023.
Kol duomenys yra persiunčiami prisijungimas būna ramybės būsenoje (prisijungimas kontroliuojamas per 21 prievadą), todėl gali iškilti problemų su ugniasienėmis, kai siunčiami dideli duomenų kiekiai (duomenys siunčiami per 20 prievadą). Kadangi prisijungimo kontrolė "nieko neveikia", o duomenys siunčiami, tai ugniasienė tiesiog atjungia prisijungimo kontrolę taip nutraukdama prisijungimą.
Kai FTP naudojamas UNIX aplinkoje yra labai naudinga, bet dažnai pamirštama komanda "reget". Iš anglų kalbos išvertus tai reikštų "gauti iš naujo". Ši komanda tinkama, kai nutrūksta "get" komanda, tikintis, kad bus pratęstas duomenų siuntimas. Veikimo principas akivaizdus – gavėjas turi informaciją kiek duomenų buvo parsiųsta, taigi po komandos įvykdymo atrandama ta vieta kurioje siuntimas nutrūko ir siuntimas tęsiamas toliau.
Atvirkštinė komanda būtų "reput", tačiau jos nėra dėl labai paprastos priežasties – tiesiog gavėjas nežino kiek duomenų turėjo būti atsiųsta, taigi nežinotų nuo kurios vietos reikėtų pratęsti gavimą.
FTP vartotojo dalį gali sudaryti tekstinė arba grafinė sąsaja. Ji apima vartotojo protokolo interpretatorių (user protocol indenticier), kuris turi ryšį su serverio protokolu interpretatoriumi per sąryšį realizuojančias tekstines komandas. Sekančiame paveikslėlyje pateiktas trumpas komandų sąrašas ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-02
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis223.22 KB
AutoriusMartynas Jurkus
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Failu perdavimo protokolai (TFTP ir FTP) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą