Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Skaitmeninio parašo infrastruktūros

Skaitmeninio parašo infrastruktūros

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Apie skaitmeninį parašą. Viešųjų raktų infrastruktūra. PKI komponentai. PKI problemos. Skaitmeninio sertifikavimo centras. Web Of Trust. Išvados.

Ištrauka

Atsiradus kompiuterinėms technologijoms, mūsų gyvenimas smarkiai pasikeitė. Atsirado daug naujų galimybių, viskas supaprastėjo. Palaipsniui atsirado internetas, su juo ir elektroninis paštas, elektroninė bankininkystė ir t.t. Dabar mes galime tvarkyti savo banko sąskaitas, bendrauti su draugais neišeidami iš namų. Tačiau yra ir blogoji viso šio gėrio pusė. Tai įvairūs virusai, trojos arkliai, kompiuterių įsilaužėliai ir panašiai. Informacija tapo nesaugi ir lengvai suklastojama. Gavę laišką iš draugo mes nežinome ar šį laišką parašė tikrai jis. Tam buvo sukurtas elektroninis parašas.
Programinės įrangos kūrėjo sertifikatas. Parsisiuntę programą iš interneto mes ne visada galime sužinoti kas yra tikrasis programos autorius, ar programos kodas nebuvo pakeistas. Norint užtikrinti visą šią informaciją, programą reikia pasirašyti programinės įrangos kūrėjo sertifikatu. Tai užtikrint, jog programos autorius yra tikrai tas žmogus, kuris parašyta ir programinė įranga nebuvo pakeista ar sugadinta nuo pasirašymo laikotarpio.

Skaitmeninis parašas – tai elektroninis paso ar vairuotojo pažymėjimo analogas, kuris įrodo Jūsų tapatybę arba teisę prieiti prie jums reikalingos informacijos internete. Skaitmeniniu parašu jūs galite garantuoti savo draugams, verslo partneriams arba interneto tarnyboms, kad informacija, gaunama iš jūsų, yra tikra.
Skaitmeninis parašas susideda iš dviejų pagrindinių dalių: viešojo rakto ir slaptojo rakto. Viešasis raktas perduodamas asmenims, su kuriais palaikomi kontaktai, o slaptą raktą saugo sertifikato savininkas. Bet koks pranešimas, užšifruotas slaptu raktu, gali būti iššifruotas tiktai tos pačios raktų poros viešuoju raktu. Ir atvirkščiai, jeigu siunčiama informacija yra užšifruota viešuoju raktu, ją gali iššifruoti tik tos pačios raktų poros slaptas raktas. Dėl to slaptas raktas turi būti labai gerai apsaugotas ir neviešinamas. Visas elektroninio parašo kodavimas ir iškodavimas paremtas RSA algoritmu.

Pav1. matome kaip koduojamas ir iškoduojamas elektroninis parašas. Skaitmeninių sertifikatų raktų poroje yra informacija apie savininką: vardas, pavardė, darbovietė, elektroninio pašto adresas ir kt. Įdiegtas interneto naršyklėje, toks sertifikatas gali būti naudojamas kaip elektroninis asmens pažymėjimas, kurį WEB tarnybinės stotys gali patikrinti. Tada nereikia įvesti slaptažodžio ir jo tikrinti, jei yra reikalingas narystės patikrinimas. Gautos žinutės vientisumui patikrinti sukuriamos papildomos žinutės santraukos. Santraukos yra užkoduojamos siuntėjo asmeniniu raktu ir tokiu būdu suformuojamas elektroninis parašas. Šis parašas gali būti iškoduotas tik viešuoju tos pačios raktų poros raktu. Gavėjas iššifruoja žinutės elektroninį parašą ir tada pagal gautą pranešimą sukuria savo santrauką. Ši nauja santrauka palyginama su gautos santraukos reikšme. Jeigu abi reikšmės sutampa, galima daryti išvadą, kad žinutė nebuvo pakeista. Šis autentifikavimo procesas yra integruotas į bet kurią naudojamą saugumo programą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis27.09 KB
AutoriusTomas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Skaitmeninio paraso infrastrukturos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą