Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Operacinės sistemos mobiliesiems telefonams

Operacinės sistemos mobiliesiems telefonams

  
 
 
123456789
Aprašymas

Symbian OS. "Smartphone 2002". Linux mobiliesiems telefonams. Mobilieji virusai. Antivirusinės mobiliems telefonais. Telefonai su OS Symbian.

Ištrauka

Symbian naudoja Symbian Ltd. susietas bibliotekas, vartotojo sąsajas bei bendruosius įrankius. Symbian operacinė sistema kilo iš Psion Epoc operacinių sistemų šeimos ir veikia išimtinai su ARM (Acorn RISC Macine) architektūros procesoriais. ARM yra 32 bitų procesoriai šiuo metu dominuojantys mobiliųjų įrenginių rinkoje dėl savo energijos taupymo savybių. Šiuo metu Symbian Ltd. valdo Ericsson, Panasonic, Siemens AG, Nokia ir Sony Ericsson. BenQ įsigijus Siemens AG mobiliųjų telefonų padalinį BenQ neįgijo Symbian licenzijos, kol negavo Symbian valdybos pritarimo.
Šiuo metu rinkoje yra nemažai "išmaniųjų" telefonų, kurie naudoja Symbian operacines sistemas. Iš atvirtųjų platformų galima paminėti UIQ, Nokia 60 serijos, Nokia 80 serijos, bei 90 serijų platformas. Iš uždarų sistemų galima paminėti tokias kaip NTT DoCoMo, FOMA sistemas. Būtent adaptavimo lankstumas leidžia Symbian operacinę sistemą įdiegti į itin įvairius mobilius įrenginius.
Pati Symbian OS yra struktūrizuota operacinė sistema. Kaip ir daugelis įprastiems kompiuteriams skirtų operacinių sistemų, ji palaiko daugiaužduotiškumą, daugiagijiškumą, bei atminties apsaugą.Symbian OS privalumai

Pagrindinis Symbian OS pranašumas - galima isirašyti labai įvairiu programu, kurios gali valdyti net ir aparatinę irangą (hardware), ko negalima pasakyti apie Java ir mophun technologijas. Galbūt java 2,0 jau ir galės susikalbėti su tokiais mobiliojo komponentais kaip infraredas, bluetooth, kamera, garsiakalbiai ir t.t., bet symbian programos visvien veiks greičiau ir, kas svarbiausia, be jokių apribojimų. kaip pavyzdį imam tokias programas, kurių pagalba galima mobilujį telefoną naudoti kaip distancinio vadymo pultą visiems buities irenginiams, turintiems distancnio valdymo galimybę; programa, kuri "stebi" aplinka ir pranesa tarkim garsiniu signalu ar sms žinute kai užfiksuoja judesį tarkim kambaryje,; arba tokią programą, kuri praneša, kai, tarkim, esi prie namų... na pvz nusiunčia žmonai žinute su prašymu pradeti šildyti vakarienę...
Vienas pagrindinių Symbian operacinės sistemos privalumų yra tai, kad ji yra projektuota mobiliems įrenginiams, kurie paprastai pasižymi ribotais resursais ir kurie turi nenutrūkstamai veikti ištisus mėnesius ar net metus. Symbian labai konservatyviai naudoja įrenginio operatyvinę atmintį, programuojant naudojamos tik Symbian operacinei sistemai būdingos programavimo idiomos ir specialus išvalymo stekas. Tai leidžia sumažinti operatyvinės atminties naudojimą ir labai žymiai sumažina galimų klaidų tikimybę. Analogiškas technologijas Symbian naudoja ir Flash atminties, kurioje saugomos symbian programos taupymui.. Visas Symbian programavimas yra paremtas įvykiais, taupant energiją centrinis procesorius gali būti pristabdomas, kai įvykis nėra tiesiogiai apdorojamas. Tai pasiekiama programavimo idiomos, vadinamų "aktyviųjų objektų" pagalba. Tinkamas šių funkcijų naudojimas leidžia žymiai prailginti įrenginio baterijos gyvavimo laiką.

Aplikacijos Symbian operacinei sistemai gali būti rašomos OPL, Python, Visual Basic, Simkin, Perl, Java ME ir kitų programavimo kalbų pagalba.

Symbian operacinė sistema yra struktūrizuota, žemiausiame lygmenyje reziduoja sistemos branduolys, kartu su vartotojo biblioteka. Ši biblioteka leidžia vartotojo aplikacijoms naudotis branduolio resursais. Kadangi operacinė sistema palaiko mikrobranduolio architektūra, tai reiškia, kad visos būtiniausios sistemos palaikymo priemonės yra integruotos į OS branduolį. Branduolys turi atidėtą procesų vykdymą, bei atminties administravimą, tačiau nepalaiko tinklo ryšių bei failinės sistemos. Šie servisai palaikomi atskirais vartotojų serveriais. Pagrindinis lygmuo turi failų serverį kuris įgalina failų sistemos palaikymą, kuris organizuojamas panašiai kaip DOS operacinėje sistemoje. Pati Symbian palaiko keletą failų sistemų tame tarp FAT32 ir symbian specifinė NOR sistemos. Pati failų sistema vartotojui yra tiesiogiai nepasiekiama per telefono interfeisą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-18
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai9
Dydis17 KB
Autoriuspatriotas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasM. Daubojus
Švietimo institucijaPasvalio Petro Vileišio gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Operacines sistemos mobiliesiems telefonams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Pasvalio Petro Vileišio gimnazija / 2 Klasė/kursas
  • M. Daubojus
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą