Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Duomenų apsauga ir autorių teisės

Duomenų apsauga ir autorių teisės

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Kompiuterinių virusų istorija. Bendra informacija apie virusus. Pagrindiniai virusų tipai. Virusai. Apsauga nuo virusų. Antivirusinių programų efektyvumas. Antivirusinė programinė įranga. Autorių teisės. Elektroninių laiškų rašymo ir siuntimo etiniai principai.

Ištrauka

Pirmą kartą (1949 m.) programos-viruso, t.y. kompiuterinės programos, galinčios daugintis, modelį pateikė ir Džonas fon Neimanas (John fon Neumann). Pirma programa, kuri turėjo kompiuterinio viruso bruožų buvo žaidimas "Karas operatyvioje atmintyje" ("Core War"), kurį 6-ajame dešimtmetyje sukūrė kompanijos Bell Laboratories darbuotojas M.Duglas Makilroi.
Yra žinoma, kad primosios virusų pobūdžio programos buvo kuriamos (kaip įdomus uždavinys) dar XX a. 7-ajame dešimtmetyje. Pirmas virusas, plitęs per diskų boot sektorius buvo 8-ojo dešimtmečio viduryje sukurtas "Hipboot". Šis virusas plito Data General "Nova" kompiuteriuose ir buvo skirtas programinės įrangos atnaujinimui. Pirmoji nekontroliuojamai besidauginusi žalinga programa (kirminas) buvo sukurta Xerox Palo Alto laboratorijose 1980 m. Ši programa buvo skirta naudingam kompiuterių panaudojimui prastovų metu, tačiau nebuvo įvertinta galima jos žala.
Pirmas žinomas "laukinis" virusas (plitęs tarp paprastų kompiuterių) buvo 1981 Apple II kompiuterių virusas "Elk cloner". Jį 1982 m. parašė Rich Skrenta. Šis virusas plito lanksčiais diskeliais. Virusas užkrėsdavo Apple DOS 3.3 operacinę sistemą ir kiekvieną kartą užkraunant kompiuterį iš diskelio virusas pasileisdavo. Jis netrukdė dirbti su kompiuteriu, tik stebėdavo sistemos darbą su diskais užkrėsdamas kiekvieną, dar neužkrėstą, diskelį. Virusas nepadarydavo didesnės žalos (nors manoma, jog jis galėjo gadinti diskelius, kuriuose būdavo kita operacinė sistema), tik kas penkiasdešimtą sistemos įkrovą pateikdavo tokią poemą:

Virusas nebuvo labai sudėtingas, tačiau jis sėkmingai plito, nes daugelis žmonių tuo metu net neįsivaizdavo apie tokią grėsmę, nebuvo būdų kaip patikrinti diskelius ar pašalinti virusą. Pašalinti būdavo galima tik rankiniu būdu, tačiau tai galėdavo atlikti tik atitinkamos specializacijos kompiuterių specialistai.
Didelis susidomėjimas virusais (užkrečiančiais kitas programas) kilo, sukūrus virtualių mašinų programavimo žaidimą, 1983 metais išspausdintą Scientific American žurnale. Įvairios šio žaidimo versijos programuotojų tarpe gana populiarios iki šiol. Pirmas įprastus kompiuterius užkrečiantis ir smarkiai paplitęs virusas "Brain" buvo sukurtas 1986 Pakistane. Šio viruso kūrėjai apkrėstų kompiuterių savininkams siūlė komercines viruso išnaikinimo paslaugas. Vėliau virusus ėmė kurti programuotojai, susidomėję uždavinio sudėtingumu bei netrivialiu programavimu. 1999 metais, Internete pasirodžius Melissa kirminui (dar žinomam, kaip "lamerių virusas"), buvo įsitikinta, kad besidauginančias programas gali rašyti net labai prastos kvalifikacijos programuotojai, virusų kūrimas tapo neprestižiniu uždaviniu. Šiuo metu pilnaverčiai virusai yra gana menkai paplitę, dažniausiai pasitaiko paprastesni kirminai.
Be ginčų apie pirmąjį kompiuterinį virusą netyla diskusijos ir dėl pirmo termino "kompiuterinis virusas" pavartojimo. Dar 1970 m. viduryje Deivid Gerrold mokslinės fantastikos novelėje "When H.A.R.L.I.E was One" (Kai H.A.R.L.I.E buvo išrinktuoju) buvo išgalvotos kompiuterinės programos aprašymas, pavadintos VIRUS, kuri veikė taip, kaip tikrasis virusas. Džonas Bruneris 1975 m. išleistoje novelėje "Shockwave riders" aprašė programas, kurios sklido tinklais trindamos duomenis. Terminas "kompiuterinis virusas" 1982 m. buvo naudojamas ir komikse "Uncanny X-Men" (šiurpieji X-Men‘ai). Vis dėlto pirmą kartą terminas "kompiuterinis virusas" moksliniame leidinyje buvo panaudotas Fred Cohen straipsnyje "Experiments with Computer Viruses" (Eksperimentai su kompiuteriniais virusais). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai14
Dydis120.5 KB
Autoriusmarius
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasPipirienė
Švietimo institucijaVilniaus "Minties" gimnazija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenu apsauga ir autoriu teises [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Vilniaus "Minties" gimnazija / 4 Klasė/kursas
  • Pipirienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą