Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Duomenimis grįsta analizė

Duomenimis grįsta analizė

  
 
 
12345678
Aprašymas

Pranešimas. Įvadas. Business Area analizės dalys. Dalykinės srities analizės veiklos. Dalykinių funkcijų dekompozicija. Procesų priklausomybės diagramų (PPD) sudarymas. Procesų duomenų srautų diagramos (PDSD) sudarymas. Esybių/procesų matricos sudarymas ir analizė.

Ištrauka

Duomenimis grįsta analizė (DGA) remiasi filosofija, kad duomenys daug stabilesni už procesus. Ir jei jau taip yra, tai duomenis nagrinėti labiau apsimoka. Teigiama, kad procesai turi tendencija keistis su lig kiekvienu sistemos perorgainzavimu. Tuo tarpu duomenų esybės (data entities) verslo gyvavimo cikle kinta gana retai, kaip ir jų atributai. Be to, nors duomenų reinkšmės kinta gana dažnai, jų struktūra paprstai lieka stabili. Taigi, kodelgi nesukūrus analizės metodo, pagrįsto duomenų analize.
DGA remiasi informacinės inžinerijos (Information Engineering) metodologija. Pati IE apibrėžia veiklas nuo strateginio organizacinio lygmens iki individualių programų įgyvendinimo. Pagrindinės IE fazės yra:
1. Organizacijos analizės (Enterprize analysis)
2. Dalykinės srities analizės (Business Area Analysis)
3. Dalykinės sistemos dizainas (Business System Design)
4. Konstravimas (Construction)
5. Palaikymas (Maintenance)
Šiame darbe aptariama tik IE dalis - dalykinės srities analizė (BAA). Kaip matyti iš pavadinimo, BAA daugiausia dėmesio skiria versle naudojamiems duomenims ir funkcijoms, reikalingoms darbo atlikimui. Pagrindinis skirtumas tarp procedūrinės analizės ir IE tas, kad IE rūpnasi tuo kaip verslas turėtų veikti, o ne tuo, kaip jis jau veikia. Taigi organizacijos ir jos programų pertvarkymas yra sudėtinė IE dalis.
Business Area analizės dalys
Vykdant BAA atliekami tokie veiksmai:
1. Duomenų modeliavimas
2. Duomenų analizė
3. Funkcinė dekompozicija
4. Procesų priklausomybės analizė
5. Procesų duomenų srautų diagramų sudarymas
6. Procesų/duomenų sąveikos nustatymas ir analizė
Atliekant BAA, reikalinga dokumentacijai naudoti duomenų žodyną ar saugyklą. Paskutinis BAA žingsnis - saugyklos užbaigimas? (completion of repository for all data found during analysis).
Duomenų modeliavimo žingsnyje atliekami du veiksmai: a)ERD sukūrimas ir išgrynimas (re¬fine¬ment) b) esybių struktūros analizė. Baigta ERD nusako normalizuotą duomenų apilinką (enviroment).
Naudojamos trijų tipų esybės: a) fundamentalios - gali egzistuoti nepriklausomos nuo visų kitų esybių; b) atributinės - jų egzistavimas priklauso nuo fundamentalių esybių; c) asociatyvios - nau¬doja¬mos sudėtingų sąryšių tarp esybių supaprastinimui. Visos asybės ERD vaizduojamos stačiakampiais. Taip pat naudojamas ryšio tarp esybių kardinalumas: viena su viena, veina su daug, daug su daug.
ERD išgryninimas susideda iš atributų nustatymo ir ERD normalizavimo. Čia atributai - įvardintos esybės savybės ar charakteristikos, galinčios įgauti reikšmę. Normalizacija gali būti taikoma tiesiogiai (ERD peržiūrėjimas ir ryšių su kardinalumu m:n pakeitimas dviem tipo 1:n ryšiais, pasinaudojant asociatyviomis esybėmis) arba gali būti atliekama naudojant lentelinę duomenų analizę (formali duomenų normalizacija, duomenis suvedant į trečiąją normalinę formą ir tam naudojant lenteles). Po to atliekama esybių struktūros analizė, siekiant sudaryti esybių klases.
Procesų modeliavimo preliudija - biznio funkcijų nustatymas. Biznio funkcija - tai grupė veiklų, atliekanti "aprėžtą" darbą, reikalingą verslo tikslo įgyvendinimui. Biznio funkcijos yra tęstinos ir nepriklauso nuo organizacijos struktūros, jos aukštame abstrakcijos lygmenyje (dažniausiai enterprise lygmenyje) api¬brė-žia, kas yra daroma oganizacijoje ir būna gana panašios skirtingos dalykinėse srityse. Po to atliekama funkcinė dekompozicija pradedama biznio funkcijų lygyje. Biznio fukcijos skaidomos į veiklas - procedūras, kurias galima identifikuoti pagal besiskiriančius įeities ir išeities duomenis. Veiklos dažniausiai turi pavidalą veiksmažodis-objektas kur veiksmažodis įvardija transformaciją, o objektas - kas yra transformuojama (Sukuti pikimo užsakymą, išanalizuoti pir¬kė¬jo patikimumą). Įvardijus visas veiklas, vykdomas jų skaidymas į biznio procesus - žingsnius, pilnai nusakančius, kaip veikla yra įvykdoma. Dekompozicija atliekama, kol viskas suskaidoma iki elementarių procesų - smulkiausių, vartotojų identifikuojamų, darbo vienetų. Reikia nepamiršti, kad veiklos ir jų procesai turi visiškai apibrėžti tėvinę biznio funkciją.
Dekompozicijos rezultatai naudojami Procesų priklausomybės diagramų sudarymui. Jos nu¬sta¬to procesų tarpusavio priklausomybę ir eiliškumą. Gauta diagrama išplečiama esybėmis ir duomenų saugyklomis, norint gauti kažką panašaus į duomenų srautų diagramą, naudojamą struktūrinėje analizėje. Taip gaunama Procesų duomenų srautų diagrama.
Ryšiai susidaro dėl to, kad procesai siunčia vienas kitam duomenis taip priversdami vienas kitą aktyvuotis - tai duomenų trigeriai. Tuo tarpu įvykio trigeriai apibrėžia informaciją apie įvykdytą kažkokią biznio tranzakciją (atsiųsta nauja knygų siunta).
Reikia pastebėti, kad Procesų duomenų srautų diagaramos (PDSD) skiriasi nuo struktūrinės ana¬li¬zės Duomenų srautų diagramų (DSD). Visų pirma, rocesų duomenų srautų rodyklės nurodo ne tik ryšį, bet ir procesų vykdymo eiliškumą. Antra, informacijos nešėjas (media) nėra nustatomas ir dažniausiai nėra svarbus - pavidalas nusprendžiamas projektavimo metu (jei jis nėra fiksuotas). Tai yra, perduodami duomenys gali būti persakyti, fiksuoti popieriuje, saugomi faile ir panašiai. Trečia, įvykių trigeriai iden¬tifi¬kuoja proceso vykdymo priežastį. Tuo tarpu DSD ši informacija charakterizuojama duomenų srau¬to arba būna paslėpta vidinėje proceso logikoje.
Paskutinis BAA žingsnis - esybių/procesų matricos (CRUD) sudarymas ir analizė. Ji sudaroma re¬mian-tis ERD viršuje išdėstant esybes, iš šono - procesus. Po to kiekvienai porai esybė-procesas nustatoma, kokius veiksmus procesas atlieka su esybe - galimi šie: Sukurti (C), Modifikuoti (U), Šalinti (D) bei Gauti (R). Sukūrus matricą, atliekama panašumo (afinity) analizė - nustatomi procesai dalantys atsakomybę už duomenų sukūrimą (šalinimą, modifikavimą, gavimą) tai pašiai esybei. Pagal analizės rezul¬tatus procesai jungiami į grupes (cluster). ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis17.31 KB
Autoriusjuste
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Duomenimis grista analize [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą