Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Informatika>Bilas Geitsas

Bilas Geitsas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Sėkmė pagal Geitsą I-II. Keistas vaikas. Pirmieji hakeriai. Bilas Geitsas. Paveikslėlis iš žurnalo "Ir truputis blefo". Kompiuteris į kiekvienus namus. Hakeris - Bilas Geitsas? Microsoft. Knyga - "Elektroninis verslas" Kaip Bilas Geitsas meistriškai pritaikė chaoso teoriją. Billas Geitsas - dosniausias Amerikos filantropas. Bilas Geitsas palieka "Microsoft" 2008-aisiais. Svarbiausi gyvenimo įvykiai.

Ištrauka

Bilas Geitsas (Bill Gates), tikrasis vardas Viljamas Henris Geitsas III (William Henry Gates III; gimė 1955 m. spalio 28 d.) - programuotojas, verslininkas, Microsoft korporacijos, vienos iš labiausiai pasaulyje pirmaujančių Programinė įranga kūrimo kompanijų, valdybos pirmininkas, vyriausiasis programų kūrimo inžinierius, filantropas.


"Už atkaklumą ir gėrio kūrimą, už kitokį žvilgsnį į politiką ir teisingumo atkūrimą, už mielaširdystės ir vilties skleidimą ir kvietimą sekti savo pavyzdžiu..." tokiais žodžiais paskutiniajame 2005 metų numeryje žurnalas "Time" apibūdino metų žmonėmis paskelbtus korporacijos "Microsoft" įkūrėją Bilą Geitsą, jo žmoną Melindą ir grupės "U2" solistą Bono.
Viljamas Bilas Geitsas, būsimasis "Microsoft" įkūrėjas, turtingiausias planetos žmogus, gimė 1955 m. spalio 28 d., kelios minutės po devynių ryto. "Geits" pavardė reiškia "vartai". Ir iš tikrųjų jis atvėrė vartus į visiškai naują pasaulį. Vartus atvėrė, o raktą pasiliko sau. Sėkmė pagal Geitsą II
Kompiuterinės eros pradžios kronikoje visiems laikams liks žurnalo "Populiarioji elektronika" 1975 metų sausio numeris, pavogtas kompiuterinis laikas, truputėlis hakerizmo, nekaltas blefas ir keistas vaikinukas Bilas su savo draugais.
Jis laimingai vedė, su žmona Melinda augina tris vaikus ir turi neįtikimai futuristišką namą. Tačiau Bilo tėvas mena laikus, kai jo sūnus dvi savaites kaupė drąsą, kad pakviestų patikusią merginą pasivaikščioti, o sulaukęs atsisakymo dar dvi savaites sielojosi.
Bilą pažįstantys žmonės sako, kad iš jo ir dabar kartais išlenda drovusis paauglys. Kaip ir anksčiau, nusiramindamas jis siūbuoja pirmyn atgal. Jis vengia viešai pristatyti savo kompaniją delikačiose situacijose, kai dalyvauja advokatai. Tam jis per daug jautrus.
Bet drovumas kažkur dingsta, kai reikia sudoroti konkurentus. Mažosios kompanijos ir firmos skundžiasi, kad "Microsoft" juos traiško lyg dramblys.
Šiandien "Microsoft" sistema dirba 90 proc. kompiuterių. Bilas savo priešininkus muša ne vien tik technologijomis ir mastais. Jo politika lanksti ir klastinga. Jis niekada nekartoja klaidų. Ne be reikalo domėjosi Napoleono karų istorija ir yra sukūręs šia tema elektroninį žaidimo variantą.
Užslopinęs konkurentus programinės įrangos srityje, Geitsas vos nepralaimėjo karo dėl interneto. Labai jau pakenkė "Netscape", įžvalgiai nuspręsdama nemokamai aptarnauti individualius vartotojus, o mokestį imti tik iš kompanijų. Sėkmingas atsakas buvo "Internet Explorer", kuris greitai tapo neatskiriama operacinės sistemos dalimi. Geitsas apskaičiavo, kad anksčiau ar vėliau "Internet Explorer" paplis visur ir didelės kompanijos bus priverstos pirkti internetą - programas iš "Microsoft".
Tačiau labiausiai Geitsą išgąsdino konkurentų iš "Sun Microsystems" sukurta sistema "Java". Ši universalioji programavimo kalbos sistema buvo rimta grėsmė "Windows". Kalbama, kad Geitsas savo darbuotojams įsakė ją pavogti. Įsakymas buvo įvykdytas: žinoma, kad "Microsoft" gavo sistemos naudojimo licenciją ir taip pakeitė kodą, kad "Javos" versiją būtų galima panaudoti tik "Windows". Toks akiplėšiškumas supykdė "Sun" ir ji "Microsoft" padavė į teismą. Byla tęsėsi trejus metus, kol "Windows" liko be "Javos".
Dabar prie Geitso vartų stovi naujas priešas - "Google". Pati paieškų technologija "Microsoft" grėsmės nekelia, bet verslo atžvilgiu ji pavojinga. Mūšis bus nelengvas, nes paieškos paslaugos nemokamos, bet neapsakomai pelningos - iš reklamos. Anksčiau "Microsoft" reklaminių plotų nepardavinėjo, tačiau dabar greitai persiorientuoja.
Bilas Geitsas konkurenciją mėgsta. Jis visada budrus ir savo korporaciją saugo kaip riteris. Greičiausiai "Microsoft" ir vėl laimės. Jos varžovai pavargs kovoti, paprašys atokvėpio ir atsitrauks visam laikui.
Didysis brolis
Nors jaunimui turėti kompiuterį namuose ar biure - savaime suprantamas dalykas, dauguma šiandieninių jo naudotojų gimė dar neegzistuojant "Microsoft Word" arba "Excel".
Viename iš savo straipsnių Bilas Geitsas žada dar didesnes permainas. Personalinius kompiuterius pakeis pigesni įrenginiai su ribotomis funkcijomis - diletantui jas lengviau valdyti. Jau šiandien rinkoje galima įsigyti elektroninių užrašų knygelių, "superprotingų" korinių telefonų ir delno dydžio kompiuterių. "Microsoft" galva mano, kad ateityje visos informacinės salelės ir techniniai įrenginiai glaudžiai sąveikaus tarpusavyje. Jį jau ironiškai praminė "didžiuoju broliu Bilu", nes asmeninė ir korporacinė informacija atsidurs kibernetinėje erdvėje. Kai nuogąstaujama dėl bankų, karinių ir etc. elektroninių kodų laužymo, Geitsas garantuoja pagerintą apsaugą. Jis yra informacijos šeimininkas ir šiame naujame megabaitų pasaulyje, į kurį mus visus pakvietė, svarbiausias asmuo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasInformatikos referatas
KategorijaInformatika
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis70.82 KB
Autoriusaretas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasEglė Bučienė, Ramutė Dapšienė
Švietimo institucijaKlaipėdos paslaugų ir verslo mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bilas Geitsas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos paslaugų ir verslo mokykla / 1 Klasė/kursas
  • Eglė Bučienė, Ramutė Dapšienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą